Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kedves Cicatartók! Afelől...

Kedves Cicatartók! Afelől informálódnék, hogy van valakinek tapasztalata abban hogy a cicáját pár hétre ideiglenes befogadónak/panziónak adta át?

Figyelt kérdés

Költözés miatt megkellene oldanom két nőstény cicám lakhatását 2-3 hétig. Ismerőseim közül senkire nem számíthatok ilyen téren.

Találtam 2 lehetőséget de nagyon félek hogy nem jól bánnak velük, csak a pénzt veszik el. Az idősebb nőstényem nagyon félős nehezen nyílik az idegenek felé a kicsi(6 hónapos) nagyon barátkozós.

Attól is tartok hogy ahol több cica van elkaphatnak olyan betegségeket mint a leukózis, FIP, macskanátha, stb. Az én cicáim a komolyabb betegségekre tesztelve lettek viszont nem látom, hogy bárhol negatív leletekhez kötnék a beköltözést.

Nagyon sokat segítene akinek volt már tapasztalata ideiglenes befogadóval/panzióztatással és megosztaná velem.

Előre is köszönöm!


2012. dec. 11. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes befogadó mást jelent, ők legtöbbször menhelyekkel, alapítványokkal dolgoznak együtt, te a panzióra gondolsz szerintem :) Én eddig egy barátnőmre bíztam az állatkáimat, mert neki nincs és odavan érte hogy gondozza őket, inkább bízok benne mint a panziókban.. ott oké, hogy hozzáértők vannak, de sokszor hallottam olyat hogy rosszul, durván bánnak az állatokkal, vagy a stressz miatt nem is esznek egyáltalán míg ott vannak.. neked nincs valami megbízható ismerősöd/rokonod?
2012. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyennel nincs tapasztalatom, de én sem adnám szívesen panzióba a cicáimat. Viszont van egy ötletem.

Facebook-on találni egy csomó oldalt, amik általában cicák mentésével foglalkoznak. Érdemes írni nekik, hogy tegyék ki az üzenőfalukra, hogy segítséget szeretnél kérni egy magánszemélytől a cicáid elszállásolására.

Nekem egyszer például igen nagy segítséget nyújtott a Cicatappancs FC. Cicámat műteni kellett. Ő egy óriás macska, és nem volt hozzá megfelelő méretű szállítódobozom, pénzem meg nem volt venni. A kezelése meg nagyon sürgős volt, akár meg is halhatott volna szegény. Írtam nekik, hogy valamilyen módon nem tudnának e segíteni. Nagyon rendesek voltak, és kitették az üzenőfalukra a kérésemet. Már aznap délután nálam is volt a kölcsöndoboz. Egy csomóan jelentkeztek hogy segítsenek, nagyon készségesek voltak.

Próbáld ezt meg te is, hátha valaki vállalja a cicákat.

2012. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nincs senki akire rá tudnám bízni, hidd el nekem is az lenne a legjobb ha tudom milyen embernél vannak. Nagyon aggódós vagyok és ezért nem bíznám rá minden jött ment panziósra sem.

Költözni csak tavasszal fogok így még van időm keresni.

Megfogom keresni az említett Cicatappancs FC.-t.

Remélem megtudom oldani az elhelyezésüket.

2012. dec. 11. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértem hogy aggódsz, én is ezt tenném a helyedben... Még akkor is aggódnék, ha macskához értő ismerőseimnél kéne otthagyni a cicákat, nemhogy idegeneknél...

Szorítok hogy összejöjjön valami. :)

2012. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A panziókban szeparálva tartják a cicákat, tehát betegséget nem tudnak egymástól elkapni, viszont elég kis hely áll a rendelkezésükre és kétlem, hogy órákig tutujgatnák őket. Ez szerintem egy cicának elég nagy stressz, főleg ilyen hosszú időre.


Én ideiglenes befogadója még csak kutyának voltam, bár cicákra is igaz hogy nagyságrendekkel jobb nekik ott, mint panziban. Viszont ha másnak adod oda őket, és az illetőnek van cicája, valszeg nem fogják tudni szeparálni őket, így ott nagyobb eséllyel kaphatnak el valamit. Tehát olyan lenne a legjobb, akinek nincs cicája... na de ismeretlenül...?


Másik megoldás, hogy ha nem találsz senkit szerzel (biztos adnak kölcsön is) egy nagy ketrecet (nem sokkal kisebb, mint az átlag panziós box) és ott tartod a cicáidat amíg szükséges. Legalább tudod mi van velük és biztos tudsz rájuk egy kis időt szakítani.

2012. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már költöztem macskákkal. Mindent összepakoltunk, a költözés napján bent maradtam a macskákkal az egyik szobában, ami már üres volt. Megvártam velük, míg mindent kipakolnak a lakásból. Átvitték a bútorokat az új lakásba, én ezután mentem a macskákkal. Az új lakásban már bent voltak a bútorok, be is rohantak az ágyneműtartóba.

Nem tudom ti mennyire messze költöztök, nem lehetne e megoldani, hogy veletek maradhasson a macska. Bezárni egy szobába őket, hogy ne tudjanak kifutni a nyitott ajtón és valaki ott lenne velük.

Ha egyedül vagy, akkor nehézkesebb, vagy megkérsz valakit, hogy a költözés napján segítsen.

2012. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Külföldre költözünk, ezért kell a 2-3 hét a cicáim nélkül.

Sajnos előbb ismerősökhöz megyünk lakni aztán onnan szerzünk albérletet, munkánk lesz azzal nincs gond csak a ahol lakni fogunk azalatt a 2- 3 hét alatt oda nem vihetem őket. Még ketrecbe sem. Próbálkozunk azzal is természetesen hogy előbb keresünk albérletet és akkor együtt mehetünk, viszont látatlanba nem akarunk kivenni semmit.

na meg igen pont azt nem akarom hogy be legyenek zárva egy szűk helyre és ne foglalkozzanak velük, mint írtam az idősebb ő nagyon a szívére venné ezt a bánásmódot. A kicsivel pedig éppen most kell sokat foglalkozni, állandóan játszik, bújik.

Ilyenkor bánom hogy nem vagyok valami nagy társasági ember mert akkor biztos akadt volna egy két barát akihez elvihettem volna őket erre az időszakra.

2012. dec. 11. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!