Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet nevelni egy túl vad...

Meg lehet nevelni egy túl vad macskát?

Figyelt kérdés
5 hónapos cicáról van szó, már 3 hónapja nálunk van. Eleinte kis félénk cica volt, de aztán elkezdett vadulni és mára szörnyű egy macska lett. Ha meglát minket, folyamatosan jön utánunk, bújik, hízeleg... de 1-2 simi után jön a fekete leves. A doromboló, hízelgő kiscicából egy pillanat alatt átvált mérges viperává. Erősen harap, karmol, támad minket, sokszor elég csúnya sebeket okozva. Próbáltuk már nevelni, de nem tudom, mi hathatna rá. Szerintetek hogy lehetne megszelidíteni? Hogy érthetné meg, hogy nem szabad játékból szétrágni, szétkarmolni a gazdái kezét meg pofozgatni a gazdáit? Egyáltalán miért vált át minden simogatás után egy pillanat alatt vadmacskába? Az előző cicáim sosem karmoltak meg játék közben sem, tudták, meddig játék a játék, és szörnyű, hogy tőle állandóan félnünk kell, mert bármikor ránk támadhat.
2012. dec. 25. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ne törődjetek vele, ha menne hízelegni. Aztán ha majd nem kap semmit, egy idő után csak rájön, hogy nem így kéne viselkedni. Egy-két hét után meg lehet próbálni ismét, engedi-e a simogatást.

Ha ez sem használna, akkor érdemes odaadni egy másik ismerős családnak átmenetileg, akik kicsit mostohán bánnak vele, majd ha letelt a büntiidő, és visszakerül hozzátok, akkor talán jobban megbecsüli majd magát.

2012. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, mivel eléggé el van kényeztetve. De sajnos elküldeni nem tudom másik családhoz. :(
2012. dec. 25. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nagyon játékosak. Ha nagyon karmol, nyomj oda egy plüsst, azt lehet püfölni, megtanulja, hogy nem a kezeteket kell. Vagy még egy kismacska, egymással ki tudnák magukat tombolni. Nekem is több kicsi van, hozzám csak dorombolni jönnek.
2012. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos neki csak nagy macskák vannak a szomszédnál, azok meg nem igazán játszanak vele, csak rámorognak a picire és az odébbmegy.
2012. dec. 25. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs elkényeztetve,meg kell szoknia a környezetét.Néha hónapokba,sőt évekbe is telhet,ne próbáljátok felvenni,simogatni ,kezdeményezzen ő.:)
2012. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
szia! Nekem már sok macskám volt.Most 5van,vegyes társaság Cili 5éves nőstény,füsti és kacor 3 éves kan a kis bohóc 2 éves kan,Frida pedig 8 hónapos nőstény . A tapasztalatom az hogy ha túl vadul játszik a cica agy ki vinnyogó hangot,vagy fúj rá mert ö nem tudja hogy mi a baj vele hanem kap visszajelzést/ők egymásközt elég vadul játszanak/ .De ö még nagyon fiatal cicus én is azt mondom ne vedd az öledbe.Az Én Fridám sem szereti ha ölbe veszik de ha szépen beszélek neki akkor jön hízeleg dörzsöl és dóromból agy időt neki hogy beilleszkedjen.A macskát nem lehet úgy nevelni mint a kutyát,egész más jellem ezt megtanultam az évek alatt kedvességgel sokall többet el lehet vele érni !Múltkor elestem az udvaron úgy csináltam mintha nem élnék az öreg cicám oda rohant hozzám és mikor az arcomat szimatolta rámosolyogtam hát kaptam egy nagy pofont és durcásan odébb át :) Hát ők már csak ilyenek :)!
2012. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
bocsi odébb állt akart lenni
2012. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!