Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy kóbor macskát!...

Befogadtam egy kóbor macskát! Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Nagyon sovány szegény, de elég aktív ahhoz képest. Adtam neki tápot, és tejet, most jól van lakva. :) Nagyon éhes volt. A kertben van egy kis házikó, ahol lakik a többi macskánk is, ott készítettem neki egy kis odút.

Van két kutyánk, a kicsi nem bántja, viszont a nagyot el kellett zárnom, amíg a cicát betereltem a kis házikóba.

Mit tehetek még érte? El kéne vinni orvoshoz, ugye? Nem merek hozzáérni, félek, hogy valami betegsége lehet. Sosem szoktam ismeretlen állatokhoz hozzáérni, mert félek, hogy betegek. :/


2012. nov. 21. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen el kene vinni, nehogy tenyleg elkapjon valamit tole a tobbi cica. Szerintem nyugodtan megfogatod, csak jo alaposan moss kezet utana fertotlenitovel :)
2012. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy hozzáérsz még semmi bajod nem lehet.

Igen, orvoshoz el kéne vinni. Ha valamilyen betegsége van elkaphatják az egészséges állataid is, az nem lenne túl jó.

2012. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Többi cicád oltásilag hogy áll? Ha megvannak az oltásaik, max a bolhák illetve a férgek miatt kell aggódnod. De azért kóbor cicázás után moss kezet! És az egész bandát (kutyákat is) érdemes lesz féregteleníteni, ha megjártátok az állatorvost, és utána persze a kertből az ürüléket (kutya) összeszedni.
2012. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,vidd el állatorvoshoz,nem tudni van-e valami betegsége.Attól,hogy megfogod,nem kapod el tőle a betegséget.
2012. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked személyesen semmi bajod se lesz a macskától. Férget is nehezebb kapni a macskától, mint a kutyától, de úgy amúgy, akármi baja is lenne, rád nem ragasztja az biztos.

Tejet ne adjál neki, a legtöbb macskát megfosatja, de általában a kinti macskáknál senki sem követi figyelemmel, hogy fosik-e vagy sem, ezért nem is tudják. Én három évet harcoltam apámmal, hogy higgye már el, hogy megfosatja a macskát a tej, de hogy az övék nem fosik tőle. Egyik este megitatta tejjel és véletlen bezárták, úgy telefosta a nappalit reggelre, öröm volt nézni, azóta elhiszi, hogy tényleg megy a hasa tőle.

2012. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Másik, igen, a saját macskáidra ragasztHAT valamit, de azért azokat sem kell félteni, ahogy értelmezem ők is kint vannak, szóval nem sok egyebet kaphatnak az új macskától, mint amit amúgy két házzal arrébb, vagy a kaputok előtt esetleg más arra járó macskától ne kaphatnának. Nem kell ennyire félni szerencsétlentől, csak azért, mert kóbor volt.


Nekem van egy ebrendészti telepről kihozott ki tudja honnan összeszedett macskám, annak a világon semmi baja, minden komoly betegségre is negatív, a jó vérvonalú elszigetelten tartott fajtatiszta macskám (igen, tényleg törzskönyves, majdnem az egész törzskönyve díjnyertes felmenőkkel van tele, még világbajnok is van közte, nem egy szaporított szerencsétlen) meg pozitív fipre.

2012. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!