Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáknak lehet nyers húst...

A cicáknak lehet nyers húst is adni, vagy csak olyat amit előtte megfőztem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem szerencsét,mi meg szoktunk csak egyszer forralni vízben, nem készre főzni.
2012. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Lehet főve is, és nyersen is!


Nyersen, mindig onnan vedd, ahonnan te is megennéd, és mindig friss legyen!!!!!!!!!!

Én amikor odaadom nekik, előtte lefagyasztom, 2-3 napra, majd reggel kiveszem, forró vízbe kiolvasztom, átmosom, és már ehetik is!

2012. dec. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A sertéshús kivételével lehet adni nyersen is, csak előtte célszerű 2-3 napig fagyasztani és felengedés után oadaadni.
2012. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nyersen szoktam adni,nagyon szeretik.Állateledelboltban veszem a húst.
2012. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer kapnak csirkemellet vagy májat. Nem túl sokat. Imádják.
2012. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
elvileg nem lehet akadálya annak, hogy nyersen adhasd nekik. Amikor egy macsak egeret fog, akkor sem főzi meg magának mielőtt megeszi...
2012. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tény, h az egeret nem főzi meg a cica mielőtt megeszi, de az a cica sokféle kórokozót be is tud vinni a nyers hússal, akár férgeket is.


Ezért tettem fel a kérdést.


Köszönöm szépen akik ténylegesen választ adtak! :)

2012. dec. 16. 18:01
 8/14 kilima válasza:
0%
Kedves Kérdező, a férgek miatt nem kell aggódni, ha rendszeresen kapnak a cicák féreghajtót, semmi bajuk nem lesz sem a nyers hústól, sem egyébtől. A mieink imádják a nyerset, és a híreszteléssel ellentétben szerintem lehet nekik disznóhúst is adni - a mi cicáink leggyakrabban vesét kapnak, de nem vetik meg a főzés közben "lepottyanó" egyéb darabkákat sem. Kapnak persze baromfit is, mikor mi van. Azt viszont fontosnak tartom, hogy lehetőleg változatos legyen a cicák étrendje is, azaz ne csak húsfélét kapjanak - akár nyersen, akár főve - , hanem zöldséget, rizst, tésztát, minden egyebet.
2012. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zoli17 válasza:
51%

arra figyelj oda, kis adagot adj, mert nyers hússal nagyon mohó.

amennyit eléraksz annyit töm magába, 5 perc múlva telehány mindent véres kajamaradékkal. :D

annyira szereti, hogy még a kutyával is megverekszik érte. :D

2012. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Disznó és marha hús TILOS! Én még főzve sem ajánlom.


"A sertéshús tartalmazhatja az Aujeszky-féle betegség vírusát, ami halálos a macskák és más húsevő állatok számára is. Sertéshúst és belsőségeket csak megfőzve adhatunk."


Aujeszky-féle betegség (álveszettség) tünetei A kórokozó a látszólag egészséges sertésben is jelen lehet. Ha ilyen sertéshúst (főleg gégét) a kutya vagy a macska elfogyaszt, rövid időn belül megbetegedhet. Az első tünetek általában 3-4 nappal a kórokozó szervezetbe kerülését követően jelentkeznek, és főleg az idegrendszeri tünetek dominálnak. A kutyák ingerlékenyekké válnak, nyálfolyás, bizonytalan járás alakulhat ki. Jellemző tünet a kíméletlen vakarózás, amely kezdetben a szájszöglet és a fej tájékán, később az egész testen megfigyelhető. A vakarózás olyan mértéket is elérhet, hogy a kutya bőrdarabokat harap ki magából, illetve esetenként öncsonkítások is lehetségesek. Az álveszettségnél a veszettséggel ellentétben állkapocsbénulás nem alakul ki. A beteg állat 1-2 napon belül bénulásos tünetek között elhullik.


Macskákban feltűnő a bőséges nyálzás, a keserves nyávogás, a pupillák egyenlőtlen tágassága és esetleg izomgörcsök jelentkezése. A megbetegedett macskák is kivétel nélkül elhullanak. A betegséget kutyákon és macskákon nem lehet gyógyítani, ezért a megelőzésre kell fektetni a hangsúlyt.


Sertéshúst vagy belsőségeit kizárólag főzve vagy sütve adjuk kedvenceinknek. Sertés- és vaddisznóhúst nyersen etetni nem szabad! Megbízható vakcinás védelem nem

2012. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!