Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjátok meg az utaztatás...

Hogy oldjátok meg az utaztatást buszon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy le kell utaznunk anyuhoz vidékre. Ez egy egyhuzamban 4 órás buszozást jelent. Kocsi nincs.

Macsek mindig kikészül, ha hosszabb ideig (1 óránál tovább) kell a hordozóban lennie. Vonaton hámon még csak-csak kiengedem a fülkébe, de buszon ezt nem lehet megoldani. Hogy oldjátok meg a hisztizést, és azt, hogy minél kevesebb stressz érje?

Nem halaszthatjuk az utazást, holnapután indulnom kell. Nem tudom senkire rábízni, mert az egyetlen barátomnak balesete volt és kórházban van.

Hordozó, takaró van, a meleg hely tehát megoldott.



2012. dec. 27. 20:24
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
52%

3-4 sanax??????????

Akkor el is temetheted!


Nem hinném, hogy hiszti lenne. Beteszed a hordozóba és indulás, nincs választási lehetőséged, így muszáj megoldás!

Esetleg ne adj neki előtte enni, egy fél napig, és akkor nem hány!

2012. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy végignyávogja az utat, és utána napokig nem hajlandó enni, meg inni is alig, és csak alszik. Pont olyan, mint a depresszió az embernél. Nehéz ezt végigcsinálni. Persze az olyannak, mint az első, abszolút fogalma sincs arról, milyen ténylegesen szeretni egy állatot.

3 nap alatt kétszer fogunk utazni, oda meg vissza. Továbbra is várom a megoldásokat.

2012. dec. 27. 21:55
 3/8 Mecse ***** válasza:

Állatorvoshoz elmehetsz és elmondod neki a gondodat, igaz nyugtatószereket általában akkor alkalmaznak csak utazáshoz hogyha fennáll hogy az állat kárt tehet magában, de ha a cicád ennyire rosszul viseli, akkor megéri megpróbálni.


Szóval elmész az orvoshoz és kérsz neki valami enyhe nyugtatót, pontos tömegének közlése mellett. Orvos majd elmondja mekkora adag kell belőle a cicusodnak. Így lehet hogy nem fogja annyira megviselni.


Nekem édesanyám kutyája készül ki de totálisan az autózástól, és miatta kértük az orvost hasonlóra (ő mondjuk hány, remeg, nyálzik, stb.), írt neki enyhe nyugtatót ami nem szüntette ugyan meg a problémát, de valamivel jobb lett. A te cicád pedig nincs ilyen szinten pánikban, így neki nem is kell lórúgásnyi nyugtató.


Tényleg ennyi amennyit tehetsz, egyébként pedig elhiszem hogy szörnyű hogy utána ennyire magába fordul a cicus, de ami muszáj az muszáj, vlsz. nem preferálná hogy egyedül hagyd valahol arra a 3 napra, és bármilyen kőszívűen hangzik ez, ezt az ő érdekében csinálod, túl fogja tenni magát rajta.


Hogy a kérdésre is válaszoljak; az én cicám imádja a hordozót akár 6 órán keresztül sincs benne semmi gondja, tehát szerencsére rajta nem kell ilyesmit alkalmaznom.

2012. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mecse ***** válasza:
Valamit jól félreolvastam, nem tudom honnan szedtem a 3 napot, talán a holnaputánból? :D Szóval vlsz. nem preferálná ha egyedül hagynád otthon arra az időre amíg távol leszel.
2012. dec. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi nem megyünk egy napnál hosszabb időre sehová. Háromszor vittük, ottalvósra, de annyira kikészült, hogy inkább még este hazajöttünk (szerencsére csak 1 órás volt az út, amit én is végigbőgtem). A másik alkalommal nem tudtunk hazajönni, végülis átvészelte, de akkor is meg volt hibbanva szegényem, kaparta az ajtókat, nyávogott, nehezen nyugodott meg.

Tanultam belőle, max. annyi időre megyünk el, hogy reggeltől estig vagyunk távol, addig elvan, de éjszakára soha nem marad egyedül.

Én inkább ezt választom, mint a nyugtatózást, engem sem lőttek be soha, ha vinni akartak valahová, akkor sem, ha az lett volna az érdekem. És ha valakinek nem tetszik, hogy macska miatt (most már kisgyerek miatt sem) nem megyünk sehová ottalvósra, azt magasról letojom. Én ezt így gondolom, más meg csinálja saját belátása szerint.

2012. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet kapni különböző stresszoldókat macskák részére, szerintem érdemes lenne kipróbálnod, mivel ennyi idő alatt nem lehet már hozzászoktatni a hosszabb utazásokhoz. Majd így megszokja.

A másik lehetőség, hogy otthon marad, három nap nem a világ vége egy macskának ha van előtte táp, víz és alom.

2012. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül megoldottuk különösebb gondok nélkül. vittem a hámot, és ahol átszálltunk, ott kiengedtem felfedezni. nagyon jól viselte, hazafelé az ölemben szuszogott a vonaton. a legnagyobb gond annyi volt, hogy az egyik egy órás utazáskor annyira befűtöttek a vonaton, hogy rólunk is dőlt a víz, akkor rájöttem, hogy a vonaton rettentően melege van és attól hisztis folyton.

mindenesetre igyekszünk minél ritkábban hazamenni 82-3 havonta egyszer), mert a párom családja is 4 órás útra lakik innen, és az én családomhoz is 6 órát kell utaznunk. itthon hagyni semmiképp sem fogom, főleg nem abban a téli időben, amikor esik a hó és elzárhatja az utat fent a hegyvidéki szerpentinen... akkor inkább "raboskodjon" velünk az idegen helyen.

2013. jan. 13. 22:31
 8/8 A kérdező kommentje:
javítok: (2-3 havonta egyszer)
2013. jan. 13. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!