Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a macskákkal?

Mit lehet tenni a macskákkal?

Figyelt kérdés

Az a problémám ( ánk ) , hogy panelban lakunk és van egy nő akinek van 4 macskája amik elviselhetetlenek . Minden reggel arra kelünk , hogy iszonyat büdös van mert a macskák az ajtót fojtón lehugyozzák és össze karmolják az ajtókat . Arról nem is beszélve , hogy este össze vissza rohangálnak és nyávognak ( nem pontosan nyávognak hanem vinyítanak ) és szörnyen idegesítő . Mindenkit szörnyen idegesítenek a közös képviselőt nem érdekli mert rokona a nőnek és a nővel se lehet beszélni mert egy bolond alkoholista . Mivel lehetne eltüntetni a macskákat vagy mit lehet tenni velük ?

Már az egyik szomszédom azt mondta , hogy le fogja őket lőni ( hivatásos katona és van több éles lőfegyvere ) . Mit lehetne tenni , hogy ne legyen gond a macskákkal ?


2012. nov. 11. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy állatvédőknek hiába szóltok, feljelentést hiába tesztek, mert a nő semmiféle törvénysértést nem követ el. Sajnos a cicákat nem kötelező ivartalanítani, valamint a lakásban tartani sem.

Az lenne a megoldás, ha a házirendbe lenne foglalva, hogy háziállat nem kószálhat egyedül a lépcsőházban, és akkor nem engedhetné ki őket.

Ha valóban ilyen rossz a helyzet, akkor a többi lakóval összefogva biztosan le tudjátok váltani a közösképvieslőt, hogy ez megtörténhessen.

Arra is gondoltam, hogy megfoghatnátok a cicákat, és elvihetnétek menhelyre. De ahogy egy korábbi hozzászóló írta, nagy valószínűséggel ez nem lenne hosszú távú megoldás, mert biztosan új macskákat szerezne be a nő.

Esetleg ha a lakóközösséggel együtt összedobnátok a cicák ivartalanítására, az is megoldást jelenthet. Most épp van ivartalanítási akció, azt hiszem nőstényt ivartalanítani 7 500 Ft, kandúrt még olcsóbb. Ha az egész lakóközösség vállalja hogy beszáll, akkor nem olyan nagy költség ez fejenként, és biztosan megoldja a problémát. Ezután nem jelölnének, nem nyarvognának, nem kaparnának.

Tudom hogy ehhez áldozatot kell hozni, meg nem is igazságos hogy a ház fizessen, de ez mégis megoldaná a problémát.

2012. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem fogjátok be a macskákat, és vigyétek őket menhelyre. Nem hinném, hogy az állatvédők törődnek az üggyel, ha a cicák kapnak kaját, vizet, akkor nincs szó állatkínzásról, az emberek bajai meg nem rájuk tartoznak. Viszont ha a nő tényleg ennyire részeges, akkor hátha fel sem tűnik neki a macskák hiánya.
2012. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamu! De legalábbis egy eltúlzott történet!
2012. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat . Ma délelőtt elvittük őket a menhelyre , még nem jött haza a nő , úgyhogy nem tudom , hogy mi lesz belőle .

A közös képviselő leváltását már beszéltük , de nem igen akarja más átvenni a helyét . Egyébként vele csak az a gond , hogy kivételezik a nővel mert a rokona .


De miért lenne ez a kérdés kamu ? Gyere el nyugodtan Dunaújvárosba és ott nyugodtan megnézheted az ajtóinkat .

2012. nov. 13. 16:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Légyszíves írd le mi történt mikor hazajött a macskák gazdája,nagyon érdekelne.De tényleg,esz a kíváncsiság.
2012. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Péntek reggel vette észre , hogy nincsenek meg és reggel 6-kor járt körbe , hogy nem -e látta valaki a macskáit ( ahogy láttam már akkor ittas volt ) . Mindenki azt mondta , hogy lehet , hogy ki szöktek mert valaki ki támasztotta az ajtót . Azóta nem foglalkozik vele különösebben és úgy csinál mint régen ( tehát a nap nagy részét a kocsmában tölti ) .
2012. nov. 18. 16:25
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez jó hír, hogy nem csapott patáriát, és remélhetőleg nem hoz új macskákat!

Otthon az ajtaja mögött meg csináljon amit akar..

2012. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!