Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak-e itt gazdik, akiknek...

Vannak-e itt gazdik, akiknek vesebeteg a cicája?

Figyelt kérdés

Mai nap kaptuk meg a diagnózist vérvizsgálattal: vesebetegség :( Még most ocsúdok fel...

Egy kétéves, ivartalanított, törzskönyves Maine Coon cicáról van szó. Két (!!!) éves...

Az orvos ellátott néhány tanáccsal, gyógyszeres kezelésre nem szorulunk (remélem, a későbbiekben sem kerül erre sor). Azonban diétára szükség van, illetve immunerősítő cuccokra. Vettem egy rakattal. De hogy hogyan parancsolom bele, azt még nem tudom. Tapasztalatokat szeretnék kérni, illetve tanácsokat, hogy hogyan tehetném könnyebbé az életünket, ha már ilyen nehéz helyzetbe kerültünk. :(


Nagy kincs ám a cica egészsége, becsüljétek meg, amíg megvan, mert utána nagyon nehéz lesz. :(

Én megbecsültem, megadtam neki mindent, prémium kaja, törődés, szeretet és imádás. És így jártunk. Nem értem. Nem értemmm!



2012. nov. 15. 11:11
1 2 3 4
 11/31 Vicuska87 ***** válasza:
Hát ez nagyon jó hír!!!
2012. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Újabb vérkép, az eredmények sokkal jobbak. :) Minden veszélyesnek titulált érték lesüllyedt a normál szintre (karbamid, foszfát, fruktozamin). Diétás kaja marad, és hosszú évekig tünetmentes maradhat a cica! :)))
2012. nov. 26. 13:35
 13/31 A kérdező kommentje:
Jelentem, minden rendben, cicám 500 grammot hízott vissza. Az orvos szerint "gyanús", hogy elhagytuk a diétás étrendet, és ennek ellenére nincs semmi betegségre utaló tünet. Cicám nagyon jó erőben van, visszanyerte régi életkedvét, vidámságát, huncutságát. Szeretetét még intenzívebben mutatja. Imádom ezt a kis hölgyet.
2013. febr. 25. 14:07
 14/31 Vicuska87 ***** válasza:
Hát ezek fantasztikus hírek! Gratulálok!
2013. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Lassan hat év telik el. Minden rendben van :)
2018. aug. 13. 23:51
 16/31 anonim ***** válasza:
Naponta elolvasom a sztoridat, most ez ad erőt! Hasonló kreatinin értékkel most izgulunk, holnap lesz az infúziókúra utána vérvétel. Reméljük, nálunk is így alakul majd, mint nálatok! (7 éves cica, nagyon kevés klinikai tünettel - amit egyébként a doki nem is ért, hogy hogy lehet ilyen kevés tünete, mikor az értékei rosszak.)
2019. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnálom, kitartást Nektek! Hogy derült ki? Volt valami gyanús jel? Írod, hogy kevés klinikai tünet. Miylen kezelést kaptatok?
2019. febr. 24. 19:58
 18/31 anonim ***** válasza:
Egy kis hasmenése volt, aztán egyik este lázas volt, reszketett. Másnap jobban lett, de apukám rábeszélt, hogy mégis menjünk el dokihoz. Jól tette, mert ahogy soroltam a tüneteket a "sokat iszik" szavakra a doki felkapta a fejét, és javasolt egy alaposabb kivizsgálást. Ultrahangon is látszott, hogy valami van a vesékkel, aztán a magas kreatinin, karbamid igazolta. 5 nap infúzió (laktát), mellett különböző antibiotikumok és egy paszta a bélgyulladásra. Egyébként az étvágya jó, aktív, jókedvű, hője is tökéletes volt végig. Közben a hasmenés is elmúlt. Ma volt a kontroll vérvétel (csak a kritikus értékeket fogják nézni). Reménykedünk, hogy holnap jó híreket kapunk! (Amúgy ma kezdtük a vesediétát, a doki eddig azt mondta, ne kezdjük, csak egyen! Abból indult ki, hogy a cicák nem nagyon szokták szeretni a diétás kaját. Hát ez a cica imádja! Még jobban, mint a "normál" alutasakost. :) ) 7 éves, sima házicica, de nagyon szeretjük!
2019. febr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Van egy kis javulás, de sajna még mindig 500 felett van a kreatinin. Most vesediétás tápot kap és ha esetleg romlana az állapota (reméljük, nem fog), akkor megtanuljuk a bőr alatti infúzió itthoni beadását.
2019. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Kitartást akkor. Most legyél nagyon mellette, még jobban érezze a törődést. Nem öreg cica még. Semmi oka ne legyen a betegségre :)

A diétás kaja érdekes módon itt is bevált amikor csak azt szabadott ennie, mintegy beletörődött. Aztán amikor az értékek egyértelmű javulást mutattak, egyáltalán nem fogadta el. Kívánom, Nálatok is ilyen jól alakuljon!

Pár hét alatt túl voltunk rajta.

2019. febr. 27. 07:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!