Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a nyers...

Mi a véleményetek a nyers húsos etetésről?

Figyelt kérdés

Sok mindent lehet hallani ezzel kapcsolatban.

Egyesek szerint fertőzés veszélyes, mások szerint a fagyasztás segít. Az én macskám mindenesetre a nyerset nagyon szereti a főttet nem.

Az úgy szerintetek megfelelő lehet, hogy száraz mindig lenne előtte, reggel konzerv, este nyers hús?



2012. ápr. 29. 14:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

én kutyát macskát így etetek.

A fertőzésveszély akkor lenne igaz, ha hazahoznád a húst és nejlonzacskóban rohasztanád egy hétig. Akkor se biztos,mert a kutya és a macska olyan erős gyomorsavval rendelkezik, hogy dögöt is képes enni a természetben, márpedig abban van igazán a sok baktérium.

én csak nyerssel etetek, nincs száraz és főleg nincs konzerv.

2012. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Mikor még kiscica, akkor nem ajánlott adni neki nyers húst. De mikor eléri a fél éves kort, már nyugodtan adhatsz neki.
2012. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az állatorvos azt ajánlotta, hogy a kiscicák amikor már önállóan tudnak enni, nyers darált húst adjak enni.


Én is szoktam adni a felnőtt cicámnak nyers húst. Felaprítom, főzök mancsosra kevés rizst, és összekeverem. A cicám nagyon szereti. :) Ezt is az állatorvos ajánlotta amikor rosszalkodott a gyomra, és azóta is nagy kedvence hetente 1x-2x.

Rizs nélkül is menő a friss nyers hús a cicámnál.


Persze konzervet is kap.

Főleg a Felix konzerveket szereti.

2012. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az én cicáim reggel kapnak 1-1 tál prémium száraztápot, azt eleszegetik napközben. Este peig nyers husit. Úgy csinálom, hogy veszek csirket mellett, szivet, zuzát, és egy kis májat. Felvagdosom picire, és kis adagokban lefagyasztom. Minden nap egyet olvasztok ki nekik. Kb 1 kg hús 4 hétig elég kettőjüknek. Sokkal jobban szeretik mint az alutasakos kajákat, olcsóbb is és egészségesebb is. Így mindenki jól jár. :)
2012. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok.:)

A nyers húsban(pl farhát) lévő csontból érdemes adni neki, vagy el kell távolítani?

2012. ápr. 29. 15:43
 6/20 anonim ***** válasza:
a porcogók nagyon jók a macskának (főleg fiatalnak és idpsebbnek) a csontokat is körberágja. De nem fogja mindd megenni (nem tudja) ami marad össze kell szedned.
2012. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adok nyerset a cicámnak,ha mi is azt eszünk.Egyébként nagyon szereti.Nem lesz semmi baja,mivel a boltban vett nyers hús be van ellenőrizve.Szerintem megfelelő az általad leírt étrend.Ha szereti a konzervet,nyugodtan adj neki azt is.
2012. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Marczi ***** válasza:

#7-esnek: Bocs, tudom kötekedés: A macsekok akkor kapnak nyers hust, ha ti is hust esztek, vagy ha ti is nyers hust esztek :)


Lehet, hogy változnak az idők, de még nem láttam félig főtt vagy előre panírozott egeret szaladgálni, tehát igen, kaonak nyers húst, szeretik.

2012. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak: a macskák ragadozók, úgyhogy nem szabad nekik egy hetes húst adni (nem is ennék meg). A kutyák dögevők, az ő gyomruk tényleg jobban megbirkózik vele.
2012. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
A 9. válaszolónak üzenem, hogy a kutyák se dögevők, hanem ők is ragadozók, és imádják a macskahúst ;)
2012. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!