Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kaptam egy 5 hónapos...

Most kaptam egy 5 hónapos macskát. Mit kell vele csinálni? Tanácsokra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Még nem volt macskám.

Írjatok le mindent lécci ami fontos.


2012. nov. 23. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:

mindig legyen előtte víz ez fontos

játssz vele sokat

kell neki egy alvó hely (akár egy doboz is jó sok ronggyal)

nap 2-3x etetni

2012. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt le vannak írva a fontosabb dolgok:


[link]

2012. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- Mindig legyen vize, hogy bármikor ihasson ha akar. Főleg ha sok száraz kaját kap.

- Ha nem volt még beoltva, mielőbb vidd el állatorvoshoz, hogy az alap oltásokat megkapja. Ezzel megelőzöd, hogy a többi macskától, vagy az utcán elkapjon valami betegséget. Ne félj, ez nem kerül sokba, de ha a hiányzó oltás miatt később megbetegszik, a kezelés több kiadással járna és ugye a macska érdekében is jobb.

- Fontos a rendszeres (legalább 3 havonta) féreghajtás, adott esetben pedig a bolhairtás is. A féreghajtásról az állatorvos is felvilágosíthat, de minden nagyobb városban van állatgyógyszertár, ott is adnak recept nélkül tablettát.

- Én naponta legalább háromszor etetem a cicáimat, valaki kevesebbszer. Szerintem fontos a rendszeresség. Tehát nagyjából azonos időben kapjon, ne összevissza.

- Tapasztalatból írom, hogy valamiért a fémből készült itató és etetőtálat nem szeretik, és azt sem, amiben a bajuszuk nem fér el. Tehát a legjobb egy megfelelően széles, fémmentes tál.

- Alomtálcát vehetsz állatkereskedésben, és bele való almot is, ahová a macska a dolgát végezheti. Vegyél hozzá alomkiszedő lapátot, azzal könnyű a kemény ürüléket és a vizes részeket kiemelni. Naponta egyszer mindenképp, de a legjobb ha többször is kiszeded a használt alomrészt, és tisztát töltesz hozzá. Persze ha a cicád egész nap kint lehet egy kertes házban, és kint végzi a dolgát, akkor az alom nem olyan fontos.

Más most hirtelen nem jut eszembe.

Sok simogatás, szeretet kell még neki :-) Nem szeretik ha hirtelen letámadják vagy megijesztik őket. Inkább óvatosabban és gyengédebben bánj vele.

2012. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még nevelhető korban van :)


Kinti vagy benti cica lesz?

Ha benti, nagyon sok mindent meg kell tanítani neki.

Pl. hova mehet, hova nem. A cicák szeretnek az asztalra ugrálni, ha nem szoktatod le róla, nem fogsz tudni enni tőle (sajnos tapasztalat, én egy "kész", 5 éves macskát kaptam, és már nem igazán lehet kinevelni belőle :( )


Nálam az válik be, ha hangosan összecsapom a tenyerem.

Van aki a sicc-re esküszik, van aki ráfúj a macskára, az enyém rá se hederít, ez macsekfüggő.

Ki kell tapasztalni :)


A lényeg hogy veréssel/fenékbevágással nem mész semmire.


A párom a fenékpacsira esküdött, annyit ért el vele hogy

1, megutálta a macska

2, egy adandó pillanatban eltűnt a bőr a kezéről :))


Ha van/volt kutyád, nehéz megszokni hogy a cica máshogy működik.

2012. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden kábelt, vezetéket dugj el előle és ilyet hogy szekrényajtó vagy fiók soha többé nem hagyhatsz nyitva.
2012. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha benti akkor kell alom,alomtálca.

Szükség van 3 tányérra:egy a szárazeledelnek,egy a konzervnek,és egy a víznek.Szárazeledel mindig álljon előtte,nedves eledelt pedig 2-3 alkalommal kell adni neki.

Kaparófa sem árt,akkor nem a bútorokat fogja szétszedni.

