Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg meg fog dögleni a...

Tényleg meg fog dögleni a cicám? Mikor?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan cicánk, aki az udvaron van. Sokat eljár, nem lett kiherélve. 3 hete nagyon megtépték, lett egy nagy seb a nyakán, elvittük dokihoz, adott neki injekciót, kezelni kellett és bezárni, hogy begyógyuljon. A doki szerint nagyon ki volt száradva a macska, igaz, mindig is hasmenése volt. Erre kefírt javasolt, ami be is jött, megette szépen és azóta nincs hasmenése.

A macska 2 hétig volt bezárva, szépen elkezdett pocakosodni, és épp kértünk időt herélésre, mikor mondta a mama, hogy a macskával valami nincs rendben, meg fog dögleni.

Nekünk is feltűnt, hogy bár a macska nagyon pocakos lett, mint aki holnap kölykedzik, de amúgy még mindig csont és bőr... Felhívtam a dokit aki látatlanban is sajna azt mondta, hogy valószínü,meg fog dögleni, mert ez egy fertőző hasnyálmirigy betegség...

holnap tudja megnézni, elvisszük az állatorvoshoz.

Kiváncsi vagyok, tényleg megdöglik? Mikor? Szenved? Fáj neki? Jobb ha elaltatjuk? Vagy ne? ....

Mit tegyünk?

Van tapasztalatotok ilyenről?


2009. aug. 24. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Remélem meggyógyul a cica, még nagyon fiatal. Jobbulást neki.
2009. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Kan cica:D Max kan kutya, a macska inkább kandúr...
2009. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ti aztán tudtok kötekedni, nem semmi...

A kutyáért bármit megtennék, de a cicáért nem-akármilyen gondoszul is hangzik. Nem volt tervezett a cicia, kaptuk, elhoztuk, megtartottuk. Imáddtuk, mindent megkapott, oltásokat, bolhaírtást, féreghajtást, mindent időben, sőt, bent aludt velünk, egész nap az ölemben ült. De mikor terhes lettem-és a cici is nagyobb lett, kikerült az udvarra a kutya mellé. Összebarátkoztak, együtt alszanak és játszanak. Azóta, hogy kint van, nem sokat látjuk, hisz egész nap kandúrkodik, csak enni jár haza. MEg a terhességem és a kicsi miatt is kerültem vele a fizikai kontaktust.

De nem egyszer vittük már a kötlezeőn kívül orvoshoz, mert hol a nyakát harapták át, hol más baja volt, és mindig elvttük, és mindig kifizettük az árát.

De egy haldokló macskára akármilyen szívtelennek is mondtok, nem fogok áldozni pénzt-és a doki is azt mondta hogy ezt a pénzt inkább költsük egy új cica oltásaira és időben való herélésére...

Így fogunk tenni.

Köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat, utánnézaek a beregségnek, azt hiszem a doki is ezt említette a telefonban. (FIP?)

2009. aug. 25. 12:51
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem egy oldalt elolvastam, és mindenhol azt írják, hogy halálos.

"Ezt a betegséget ugyanis egyelőre sehol a világon nem tudják gyógyítani, még a legelitebb állatorvosi egyetemek klinikáin sem. "

Szóval ezért nem áldozok rá...Inkább elaltattatom, hogy ne szenvedjen.-egyeztetve a dokival persze.Este beszélünk vele.

2009. aug. 25. 12:56
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Szenved hát! Az orvos viselkedését nem kommentálom, nektek meg gratulálok a felelős állattartáshoz.
2009. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Miben hibáztam? Nem én tehetek arról, hogy a macska beteg lett. Sőt , megkérdeztem, az sem segített volna rajta, ha ki van herélve, akkor is elkapja a betegséget, majd minden macska, csak nem mindegyik jut el a végstádiumba...

Szóval a doki megerősítette, FIP. Ő sem javasolta a kezelést, mert egyrészt megfizethetetlen, másrészt nem segít a macskán, úgyis elpusztul...

Várunk...

2009. aug. 25. 19:44
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom a macskádat. Őszinte részvétem.Én is olvastam tényleg nem lehet gyógyitani azt a betegséget.Szegény!Ha a helyedbe lennék az altatás fájdalom mentes, de nekem olyan érzésem lenne, mintha én öltem volna meg. Ha majd meghal, akkor szép sirt tegyél szegény állatnak! Szegény!!:(
2009. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Mi lett acicával? Már bocsánat a kérdezősködésért. El lett altatva?
2010. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Szia


Nem, elaludt igen hamar. A doki után kb egy hetet élt, vagy még annyit sem.

Este még felugrott az ablakba, evett, de másnap reggel már nem volt sehol, a kamrában találtam meg, oldalán feküdt és nem élt.

Férjem eltemette.

2010. jún. 2. 10:46
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom.... az előző kettő is én voltam kül....
2010. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!