Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A macskám...

Mit csináljak? A macskám rettenetesen finnyás.

Figyelt kérdés
Szinte semmit nem eszik meg a száraztápon (Kitekat, Whiskas) és az alutasakos(Kitekat, Whiskas)kaján kívül. Vettem neki kicsit olcsóbb alutasakos kaját... nem kell neki. Eddig kétnaponta kapott konzervet (nem márkás), már azt sem eszi meg. Vettem egy másik fajta szintén nem márkásat, megpróbálta elásni a konyhapadlóba. A Whiskas konzervre bezzeg egyből rábukott. Nem eszi meg a főtt tojást, főzeléket, rizst szafttal, tarhonyát pörkölttel, sajtot. Lassan egy hete száraz tápot eszik. Ti hogyan szoktattátok rá a macskátokat. hogy mindent megegyen?
2012. dec. 13. 11:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is hasonló, van amikor mindent megeszik, van amikor a finom kaját rakom elé és csak néz rám, hogy ez meg mi?:) (van amikor csak azt akarja, hogy dajkálgassam).Rakd elé amit akarod, hogy épp megegye, valószínűleg nem fogja, de ha nagyon éhes lesz meg fogja enni, hidd el! Ha nem eszi meg a "normál" kaját, akkor csak torkos:) vagy nagyon hozzá lett szoktatva a jobbhoz, de ha nagyon éhes lesz, fog enni!
2012. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém is ilyen volt, ezeken kívül nem evett meg semmit. Legalábbis csak én gondoltam így. Mindig volt előtte Kitekat száraztáp és akármit adhattam neki, csak a száraztápot ette. Vettem neki alutasakost is és azt bezzeg egyből befalta. Aztán olcsót kapott, nem kellett neki, inkább a száraztáp. Egy darabig nem raktam elé olyat amit szeretett és amikor már tényleg éhes volt, akkor megette még a mi maradékunkat is.
2012. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

A macskának nem kell mindent megennie. Főleg nem a fűszeres pörköltet. Az emberi étel nem való macskának, persze ha külön fűszer nélkül főzöl neki, az rendben van. De a vitaminok a tápban vannak benne, nehéz házilag olyat csinálni, ami minden igényüket kielégíti.

A Whiskas árán már valódi jó minőségű tápot is vehetnél is neki, a whiskas inkább marketing táp, a tényleges tartalom kevés benne.

Az se olyan nagy baj, ha csak szárazat eszik, de akkor legyen előtte mindig friss víz.

2012. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan cicám, aki 3-4 évig csak száraztápot evett. Nem csináltam belőle gondot, egészséges volt, nem hízott el. Aztán egyszer újra próbáltam a húskonzervet, megette attól kezdve. Jó minőségű száraztápot vegyél neki, apránként állítsd át az írtakról, mert azokban kevés valódi tápanyag van. Majd meglátod, a minőségi tápot sokkal jobban hasznosítja, alig lesz széklete, ellentétben a mostanival.
2012. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Vicuska87 ***** válasza:
36%

Már bocs, de egy macska nem konyha malac!

Sehogy sem szokattam rá, nálunk a cicának megfelelő Royal Canin táp van, és Schesir konzervek!

2012. dec. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
40%
velem ezt a macska nem játszhatja el:) nem eszed édesapám a kaját,nem kapsz semmit 2 napig,egyből megeszik mindent. Kedves utolsó: elküldhetnéd nekem a felesleges pénzed úgyis Erdélyi útra gyűjtők ;)
2012. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%

Én felixet, whiskast vettem neki. Eleinte imádta, majd finnyázott, végül két falat után otthagyta.

Bármilyen tápot, házi kosztot próbáltam nem ette meg, csak szirénázott hogy éhes (bezzeg a pizzámra meg a töltött káposztámra egyből rászállt).


Eleinte próbáltam előtte hagyni a kaját amíg nem eszi meg, de csak belerohadt a tálba, a macska meg hisztériázott.

Végül a legszarabb, legolcsóbb kaját kezdtem neki adni.

Persze azt sem ette meg.

De egy heti ilyesféle "kínzás" után újra finnya nélkül megette a megunt kajákat :)


Arra azért kíváncsi lennék hogy azon kívül hogy háromszor drágábbak a mezei kajáknál, mivel találja mindenki jobbnak a Royal Kanin meg hasonló kajákat a sima macskakajáktól.

Legutóbb végigböngésztem az egész tartalmat, leírást, teljesen ugyanaz volt ráírva mint a whiskasra.

Arra meg pláne kíváncsi lennék hogy miért várja el mindenki hogy a macskakajára több pénzt fordítson az átlag ember, mint ami magára jut.

Kap enni? Kap. Nem is döglegyektől zengő döghúst.

Akkor mi a probléma?

2012. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
Én sem találom problémásnak, ha csak száraztápot eszik. Miért lenne gond? Volt sok macskám, és évekig olcsóbb szárazat ettek. Sokáig éltek, egészségesek voltak. Kutyákkal ugyanez a helyzet. Egész életükben nem ettek mást, csak a szárazat, meg max. némi húsmaradékot (ritkán), és remekül, jó kondícióban éltek.
2012. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez jó kikerülő válasz volt, de azt nem mondtad meg hogy miben is jobb az a kaja :)

Tudniillik az összetevők ugyanazok, ráfogni meg bármire lehet hogy ebben szar van, abban meg nem.

Egyébiránt szerintem annyi áll az egész mögött, hogy a whiskasnál a reklámot pénzelik, a többinél meg a tenyésztőket.

A sok hülye meg persze hogy azt fog nekik adni amit a tenyésztők.


Egyébként visszaszoktatásom céljából vettem tescós konzervet, na az volt ami szar volt.

A whiskashoz köze nincsen. Azt tán még én is megenném.


Azt meg légyszíves mondd el hogy hol lehet 5000-ért prémium tápot venni, ugyanis jelenleg én 15ezret fizetek havonta macskakajára, abból a "szar" fajtából.

2012. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Vicuska87 ***** válasza:
41%

Kedves 6-os, ne személyeskedj légyszives!

Semmi közöd hozzá, hogy mennyi pénzem van! A másik pedig, nem kell ahhoz sok pénz, hogy a cicának megvegyek egy royal canin tápot, és schesir konzervet!

Ha egy kicsit gondolkodnál, akkor rá jönnél, hogy például a prémium tápból jóval kevesebbet eszik a cica, így jóval tovább elég! A macskáim napi étrendje, kb 150 ft-ra jön ki! Hát ez aztán nagyon sok ténleg!

2012. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!