Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell egy kismacskát...

Hogy kell egy kismacskát szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Magától az lesz, ha biztosítasz neki olyan helyet, ahol elkaparhatja a piszkát, pl egy alacsony falú dobozt, tele homokkal. A macska ugyanis imádja elkaparni a piszkát, ezért ha van lehetősége, mindig ezt választja, nem a szőnyeget.
2009. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyire kicsi? Elvileg az anyjuk utánzásával tanulják meg, de ha ez valami miatt nem lehetséges, akkor is egyszerű a dolog. Evés után látni fogod hogy szaglássza, kaparássza a földet, akkor egyszerűen megfogod és beleteszed az alomtálcába. Két-három ilyen alkalom után már magától is oda fog menni, ha kell neki.
2009. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ted bele a cicát,és az első két lábával kezdj el kaparni.ezt csináld meg naponta többször is,nekem 5 napba telt,és már szobatiszta!:)
2009. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát én úgy próbáltam hogy töbször beletettem hogy szokja kapirgálja.Ha látod hogy épp a szőnyegre próbál piszkítani ne hagyd azonnal tedd az alomba.
2009. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A macska rendszerint sarokba, vagy fal mellé piszkít, és ahol van már "piszkítás", oda mégegyszer nem. Ha a sarokba teszed az almos tálat, meg fogja találni, és inkább oda rakja a jelét. Csak rendesen kell pucolni, különben új helyet keres. Ha látod, h. gyanúsan kapargat az egyik sarokban, sürgősen be kell tenni az almos tányérba. (Az enyém megtalálta az almost, és azóta oda csinál. Amikor egyszer pucolác céljából kivittem a tálat, ott állt, és ordítva követelte vissza a tálat, és amikor visszatettem, azonnal belepipilt.)
2009. aug. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű! Kell egy alomtálca és alom (én a csomosódót veszem a cicáimnak). Amígy az első pisi meg nem történik, addig sűrűn bele kell állítani a cicát. Az én cicáimnál ez egy fél délelőttös program volt, és utána soha nem volt probléma velük. Nálunk a WC-ben van a cicák WC-je is.
2009. aug. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!