Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az öcsém kutyája iszonyú...

Az öcsém kutyája iszonyú agresszív mit csináljunk vele? Egyszerűen kezelhetetlen.

Figyelt kérdés
Még csak 1 éves a kutya de egyszerűen nem normális. Még ki se léptünk a kertbe de már neki ugrik az embernek, harap minden ok nélkül, ha rászólunk akkor még jobban támad.Folyamatosan tépi a ruhámat ha kimegyek a kertbe, még annyi időm sincs hogy becsukjam magam mögött az ajtót. Mióta itt van nem is nagyon megyek ki a kertbe, mert már egyszer leszaggatta rólam a pulóverem. Egyedül akkor van nyugton ha nagyon meleg van vagy ha kaját kap, am kezelhetetlen és agresszív.Próbáltam foglalkozni vele és tanítgatni, amíg kapja a jutalom falatokat addig minden oké de mikor jönnék be egyszerűen nekem támad.Öcsém nagyon elhanyagolta és csak addig foglalkozott vele amíg pici és aranyos volt. Mit csináljunk vele? Kutya iskolára NINCS PÉNZÜNK. Én ezt már nem bírom tovább hogy a saját kertembe nem mehetek ki.

2012. jún. 27. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden képen egy tréner kellene aki házhoz megy de mivel írtad, hogy nincsen pénzetek így ez nem jöhet szóba....

Nagy valószínűséggel a kutya a főnök. Ezért védi a kertet tőletek. Minden képpen rendezni kell a falkavezérséget. Ha továbbra is harap kizárni a falkából. Tanítani, fogllakozni vele és levezetni az energiáit + sétálni vinni miután már tud viselkedni.


[link]

2012. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van még egy 9 éves kistermetű kutyánk is, ő az enyém vele nincs semmi gond, elég sokszor helyreteszi a másik kutyát, ahogy elnézem kettőjük között az idősebb kutya a főnök hiába ő a kisebb termetű, a nagy mégis fél tőle. Akkor nem értem h miért féltené tőlünk a kertet hisz mégsem ő a falka vezér, hanem az én kutyám az. Vele meg nincs semmi gond hallgat rám ő tudja h én vagyok a főnök.
2012. jún. 27. 19:04
 3/12 intrepid ***** válasza:
23%
Mindenképpen meg kell törni az akaratosságát. Így nem maradhat a helyzet, mert nehogy már a farok csóválja a kutyát. Nyakörv, és lánc neki, pórázon sétáltatás, te is, kutya nem szokta megharapni azt, aki a pórázát fogja. Jutalom legyen neki, ha lekerül a láncról. Gondolom nem is fogad szót. Akkor nincs más,- kennel, vagy lánc. Persze elég hosszú lánc, hogy ne köthessenek bele az állatvédők. Amikor megtámad, sérülést is okoz, vagy csak a ruhát szakítja el?
2012. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak kisebb sérülést okozz max csak vörös csíkok,felkarcolt bőr, lila foltok maradnak utána, bár szerintem ha nem jönnék be azonnal akkor akkor nagyobb sérülést is okozna :P
2012. jún. 27. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:

1 kutyasuli ( nincs rá pénz )

2 kiképző aki házhoz megy ( nincs rá pénz )

3 saját képzés ( nincs meg a tudás )

4 haver képzi ( ha lenne ilyen,talán már foglalkozna vele, tehát nincs)

5 menhely ( a ti kutyátok ,döntsetek )

6 szívlapát :)( komoly motiváló eszköz kezelhetetlen kutyáknál, vagy felkel és behódol,vagy elásod:(

7 később mész a rendelőbe ( mert megharapott )

2012. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mailerdeamon ***** válasza:
75%
Véletlenül se kösd meg, ostobaság, csak rosszabb lesz tőle a helyzet. Ajánlom Jane Fennell vagy Cesar Millan könyveit alapos tanulmányozásra, hogy megfelelő kapcsolatot tudj kialakítani a kutyával. Alapvetően meg kell változtatnotok a hozzáállásotokat, mert a kutya viselkedése mindig a ti viselkedésetekre adott reakció. Egy-két könyv nem nagy anyagi beruházás és nem nagy ördöngösség végrehajtani a benne foglaltakat. A kiképző is ugyan így kezdené, az alapoktól, csak épp alkalmanként kerülne ennyibe.
2012. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Át kell venni tőle a falkavezérséget. Jan Fennelt, Cesar Millant én is ajánlom, látom kaptál cerberosos linket, az is nagyon jó.

