Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a Beagle-ömmel?...

Mit csináljak a Beagle-ömmel? Kezd kezelhetetlen leni.

Figyelt kérdés
Ő az első kutyám. Tudom,hogy nem jó választás kezdőnek,és hogy kemény kéz kell hozzá,de régóta ilyen kutyát akartam,és végre megengedték.Most 3 hónapos. Régebben is lakásban tartották. 6 napja van nálam. Ha rosszat csinál egyből le szoktam szidni,ha fel akar jönni az ágyra nem engedem neki,mert tudom,hogy nem szabad bedőlni a cuki nézésének,mert akkor felnőttkorában is megmarad ez a rossz szokás. A jót csinál akkor viszont nagyon megdicsérem. Már megtanítottam ülni is. Tudja,hogy nem jöhet be a szobába,mert akkor leszidjuk. Ha itthon vagyunk nem is szokott bejönni. A baj ott kezdődik,hogy ha elmegyünk arra érünk haza,hogy a szobában ki van borítva minden virág,a szőnyeg tiszta föld, a papírtörlő szétrágva.... Arra se lehet fogni,hogy keveset mozog,mert min 4x,van hogy 5x-6x is leviszem sétálni,és nem 10 percre hanem minimum 40 percre. Van olyan is,hogy több mint másfél órát sétálok vele,erdőben,füves részeken,hagyom hogy szimatoljon...stb. Ki fogja ezt nőni? Max 3 órára szoktuk magára hagyni. Muszáj szoknia,mert akkor felnőtt korában sem fogja kibírni. Tudtok segíteni? A szobatisztaság már alakul,néha-néha még bepisil,de a nagydolgát már kint intézi.
2012. júl. 14. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Ismerős a helyzet, de ajánlom figyelmedbe a Csodálatos Kutyadoki című műsört, és a Póráz Két Végén címűt. Ezekből nagyon sokat lehet tanulni, én személy szerint jobban szeretem a Csodálatos Kutyadokit mondjuk.Érdemes könyvtárból kikölcsönözni kutyanevelős könyveket is, például Cesar Millantől (övé a kutyadokis műsör) Hogyan neveljünk tökéletes kutyát című könyvét.

Ahogy olvastam nincs gond a kutyusoddal, csak unatkozik, amíg nem vagytok otthon, érdemes addig kizárni az előszobába, sok játékot adni neki, és tanítsd meg arra, hogy csak a saját játékához nyúlhat hozzá! Okos kutya, megfogja tanulni! Ezt is leírja a könyv. Sok sikert!

2012. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vegyél neki rágó csontot,füstöltet azzal ellesz egy darabig :)
2012. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket a műsorokat akkor megnézem :D Csontot még nem merek neki adni,és sok rosszat is hallottam róla.
2012. júl. 14. 12:55
 4/6 anonim válasza:
Nekem is beagle kutyim van. Mi kertes házban lakunk és igen... nappal viselkedett, de éjszaka mindent kiásott megrágott, stb... Természetesen mindig meg volt szidva és éjszakára be van csukva, természetesn reggel első dolgunk, hogy kiengedjük. Az enyém már 5 éves és most már le van nyugodva, szinte soha nem csinál semmi rosszat. Szerintem egy idő után kinövik.
2012. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hónapos kölyök még, nagyon. Tessék olyan helyre elzárni, amikor elmentek, ahol nem tud kárt okozni. Majd idővel megtanulja, hogy akkor sem lehet rosszalkodni, ha nincs otthon senki.
2012. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VBeata81 ***** válasza:
Kicsit drámai ez a "kezd kezelhetetlen lenni" ;) Mikor elolvastam a kérdést, azt hittem, felnőtt kutya lesz, komoly problémával. A kutyád még kölyök. Nem kezelhetetlen, csak gyerek, nevelgesd tovább, ahogy eddig, de ne, várd, hogy mindent elsőre megért. Addig pedig csukd be a szobaajtót, pakold el a kényes dolgokat, adj neki játékokat, és élvezd ki a kölyökkorát. :)
2012. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!