Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg lehet a cicám? Ha nem...

Beteg lehet a cicám? Ha nem akkor mitől lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 éves kandúr cicám, pár hete naponta egyszer-kétszer elkezd tüsszögni és úgy csinál mintha hánynia kellene de nem jön semmi, és nyújtogatja a nyakát mintha valami csiklandozná. Emellett más baja nincs, nagyon sokat eszik, naponta 5ször 6szor. Nagyon jó húsban van, 6kg. Hatalmas étvágya van, játékos, jókedvű, érdeklődő. Adtam már neki féreghajtó tablettát is ha esetleg attól lenne, de nem voltak benne. De akkor mégis mitől lehet, gondoltam rá hogy szőr marad a torkán és ez irritálja, de nem tudom. Van valakinek ötlete hogy mitől lehet?

2012. nov. 30. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit megfázott, lehet kezdődő "macskanátha", ami nem megfázás, hanem egy halálos vírusos betegség, de lehet, hogy csak valami belemegy az orrába (az alom pl.), attól tüsszög vagy allergiás valamire (pl. az alomra). Vagy nem tudja a szőrgolyót kiöklendezni.
2012. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam a náthára is, ha nem hagyja abba elviszem orvoshoz. Alomja nincs mert kint végzi el a dolgát. Köszi a választ!
2012. nov. 30. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
A cicák rengeteget mosakodnak, és érdes nyelvükre ilyenkor ráragadnak a szőrszálak, amelyek a gyomrukban szőrlabdákká állnak össze. Ezeket a szőrlabdákat szokták felöklendezni, mert nem tudják megemészteni. Úgyhogy ne ijedj meg, nem hiszem, hogy beteg lenne a cica. Esetleg adhatsz neki szőrlabda-oldó tápot, többfélét is lehet kapni.
2012. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a macskanátha nem halálos, de azzá válhat. Egyébként lehet még szívbetegségből fakadó légzési nehézség is, mert akkor szokta nyújtogatni a fejét, de akkor elég bágyadt, és jellegzetes fekvő pózt vesz fel kifordított lábakkal, és előrenyújtott nyakkal. A férgesség sem egy rossz ötlet, mert a bélféreg okozhat szívproblémát felúszva a véráramban. De ezzel mindenképpen orvoshoz kellene vinni
2012. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a tüsszögés nem a szőrlabdától van, A szőrlabdát egyszerűen kihányja. A szőrszálak meg nem tudnak a torkára akadni, mert szálirányban lemennek
2012. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is a tüsszögés miatt írtam a szőrlabdát, csak az öklendezés miatt.
2012. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírsz, tipikusan a macskanátha tünetei, enyémek is voltak. Ez a nevével ellentétben vírusfertőzés, nem megfázás!Minél hamarabb viszed dokihoz, annál egyszerűbb, olcsóbb és gyorsabb a gyógyulás. Két antibiotikum injekcióval rendbejöttek. (nem egyszerre voltak, csak a másodiknál már tudtam, mi az.Mindkettő lakásmacska, de cipővel behoztuk a vírust, sajnos. Oltva vannak, az is segített, hogy nem volt olyan vészes.)
2012. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp megmutatom az ovosnak, remélem nincs nagy baj. Pedig tényleg nem látszik rajta semmi különös, csak ez hogy naponta egyszer csinálja kb 1 percig. :(
2012. nov. 30. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!