Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak-e itt gazdik, akiknek...

Vannak-e itt gazdik, akiknek vesebeteg a cicája?

Figyelt kérdés

Mai nap kaptuk meg a diagnózist vérvizsgálattal: vesebetegség :( Még most ocsúdok fel...

Egy kétéves, ivartalanított, törzskönyves Maine Coon cicáról van szó. Két (!!!) éves...

Az orvos ellátott néhány tanáccsal, gyógyszeres kezelésre nem szorulunk (remélem, a későbbiekben sem kerül erre sor). Azonban diétára szükség van, illetve immunerősítő cuccokra. Vettem egy rakattal. De hogy hogyan parancsolom bele, azt még nem tudom. Tapasztalatokat szeretnék kérni, illetve tanácsokat, hogy hogyan tehetném könnyebbé az életünket, ha már ilyen nehéz helyzetbe kerültünk. :(


Nagy kincs ám a cica egészsége, becsüljétek meg, amíg megvan, mert utána nagyon nehéz lesz. :(

Én megbecsültem, megadtam neki mindent, prémium kaja, törődés, szeretet és imádás. És így jártunk. Nem értem. Nem értemmm!



2012. nov. 15. 11:11
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
Ez nem válasz csak komment. Én macska rajongó vagyok, sajnálom a macsekod, de talán elrejthetnéd kedvenc kajájába. De nem tudom. Ha vesebeteg , vigyázz, hogy fel ne fázzon.
2012. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Vicuska87 ***** válasza:

Fiú cica???


Van neki speciális Urinary táp. Sok immunerősítő, ha tabletta, akkor egyszerű, beleteszed a szájába, összecsukod a száját, és lazán simogatod a nyelőcsőnél, és lenyeli!

Ha folyadék, akkor van a patikában, ilyen pipetta, vagy fecskendő, és azzal feszívód, és belenyomod a szájába!

2012. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nőstény.

2012. nov. 15. 11:43
 4/31 Vicuska87 ***** válasza:

Témleg?? Pedig a nőstényeknél sokkal ritkább!


Honnan tudtad, hogy vesebeteg? Mik voltak az előjelei?

2012. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Teljes mertekben megertelek.

Te cicad eseteben is kivalthatta barmi a vesebetegseget, de siman lehet oroklodeses is,erre sokszor meg a dokik sem tudnak valaszt adni.

Nem tudom,mennyire sulyos a TE cicadnal a helyzet, de ha megkapja a megfelelo kezelest, nem lesz gond vele.

Ne ess ketsegbe, millio beteges cica el boldogan a Foldon , lenyeg,hogy a megfelelo kezeles mellett sok sok odafigyelest es maximalis,feltetlen szeretetet kapjon!

Jelenlegi cicam alig 1 eves(1 !!), maris vesebajt diagnosztizaltak.

Eredmeny: Jo draga dietas kajan kell tartani.(egyebkent ez is egy nagy maffia, minel tobbet eladni a draga kajakbol,ami ugyan nem sokban kulonbozik a tobbitol)

Pedig vigyazok ra, mindent megkap,amit cica kivanhat maganak,tenyleg a szemem fenye..


ELOZO cicam 13 (!!!) evet elt az o vese es majelegtelensegevel.Tehat fel a fejjel, nem annyira veszes a dolog.Ahogy az emberek is megfelelo kezelessel vigan elik a mindennapjaikat, pont ugy a cicad is ezt teszi majd!:)

2012. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Vicuska87 ***** válasza:

Nem tudom, hogy melyik tenyészetből vetted a cicát, de a fajtatiszta cicánál kötelező a PKD szűrés aminek meglétéről a tenyésztőnek kell gondoskodnia!

Esetleg, vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel!

2012. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat!

Nem én diagnosztizáltam... nem is én jöttem rá... tele vagyok egy rakás tünetcsoporttal, bárki látná a kedves macskáján, ha BÁRMI apró dolog más, mint eddig. :( Bármi.

Túl sok vizelet, túl sok ivás, állandóan iszik, keveset eszik. Kedvetlen, levert, sokat fekszik.


Olyan vékony, hogy a csigolyája kiszúrja a bőrét. Egy Maine Coonnak!!! :D És én hányszor de hányszor kérdeztem, hogy miért ilyen vékony, mindenki nagy ívben leszart meg kiröhögött, hogy majd kinövi, meg még fejlődik. Azt hát, ide fejlődtünk basszus. És kábé a tenyésztő meg azt magyarázza, hogy én vagyok a hibás... Hát köszi.

2012. nov. 15. 12:27
 8/31 A kérdező kommentje:

Angelic coons, már beszéltem a tenyésztővel, több soron. Annyit tud segíteni, hogy diétás kaját rendel.

És én már mire megyek a szűréssel? Minden létező súlyos macskabetegségre le voltak szűrve.

2012. nov. 15. 12:28
 9/31 Vicuska87 ***** válasza:
Hát ez azért nem semmi!!!
2012. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Karbamid visszaesett 12-re, kreatinin 300-ra (600-ról!!). Ezek tegnapi eredmények, infúzió és gyull. csökkentő hatására.

Minden nap infúzió, szuri, Hill's k/d és várjuk a lehetőségekhez képest a javulást.

Jobb a helyzet, a macska is láthatóan jobban érzi magát. Már mosakszik, rengeteget eszik (pedig a vesebetegek híresen rossz étvágyúak), és megint keresi a társaságot.

2012. nov. 20. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!