Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskámnak miért hullik a...

Kismacskámnak miért hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos fajtatiszta cicám, rövid szőrű. Hill's kitten-t adok neki enni, az orvos szerint teljesen egészséges. Szépen, egyenletesen növekszik, kis vasgyúró. Volt egy perzsám, ő Purina termékeket evett és negyedennyire nem hullott a szőre. Természetes, hogy a piciknek hullik a szőrük amíg nem fejlődnek ki véglegesen?
2012. nov. 21. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Igen, ez a "baba szőre", ami még puha és selymes. A későbbi szőte már érezhetőbben erősebb lesz.

De adj neki néha házi kosztot is, mert ha csak macs eledelt kap, az olyan mint ha valaki állandóan a mekiben kajálna.(állat orvos mondta nekem)

2012. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem nagyon érdekli még a tasakos kaja sem, próbálkozom folyamatosan házi kajákkal de sikertelenül.

Köszi a választ :)

2012. nov. 21. 12:15
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
64%
Igen, addig fogja hullajtani, amíg a bébi szőrét el n em hullajtja. Majd egy kicsit sprődebb lesz a szőre, az már a felnőtt szőr! Fésüld mindennap, sajnos csak ennyit tehetsz!
2012. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lakásban tartott cica egész évben vedlik, ezt vedd figyelembe a jövőre vonatkozóan is. Fésüléséhez használj Furminator fésűt, bár elég húzós ára van, de hidd el, olyan jó, mint az ajánlása. Nekem két cicám van, mióta azzal fésülöm őket, alig van szőr szanaszét.
2012. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a Furminatorral már szemezgetek egy ideje, több mint valószínű, hogy a héten be is szerzek egyet csak én is erre a baba szőrös dologra tippeltem, addig nem akartam nekiállni furminatorozni. Mindenkinek köszi, akkor fésülgetem (bár nagyon utálja).
2012. nov. 21. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám (befogadott) 7 hónapos korától annyira hullatta a szőrét, majd megőrültem vele. Az idén ősszel (most 1,5 éves) teljesen normalizálódott. Ferplast trimmerrel fésülöm hetente 2x és kennels favourite kis-kis tápot kap. Nagyon szép tömött bundájú, hófehér cica. Valószínűleg a babaszőre hullik a cicádnak. El fog múlni egy idő után.
2012. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!