Nem rászólni kell egyébként a kutyára, mert az az esetek 90% nem használ egy ennyire elfajult helyzetnél. Tépi a ruhádat? Kapd el a nyakát, és minden további nélkül nyomd le a kutyát a földre - domináld le. nem kell hozzá sem kiabálni, sem semmi, csak fogd meg a nyakát és addig nyomd a földre a kutyát, amíg az mozdulatlanul ott nem marad. Utána tegyél rá szépen egy pórázt és vidd el egy kiadós, két órás sétára, hogy mire hazaértek, a nyelve is lógjon.

Utána kezdj neki az engedelmességi gyakorlatoknak, és bármi rosszat csinál, azonnal korrigáld, bökd meg a nyakát, vagy a lágyékát, de ha ez nem használ, újra ledominálhatod. Legyél mindig nyugodt, kiegyensúlyozott és határozott. Soha ne mutasd de még csak ne is gondolj arra, hogy félsz tőle, vagy hogy bizonytalan vagy, mert a kutya megérzi.

Ezt a jutalomfalatos dolgot szerintem hanyagolni kéne. Nem attól falkavezér a falkavezér, hogy lekenyerezi a többit, hanem attól, hogy ő a legerősebb, a legtapasztaltabb és a leghatározottabb.

Van egy olyan sejtésem, hogy a kutya azért nem akarja engedni hogy bemenj a házba, mert unatkozik, társaságra vágyik. Nyilván ezt az agresszív viselkedést nem lehet eltűrni tőle, de egy jelzés, hogy nincs lemozgatva és szerencsétlen nem tudja hogyan leadni a belső frusztrációját, ezért minden lehetőséget megragad arra, hogy magára vonja a figyelmet. Ha jól le lenne fárasztva minden nap, sokkal könnyebben lehetne kezelni, tanítani, és kordában tartani.

Ne feledd, a játék a nem elég, a kutya egy vándorló állat, neki a kert olyan, mint számotokra a szoba. Ha nincs kiengedve a szabadba, nem sétálhat, akkor bizony ilyen vad lesz, mert megőrül a négy fal között.

Mondd meg az öcsédnek, hogy a kutya nem csak 8 hónapos koráig kutya, hanem az élete végéig, és ő felelősséget vállalt érte, szóval vond be őt is a kiképzésbe, vigyétek őt ketten sétálni.

Tudom, hogy úgy érzed ez nem a te dolgod mert nem a te kutyád, de ezt csak mi emberek hisszük így. Egy családban a kutya nem csak azé aki kapta, hanem mindenkié, mert a kutya szemében a család egy egész falka. Hogy ki a falkavezér, az az ő szemében nagyon gyorsan eldől, de a rangsort nektek kell kialakítani és az lenne a normális, ha a rangsorban a kutya lenne az utolsó, tehát mindenkit a feljebb valójának tekintene. Ehhez mindenkinek foglalkoznia kell vele és ki kell vennie a részét a kiképzésből és a foglalkozásból. Az úgy nem működik, hogy valakire hallgat, de a többieket ugyanúgy tépkedi.

Ha úgy érzitek, hogy nem kell a kutya, mert nem tudjátok megfelelően gondját viselni és kellőképp lemozgatni őt, akkor adjátok oda olyannak, aki érdemes rá.

2012. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha semmiképpen nem tudtok szakembert keríteni, akkor próbáljatok meg művelődni, olvassatok, nézzetek meg mindent, ami a falkavezérségről, kutyanevelésről szól, hátha rákaptok és otthon is tudjátok kivitelezni. Sajnos ennél jobb tanácsot innen nem tudok adni, mert ez egy nagyon összetett dolog, összetett megoldással.
2012. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha próbálkozik, a nyakörvénél fogva emeld ki, aztán leteheted ha megnyugodott. és minden egyes alkalommal amikor szemétkedik. Szoktatok vele amugy labdázni, rongyozni? mert ez nagyon jól levezetné az ösztöneit. Milyen fajta?
2012. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs igazam, de én ebből a leírásból akár azt is ki tudom olvasni, hogy a kutya nem agresszív, csak totál neveletlen és hiperaktív. Amikor kimennek hozzá, akkor tiszteletlenül játszik, próbálkozik felhívni magára a figyelmet. Mivel nem tanítoták meg neki, hogy mit szabad és mit nem, így nem is lehet elvárni tőle, hogy tudja. Lehet, hogy az intenzív foglalkozás, tanítás, séta, magyarul a szellemi és fizikai kifárasztás, na meg a szabályok felállítása megoldaná a problémát.
2012. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!