Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 -3 hónapos cicámat, hogy...

2 -3 hónapos cicámat, hogy tudnám megnevelni?

Figyelt kérdés

Mindent rág,karmol harap,szét szedte a függönyt párom most vett több száz ezer forintért bőr ülőgarnitúrát ahogy rá ugrott lecsúszott róla és a körmével végig hasította a bőrt párom majdnem kidobta a macskát az udvarra lelökött több vázát az asztalról felugrál a polcokra onnan is sodor le mindent szó szerint pusztít.

Mit tegyek?Gondolom Őket nem úgy kell nevelni mint egy kutyát azt mondták rángassam meg a grabancánál de ha ezt csinálom utána szalad össze vissza a szobába és teszi a kárt tovább semmit nem ér neki.


2012. nov. 22. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még és azért ilyen rossz. Majd előbb-utóbb amikor már nem lesz ennyire kicsi, akkor már sokkal nyugodtabb lesz a cica. Ez annak az oka, hogy jó helyről származik a macska, mert ha kirakták volna az utcára akkor már kiskorában is nyugodt lenne. Mert ugye már megtapasztalta, hogy milyen, amikor senki sem szereti. De ezek a macskák azért sokkal hálásabbak is.
2012. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsi,és tele van energiával.Ahogy öregszik,egyre nyugodtabb lesz.Játsszatok vele sokat,hogy elfáradjon,mást nem nagyon lehet tenni.
2012. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egy 2 hónapos cicus még aligha megérti,amit mondasz neki..A helyedben próbálnám kicsit szelídíteni,babusgatni,attól nyugodtabb lesz.Ha ilyen a természete,akkor tapasztalataim szerintem nem igazán lehet megváltoztatni,de az is lehet,hogy 2-3 hónap,és kinövi,hiszen még jócskán a törő-zúzó kismacsek szerepet játssza.Idővel majd lenyugszik.A helyedben én 'elkerítenék' neki egy helyet a lakásban,amiben nem tud kárt tenni,és talán a nap nagy részét ott tölthetné.Vagy,ahogy javasolták,egy picit csapj(nagyon gyengén,hisz még nem érti,miért kapja) az orrocskájára,amikor valami rosszat csinál,és mondd neki,hogy 'nem,nono,nana,stb' Bár szerintem idővel könnyebb lesz vele.
2012. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm megpróbálom:)
2012. nov. 22. 19:01
 5/8 Mecse ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatal és ezért gondolom hogy kb. nemrég kerülhetett hozzátok, de a szabályok lefektetését nem lehet elég korán elkezdeni.


Úgy gondolom a vázákról lemondhatsz, nem azért mert még pici a macska, de az én kandúrom is lelök néha dolgokat a polcról / asztalról nem is szándékosan, szóval azért én nem büntetném a helyedben.


Jól mondtad, a macska nem kutya, nem rángatjuk a grabancánál, mivel az teljes mértékben életidegen neki, nem csinálja azt vele sem az anyja sem a testvérei, semmit nem fogsz vele elérni, csak annyit hogy elvadul tőled.


A cica megcsapkodása (akármilyen "gyengén") sem vezet sehová.


Ami nekem 100%-ig működött a negatív viselkedésformáról való lenevelésnél kisebb korban az a vízi pisztoly volt. A cica direktben nem köti össze veled a dolgot, viszont eltántorodik attól hogy azt a viselkedést folytassa amelynek során vizes lesz. Nem kell eláztatni a macskát! Csak egyet lősz rá, vagy mellé éppenséggel hogy csapódjon rá pár csepp víz, és úgy meg fog lepődni mint annak a rendje, abba fogja hagyni amit csinált.


Nagyon jó módszer hogyha mielőtt lőnél, kimondod szigorú hangon hogy "nem!" vagy "na-na!" vagy bármilyen olyan szót amit te tiltóként szeretnél használni (nem kell rá ordítani, csak egy sajátos hangtónust társíts hozzá és mindig így mondd). Ez az úgymond "utolsó figyelmeztetés" mielőtt a víz belépne a képbe.


Egy idő után elég lesz azt mondani hogy "nem" azon a bizonyos hangon, és abba fogja hagyni amit éppen csinál.


Ez tanúsíthatom hogy működik és nem rombolja a cicával való kapcsolatotokat sem, mivel nincs benne effektíve bántalmazás vagy fizikai fájdalom, egyáltalán.

2012. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mecse ***** válasza:
100%

Ja igen és azt lehagytam hogy olyanért ne büntesd amit nem tud értelmezni, illetve hogyha csak játszik, és a dolgok véletlenül potyognak! Ha nem következetesen csinálod akkor nem fogja tudni értelmezni.


Nagyon játékosak ilyen korban, néhány tárgyba fog ez kerülni, de amit majd az évek során kapni fogsz tőle azt egyik tárgy sem tudná megadni neked :).

2012. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mecse kommentjére reagálnék, hogy a vizipisztolyt a 4 hónapos sziámi macskám kb körberöhögi, még élvezi is. De persze másnak lehet, hogy beválik. A kérdezővel sajnos ugyanaz a problémánk, gyakorlott macskatartó vagyok, eddig minden macskám "nevelése" gyerekjáték volt, de most semmi nem válik be. Az ütést, rácsapást nem javaslom semmi esetre, nálam az kezd hatni, hogy felveszem a cicát és jó hangosan mondom, hogy NEM! Olyan kis meglepett pofát vág rá, abba is hagyja egy kis időre a rosszalkodást, aztán minden megy ugyanúgy.
2012. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mecse ***** válasza:

Persze, azért is írtam hogy nálam ez vált be, nem törvényszerű hogy másnál is be fog, igazából tudok olyan macsekról is aki a gazdájával zuhanyozik (!) :D


Tehát nyilván akkor van értelme ha nem csípi a vizet kimondottan :)

2012. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!