Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? .

Mit csináljak vele? .

Figyelt kérdés
A cicámnak (benti) nagyon piszkos belül a füle. Szoktam neki tisztítani, de olyan mélyre nem nyúlok be. Mit lehet ezzel csinálni? Nagyon sokszor vakarta, benéztem neki és rettenetes hogy milyen piszkos...

2012. nov. 27. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg fülcsepp? Neten csak olyat találtam, ami csak külső hallójáratokra alkalmazahtó..
2012. nov. 27. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg nem kosz, hanem fülatka. Állatorvos tud adni rá gyógyszert.
2012. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vidd el, ő kitisztítja, csepegteti és megmutatja, hogy csináld otthon.
2012. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:

Fül atka, fülrüh!!


Vidd el orvoshoz, ő kitisztítja, majd ad bele cseppet. A Surolan fülfolyadék is erre való, vehetsz is egyet, de alkalmazni, csak akkor szabad ha az orvos kipucolta!

2012. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jeannie ***** válasza:
100%
Fülatka, jaj, az én talált cicámnak is volt, csak állatorvos tud segíteni rajta ilyenkor. Kipucolja és kapsz majd krémet is rá, azzal kell napi kétszer jó mélyre belekenni, hogy megölje az atkákat, és visszajárni kipucoltatni a fülét rendszeresen. Én hetente vittem a cicát, egy hónap alatt tisztult ki teljesen, de még utána is jó ideig vakarta, amig begyógyutak a sebek a fülében, amiket az atkák rágtak.
2012. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Húú, akkor elviszem, nem tudtam hogy ennyire rossz, azt hittem, csak piszkos.:/

De az állatorvos tud neki valami nyugtatót adni, vagy hogy szokták ezt? Mert nem igazán szereti ha tisztítom, kívül engedi de van hogy akkor sem..

2012. nov. 28. 16:12
 7/7 Jeannie ***** válasza:
Nem kell nyugtató, általában a fülpucolásnál nagyobb a hiszti amiatt, hogy le van fogva, meg nyúlkálnak a fülébe, mint a fájdalom :) Inkább csak viszket. A doki asszisztense stabilan lefogja a cicát, ahogy az anyja is fogta régebben a nyakánál a bőrt, attól megnyugszik, a doki meg pikk-pakk kipucolja neki fültisztító pácikával, egy perc alatt meg is van az egész. Az enyém meg se nyikkant közben, csak a hátsó lábával kapált, ahogy a doki csiklandozta a fülét. Itthon persze mindig kiverte a hisztit a sima csepegtetésért is, de remélem nálatok nem olyan súlyos a helyzet, mint nálunk volt :)
2012. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!