Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pontosan mit jelent a nyers...

Pontosan mit jelent a nyers sertéshús fogalma a macskák esetében?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy, amit mi sarkítottan pörköltbe teszünk bele nyersen sertéshúst? A nyers sertéshús csak ez?

Vagy mondjuk a füstölt szalonna, vagy a sonka, szalámi is nyers húsnak számít a cicák esetében?

Mert ugye mi ezeket sütés, főzés nélkül is fogyaszthatjuk.

Mi a helyzet a macskákkal?


2012. máj. 14. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:

A sonka és szalámi nem nyers hús, hanem feldolgozott hústermék. Még macskák esetében is. Szalonnát meg nem adnék a macskának.

Nyers húst egyébként azért nem adunk a cicáknak, mert gilisztás lehet tőle.

2012. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék nem adok semmi ilyet a cicának!

Prémium eledelt eszik, meg csirke dolgokat, azt se nyersen.

Kérdés arra vonatkozott, ha esetleg leesik, vagy véletlenül kiszolgálja magát, lesz e tőle baja.

2012. máj. 14. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Tévedés, nem azért tilos nyers sertéshúst adni a macskának, mert "gilisztás" lesz tőle. Aujeszky kórt kaphat, ami álveszettség, jelenleg gyógyíthatatlan. Hőkezelt húst szabad csak adni. Szalonnát, sonkát, szalámit én sem adnék nekik.
2012. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Aujeszky kór, ezt tudom.

Ez csak kíváncsi kérdésnek szántam.

2012. máj. 14. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, ami emberi fogyasztásra alkalmas, nem lesz semmi baja, főleg ha csak ilyen mennyiségben. (csirkét adhattok neki nyersen is, néha kell az is)
2012. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bár én csak csirkét adok nyersen a cicámnak, a disznóhús ártalmasságáról nem tudtam.

Én is köszönöm ezt a kérdést, és a válaszokat is.

Még szerencse, hogy nem kapott soha disznó húsit. Most múlt 1 éves a cicám. :)

Arra még kíváncsi vagyok, hogy ha megpárolnám/megfőzném neki akkor is ártalmas lenne a disznó hús?

Édesanyámék kinti cicájuknak megfőzik, és így kapnak disznó húst.

2012. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Főzve lehet adni, csak nyersen tilos. minden állatnak.
2012. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a sonkával is vigyázni kell mert a só nem tesz jót nekik. meg semmilyen fűszer. én egyszer mondjuk adtam egy sonkát mert nem jutott eszembe hogy disznó de még idejében észbekaptam :D
2012. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és örülök, hogy tudta új ismereteket szerezni.
2012. máj. 15. 11:40
 10/10 Platypus ***** válasza:
Szerintem a sima füstölés mellett simán fertőzőek maradnak a vírusok. Hallottam egy esetről, amikor vaddisznóból csináltak kolbászt, és férges lett tőle az egész család. Pedig a férgek sokkal érzékenyebb jószágok, mint a vírusok. A szalámi, kolbász, szalonna, a nem főtt sonkafélék szerintem közvetíthetik az álveszettséget. Lehet, hogy ritka betegség, de ha nincs szerencséje a jószágnak és mégis belefut, akkor halálos, szóval szerintem jobb az óvatosság.
2012. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!