Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a macskákkal?

Mit lehet tenni a macskákkal?

Figyelt kérdés

Az a problémám ( ánk ) , hogy panelban lakunk és van egy nő akinek van 4 macskája amik elviselhetetlenek . Minden reggel arra kelünk , hogy iszonyat büdös van mert a macskák az ajtót fojtón lehugyozzák és össze karmolják az ajtókat . Arról nem is beszélve , hogy este össze vissza rohangálnak és nyávognak ( nem pontosan nyávognak hanem vinyítanak ) és szörnyen idegesítő . Mindenkit szörnyen idegesítenek a közös képviselőt nem érdekli mert rokona a nőnek és a nővel se lehet beszélni mert egy bolond alkoholista . Mivel lehetne eltüntetni a macskákat vagy mit lehet tenni velük ?

Már az egyik szomszédom azt mondta , hogy le fogja őket lőni ( hivatásos katona és van több éles lőfegyvere ) . Mit lehetne tenni , hogy ne legyen gond a macskákkal ?


2012. nov. 11. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos katona se lőhet le macskát, ezt bünteti a törvény.

Állatkínzás.

Le kell váltani azt a közös képviselőt, ha ilyen problémával nem foglalkozik, a nőhöz meg ki kell hívni az állatvédőket, hogy megnézzék mi van azokkal a macskákkal.

2012. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én ebböl annyit tudtam meg - többet nem is lehet - hogy van egy hivatásos katona szomszédod akinek van több fegyvere és ezekkel macskákra fog lövöldözni a panelban.

A lényeget nem irod, ez azt jelenti hogy nem is érted ezért nem is találod a megoldást. Tehát a macskákat kiengedi a lépcsőházba és minden ajtót összehúgyoznak vagy csak arról van szó hogy az ő ajtaját brigelik össze belülről és még ez is zavaró?

2012. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Sztem a macskakat nem erdemes bantani...mert a no ugyis ujakat fog venni meg am is szerencsetlenek nem tehetnek rolla inkabb a not lojetek le ..:) de am mondjuk ha a macskakat vlh kitennetek az utcara??Vagy fel is jelenthetitek a not!
2012. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

red4me

Már minden lakás ajtaja össze van kaparva, úgy , hogy alul olyan 60cm-ig már nincs is rajtuk festék . Nem csak az ő ajtaját hanem az enyémét és több másikét is lehugyozzák és már voltunk a jegyzőnél is de azt mondta , hogy nem tud vele mit csinálni . Már mindenkinek elege van a macskákból . A nő már reggel 8-kor már tök részeg így vele nem lehet beszélni és most volt egy közös gyűlés és ő mondta , ha nem lesz változás a macskák ügyében akkor le fogja lőni őket . Én nem szeretném , hogy megölje őket de azt se szeretném , hogy ez így menjen tovább és erre szeretnék tanácsot kérni , hogy mit lehet a macskákkal tenni .

2012. nov. 11. 15:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Az állatokkal általában csak az erre szakosodott helyek foglalkoznak, jegyzőt nem fogja érdekelni. A macskákat normális helyre kell elhelyezni, nem kidobni az utcára. Állatvédőknek szóljatok. Ha meg lelövik a macskákat, mehet a feljelentés, ha katona ha nem.
2012. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor arról van szó hogy kiengedi a lépcsőházba a 4 macskáját és egész nap ott randaliroznak? Ezt a közös képviselő nem tudja hogy ezt nem teheti meg? Irod a rokona, és akkor mi van? Annál inkább rá kell szólnia.

Jegyzőnek meg nem a macskával kell foglalkoznia hanem a közös képviselő hibájával.


El nem tudom képzelni hogy lemegyek egy közös képviselöhöz egy ilyennel és engem elhajt anélkül hogy megoldaná a problémát. Én itt sejtem a hibátokat, hogy ezt hagyjátok.

Ilyen alapopon ha minden kötél szakad én meg kiengedhetem a kutyámat, nagyon hamar megoldodna az ügy.

2012. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A nő ajtaján van egy csapóajtó és a lakásából a lépcsőházba akkor mennek a macskák amikor akarnak .

Aki katona azzal nincs semmi bajom mert mindenkivel kedvesen bánik és bármiben segít .

Akkor az állatvédőkkel kell beszélni és ők elviszik majd a macskákat ?


Egyébként köszönöm a válaszokat .

2012. nov. 11. 15:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Elvileg el kéne vinniük a macskákat, vagy segítenek menhelyet találni. Ők biztos fognak foglalkozni a dologgal.

Nem szabadna amúgy csapóajtót tenni, hogy kimehessenek a macskák, ezt a lakók bármikor megszavazhatják, hogy szüntesse meg a macskák kijárását. El kéne gondolkodni leváltatni a közös képviselőt...

2012. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik, de én úgy tudom közös képviselő csak az lehet, akinek megfelelő végzettsége van. Ilyen hozzáállással a tieteknek nem biztos, hogy van... Akár ezt is lehet jelenteni a jegyzőnél.

Egyébként attól, hogy valaki hivatásos katona, nem lődözhet csak úgy mindenre, ami mozog. Ennek komoly szankciói lehetnek, ha kitudódik...

Annyit ti is megtehettek, hogy beviszitek a cicákat a menhelyre, nem szükséges megvárni az állatvédőket. Szépen megfogjátok őket, és ennyi...

2012. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mecse ***** válasza:
87%

Azt azért elmondanám hogy ivartalan cica nem fog az ajtóRA pisilni. Ezt jelölésnek hívják. A vinyítás ugyancsak valami amit ivartalan nyugis cica nem fog csinálni. Gyanítom hogy tüzelő nőstény/ek.


Persze találgatok, de nekem van ismerősöm akinek 3 cicája van panelban (nekem is nemsokára lesz egy második és én is panelban lakom, van olyan szomszédom aki azt sem tudja hogy macskám van :D), mindegyik ivartalan és olyan nyugis édes állatok hogy nem igaz.


A hormonok azok tudnak dolgozni. Szólnék az állatvédőknek IS, illetve tényleg házmester vagy közös képviselő vagy bárki aki tud intézkedni legyen értesítve (ne engedje már ki az állatait a lépcsőházba, mit szólna hogyha valaki a kutyáit tartaná a lépcsőházban?), önkényesen senki nem lövöldözhet, bármilyen hivatásos plusz rohadtul nem a macskák tehetnek róla hogy a gazdájuknak 2-vel kevesebb kereke van.

2012. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!