Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálja a cicával?

Mit csinálja a cicával?

Figyelt kérdés
Valaki bedobott a kertünkbe egy pöttyös kiscicát. Nagyjából 4-5 hónapos kislány. Szobatiszta, nagyon jól táplált, játékos, bújós, és folyamatosan dorombol. Sajnos nem tarthatom meg, mert az én cicám Fiv, Felv pozitív. A szomszéd szerint ez valami különleges fajtiszta cica. Lehet benne chip, vagy cicákban nincs olyan?

2012. nov. 12. 23:50
 1/10 A kérdező kommentje:

Nagyjából erre hasonlít, csak van benne világosbarna is

[link]

2012. nov. 12. 23:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy fajtatiszta lenne, a képen ez egy sima cirmos házimacska. Azt sem hiszem, hogy lenne benne chip, de állatorvos 10 másodperc alatt megnézi, csak ezért nem is hiszem, hogy kérne pénzt.

Nehéz dolog, hirdesd meg, kérdezd körbe, hátha befogadja valaki.

2012. nov. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
léteznek pöttyös házimacskák?
2012. nov. 13. 00:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, én még nem láttam kifejezetten olyat, amit pöttyösnek mondanék, de tarka van. Vagy foltos. De szerinted ami a képen van, az pl. pöttyös?
2012. nov. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az nem, csak a szín miatt mutattam.

Tessék:

[link]

Ilyesmi, csak nem ilyen hosszúkás, hanem kerekebb, és kisebb pöttyök vannak rajta

2012. nov. 13. 01:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet benne chip. A mi macskáink is kaptak.

Próba cseresznye, vidd el a legközelebbi állatdokihoz és mondd el neki, mi a helyzet. Hátha talál benne chipet. Ha nem, akkor meg töprengjetek, mi legyen a macskával.

Ha körbekérdezel a környéken, hátha onnan valakié, de senki sem jelentkezik, akkor meg készíts róla pár fényképet és tedd fel Facebookra, hogy osszák meg az ismerőseid - előbb-utóbb csak lesz gazdája.


Egyébként meg ahány macska, annyiféle mintázat. Nekünk is volt nagyon különleges cirmozású macskánk, konkrétan úgy nézett ki, mint a Whiskas-reklámokból azok az ezüstcirmos, "fekete-fehér kakaóscsigák" - de mégis egyszerű hétköznapi keverék volt.

2012. nov. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy 'jól sikerült' házi macska lehet. Kicsi az esélye, hogy kidobná valaki a drágán vett cicáját. pl. egy ilyet: [link]

Ha hirdeted majd, írd a címbe, hogy "pöttyös" cica. Sokan kiváncsiak lesznek rá! :)

A kiscica.hu-t ajánlom, és a facebook-ot.

2012. nov. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A képeken, amiket linkeltél házi macskák vannak. De attól lehet, hogy amit találtál fajtatiszta, bár azt lehet, hogy jobban keresnék, nem engedték volna ki. Ha szobatiszta, jól táplált, lehet, hogy van gazdája, ki kéne tenni pár plakátot. Addig is elviheted orvoshoz, hátha tényleg van benne chip, vagy amíg nem találtok neki helyet, vagy nem jön a régi gazdája el kéne helyezni valahol, nincs egy ismerős, aki ideiglenesen befogadná?
2012. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az a lényeg hogy fajcica e vagy se, tök mindegy.

Talált állatnál a chip leolvasás ingyenes szokott lenni. Bár egy kidobott cicának nem hiszem hogy lenne, de azért egy próbát megér.

A cica még fiatal és a leírásod alapján nagyon szép és különleges lehet. Biztos vagyok benne, hogy ha meghirdeted nagyon hamar lesz neki gazdija. Addig is tartsátok külön a cicátoktól, nehogy megfertőzze.

Próbáld meg Facebookon a Cicatappancs FC-vel felvenni a kapcsolatot, ők biztosan segítenek, és jól el szoktak kelni a cicáik. :) Valamint van számos apróhirdetési oldal. Expressz, gazditkeresek.hu.... Nagyon sok helyen meg tudod hirdetni, csak mindenképpen kell róla valami nagyon jó fotó.

És ha már csinálsz fotót nekünk is megmutathatod, hátha még a fajcica kérdést is segít eldönteni. :)

2012. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
chip nem volt benne. Végigkérdeztük a környező 3 utcát, de egyelőre senkié. Szegény kicsit szomorú, hogy be van zárva, ezért holnap délután kimegyünk a kertbe.
2012. nov. 14. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!