Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy néma a macskám?

Lehet, hogy néma a macskám?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de még nem volt macskánk...

Van egy mentett, kb. 3-4 hónapos kandúrkánk.Már 3 hete nálunk van, és én még nem nagyon halottam a hangját.

Talán egyszer, amikor mentem aludni, becsuktam a szobaajtót, be akart jönni... de akkor sem nyávogott, hanem cincogásra emlékeztető hangokat adott ki.


2012. nov. 27. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a beszédes macskákat, ezért is választottam sziámit. 2-3 hónaposan hoztam haza és bizony meg sem mukkant. Most 4 hónapos és 3 napja kezdett el "beszélni", fel kellett oldódnia. Előző cicámhoz rengeteget beszéltem, neki be nem állt a szája, ez a szisztéma segített most is. Ha beszélek hozzá már pürrög, nyávog. Próbálj meg minél magasabb hangon beszélni hozzá sokszor. Hátha...
2012. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik macskám most 7 hónapos. Kb 3 hónaposan némán nyávogott, most már tud cincogni is. De egy másikkal is így jártam, kicsinek csak cuppogott, mikor kinyitotta a száját, de hang nem jött. Felnőtt korára már nagyokat nyávogott.

Némelyiknek nagyon magas a hangja, amit mi nem is hallunk, felnőtt korára mélyül.

2012. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Áh, nem gond! Nekem is néma volt a cicám kb fél éves koráig. Addig csak dorombolt. Most meg az ablakból folyamatosan dumál a kinnt repkedő madaraknak
2012. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor megnyugodtam! :)

Mentett macska. Több helyen is el volt törve a farka. Teljesen baloldalra tartja. És a vége is cikk-cakkos :(

De akkor minden rendben.

De nagyon hálás, bújós, dorombolós. Most is a számgép asztal alatt van a gép tetején :D

Hirtelen pánikba estem, mert én kutyás vagyok. Ő az első saját macskám.

Már többször láttam, hogy tátog, de hang még nem jött ki belőle. De akkor majd idővel. :)

2012. nov. 27. 11:12
 5/9 anonim válasza:
Így van, idővel, hiszen minden macska nyávog, ha enni akar pláne:) De mindig kap persze. Ő a főnök mi vagyunk a szolga:)
2012. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, amelyik majdnem 2 éves koráig nem nyávogott. rendben volt é dorombolt is, de nem nyávogott.

De olyan is van, amelyik általában csak tátog, de hangot nem ad (csak néha).

Semmi bajuk nincs, nem mindegyik nyávog olyan gyakran.

Az is lehet, hogy a tiéd azért nem nyávog, mert nincsenek, vagy nem voltak (ki tudja, hol élt előtte) társai, és nem jött rá arra, hogy pl. azzal tudja neked jelezni, ha éhes.


Próbáld néha a feje fölé tartani az ennivalóját, amikor már nagyon éhes, olyankor a mancsával próbálja elvenni, de mivel úgy nem sikerül általában ösztönösen kiszalad belőle a nyávogás is, hiszen más már nem marad.

2012. dec. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Néha-néha mintha hallani vélném cincogni. :) Nagyon halkan, nagyon éles hangom mintha nyávogna.

De azért még csak cuppogni szokott, némán nyávog. Cuki

2012. dec. 3. 10:09
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, tegnap óta már nyávog. Felfedezte a saját hangját. :)

Nagyon cincogi hangja van, de majd megférfiasodik. :)

2012. dec. 10. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
"Nagyon cincogi hangja van, de majd megférfiasodik. :)" Az enyémmel is úgy volt. Igaz, beletelt az is pár évbe... :D
2012. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!