Játékok.Az enyém a csörgős labdát szereti a legjobban.

Ha valami rosszat csinál(kanapén élezi a körmét,elmegy az asztalra stb.)ne üsd meg!Nálunk legjobban az vált be,hogy vízipisztollyal lefröcsköltem,amikor felment a konyhapultra,vagy az asztalra.Egy idő után elé volt megmutatni neki a vízipisztolyt,és már ugrott is le.Nagyon tanulékonyak a cicák.

2012. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a cicámat az alomra úgy szoktattam, hogy megvártam, míg először pisil, mikor hozzám került. A foltra tettem egy marék alomkavicsot, bedörgöltem, és visszavittem a tálcába, hogy ott legyen a szaga. Az első alkalmat leszámítva nem is végezte soha máshol a dolgát. Előtte megmutattam neki az alomtálcát is. Azt is és a kaját is mindig ugyanazon a helyen tartom. Vizet is mindig adok neki, bár ő már jó ideje a mosdókagylóból iszik, csapból. Amíg 8-9 hónapos nem lett, addig a szárazeledelt vizezve adtam neki, mert ha csak szárazon belakmároz, utána vizet iszik rá, könnyen megrepedhet a gyomra. Emberkaját, tejet soha nem adtam neki, így a mi kajánkat nem lopja. (Hozzáteszem, egyke macska, ahol több is van, és harc van a kajáért, biztos, hogy lopni fognak.) Tejet pedig azért nem, mert nem tudja megemészteni, és fostos lesz. Macskatejet próbáltam egyszer, nem szerette. Mindig száraz és szoszós kaját adok neki egyszerre, fél éves koráig naponta 3x, azóta csak reggel és este. Sokat játszottam vele, de amikor hozzám került, nem üldöztem, megvártam, míg ő lesz rám kíváncsi. Macskaságában sose volt korlátozva, mert nem idomítható. Ami tipikusan macskás dolog, pl. hogy ő választja ki, mit kaparjon, mert nem kell neki a kaparófa, ő választja ki azt is, hol alszik, stb., ezek nem változtathatók, illetve csak ellenérzései lesznek, ha kutyát akarsz belőle nevelni. Kell neki olyan hely, ahol magasan van és szabadon nézelődhet és csak az övé(legalább ablakpárkány magasságban, de nálunk ült már polcon, és legtöbbet szekrény tetején).
2012. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az almot naponta legalább egyszer tisztítom, mert kényes. Ha szaga van, vagy tele van, akkor fog keresni más wc-nek valót.

A kandúromat fél éves korában, mikor nyilvánvaló jelei voltak, hogy ivarérett lett, ivartalaníttattam, még azelőtt, hogy jelölni kezdett. Nálunk a jelek azok voltak, hogy a kezemre gerjedt és meg akarta erőszakolni, azon kívül, amikor a párommal együtt aludtunk, nagy féltékenységi jeleneteket rendezett. Erről később leszokott, elfogadta a helyzetet, mert vele ettől még ugyanúgy bántam. Csütörtöki napon ivartalaníttattam és péntek-szombat-vasárnap otthon voltam vele figyelni, hogyan gyógyul. Kábítva volt, és mikor kezdett múlni a hatás, sokat hányt, pedig előtte egy napig már nem kapott enni-inni, nem is szabad. A gallért folyton lerúgta magáról, de nem bántotta a sebet, na ezért kell odafigyelni, nehogy kirágja a varratokat.

Hathetesen került hozzám, akkor konzultáltam állatorvossal aki megmondta, mikor érdemes oltásra vinnem, úgy is volt, és kapott még féregtelenítőt és bolhairtás is volt (a Frontline jött be). Legyél felelős gazdija és szeresd a maga módján, úgy, ahogy van, nekik erre van szükségük.

2012. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vinni, etetni-itatni és szeretni!!
2012. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok dolgot leírtak a többiek.

Ivartalanítás fontos még ebben a korban, akár fiú, akár lány, ennyivel egészíteném ki.

2012. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!