Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha nagyon erőszakos...

Mit tegyek ha nagyon erőszakosan játszik a cica?

Figyelt kérdés
Játék közben nem lehet hozzáérni mert rögtön harap, el se enged és közben erősen fog és rugdos is. Ilyenkor hozzá sem lehet érni, de nem is kell, sokszor ő ugrik nekem játékból. Akkorákat harap, hogy lyuk marad a kezemen. Egyébként fiú, és szerintem azért ilyen mert 6 hetesen hoztuk el, és nem tanulta meg rendesen. Viszont nagyon okos, és már akkor nagyon nagy volt és fejlett. Erről le lehet valahogy szoktatni? Ivartalanítás után jobb lesz esetleg, vagy pont azért nem, mert akkor játékosabbak maradnak? Nemsokára lesz mégegy azonos korú kiscica. Vele megtanulhatja vagy terrorizálni fogja szegényt? :(
2009. aug. 13. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, edényfogó kesztyűt szoktam a kezemre húzni, úgy játszom vele, akkor megúszom háborús sérülések nélkül.
2009. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy másik cicának nem lesz vele gondja, mert egyrészt számára érthetően jelezni tudja, ha valami nem tetszik neki, másrészt pedig a szőrős macskabőr nem olyan érzékeny, mint a tiéd. A cicus nem tudja, hogy veled óvatosabban kellene játszani, mint a fajtársaival.
2009. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak furcsa mert még sosem volt ilyen macskám... Mondjuk benne van perzsa vér, és azt tapasztaltam hogy a fajtatiszták másak mint a házicicák.
2009. aug. 13. 23:40
 4/7 anonim ***** válasza:
az én cicám is ezt csinálja.nem tudok vele mit tenni,ha ráordítok,vagy rácsapok,akkor menekül és szinte már fél,de hízelegni mindig hozzám bujik,szóval jobban szeret mint mást.de jó lenne ha lehetne valamit tenni.sok a seb és meglátszik a nyoma.
2009. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám is elég vadul játszik, de sosem annyira, hogy maradandó sérülést okozzon. Pedig 2 hetes kora óta velünk van (cumisüvegből etettük), úgyhogy a társaitól nem tudott tanulni. Ha túl erősen harap, akkor felszisszenünk, és rögtön (vagy majdnem rögtön) enged. Régebben kapott egy-két legyintést, ha túl durva volt, valószínűleg abból is tanult. Azért előfordul egy-egy karmolás a játék hevében, de mi szeretünk így játszani vele.
2009. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a páromnak is van egy munkáskesztűje erre a célra. :)
2009. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen volt a cicám. És pont az oldotta meg a helyzetet, hogy beszerztem mellé mégegyet. :) Azóta lekötik egymás energiáit, és már nem szokott rám vadászni. :)
2009. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!