Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszakértők! Szerintetek...

Macskaszakértők! Szerintetek ezek a problémák milyen betegségre utalnak?

Figyelt kérdés

A nyáron került ide hozzánk egy kóbor macsek, kb. 1 éves lehet.

Észrevettük, hogy néhol sebek jelennek meg rajta, akkor azt hittük, hogy verekedésből származik, vagy valahol felsértette magát.


Aztán ezek a tünetek egyre elkezdtek durvulni.

Elmentem a dokihoz, azt mondta rühös, adott Neostomosan ampullát.

Igaz, nem fürdettük meg, csak a sebeit lekentük, mivel már hideg volt.

Nem segitett, úgyhogy elmentünk másik dokihoz. Az is azt mondta, hogy rühös, és vigyük el beoltatni.

Szegénykém elég nagy traumát kapott, igy is félős volt, de a doktor az idegrendszerét taccsra vágta, sőt még csak meg se nézte, rögtön beoltotta.

jó, vártuk, hogy hasson, de semmi, szóval nem rühös.

Azóta elvettük tőle a macskakaját, hátha arra allergiás, de attól sem lett jobban.

Útközben kiderült gilisztás, azt is kezeltük.

Most vettünk neki bolhairtó cseppeket,hátha bolhaallergiás, tegnap kezeltük meg.

De egyre csak rosszabb, egyfolytában rágja magát, vakarja, meg nyalja.


Esetleg van valami ötletetek számomra, hogy mi lehet a baja?


Előre is köszönöm!



2012. dec. 7. 12:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

hmm,érdekes.Lehet gomba is.

Amit tudnék még ajánlani az a megaderm szájon át,ez bőrtápláló vitamin és nagyon jó(kipróbáltam)Van még a dermoscent essential 6 macskák részére,ez is segíti a bőr és szőrt,ezt rákell cseppenteni a cica bőrére.

Természetesen emellett kezelni a betegséget ami ugye passz mi :) Ezek sokat tudnak segíteni,legalábbis nálunk bevált allergiánál.

2012. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd vissza az orvoshoz további injekciókra. Ha fél, akkor is.
2012. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! A gombát semmiképpen se zárjátok ki, nagyon sok megjelenési formája van. Nekünk 2 hétig "diagnosztizálgatták" különféle orvosok, mire rájöttek mi a baj. Rüh is volt a fején, de az elenyésző a gombához képest. Van rá injekció, két ülésben adják kb 1 hó eltéréssel.

A bolhairtó cseppek elég agresszívek, sok macskát láttam már allergiás tüneteket produkálni emiatt. Én sem preferálom a nyakörvet, de ez esetben azt jobbnak látnám. Ill nem engedném ki a betegség idejére, mert ki tudja hol járkál a macska.

Üdv.

2012. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vidd el másik állaorovshoz, vagy hívd ki. Bár lehetséges, hogy nem fogod tudni megúszni, hogy elvidd, mert pár vizsgálatot csináltani kéne.

Nem ártana bőrkaparékot venni, és megnézetni laborban mi ez. Abból egyértelműen ki fog derülni, és meg tudják kezdeni a célzott kezelés is.

Addig vegyél VetriDMg innumerősítőt, és adjad neki. Mossátok át a fekvő helyét (se mosószer, se ölítő ne legyen benne, inkább csak "főzd" ki), és én pár hétig nem engedném ki a szabadba, meg kell nézni akkor javul-e. Úgyis röpködnek a mínuszok most, és egy kinti-benti cicánál sokkal esélyesebb ilyenkor a megfázás (olvass utána, bármelyik állatorovos ezt fogja mondani) a nagy és hirtelen hőmérséglet változások miatt.

De mindenképp csináltass labort! Mondd hogy Te szeretnéd!


Még valami! Bárcsak több ilyen állattartó lenne mint Te! Látszik, hogy komolyan érdekel a sora, és felelősségteljes vagy!

Minden tiszteletem a Tiéd!

2012. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!