Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska mennyi ideig bírja ki...

Macska mennyi ideig bírja ki a lakásban egyedül? Illetve hogy viseli az utaztatást?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom a párommal, és szeretném otthonról felhozni az egyik cicámat. A párom 2-3 hetente hétvégékre megy haza, én is valahogy így tervezem. Az lenne a kérdésem, hogy egy lakásban tartott cica egy hétvégét kibír-e egyedül, vagy jobb, ha mindig van valaki otthon vele? Illetve ha hosszabb távra megyünk el, akkor kibír-r néhány alkalommal mondjuk egy 3 órás vonatutat? Nem túl megterhelő neki? Azt hallottam, hogy a cicák nem szeretik a helyváltoztatásokat, de arra lennék kíváncsi, hogy azt sem szeretik, ha csak 2 hely között ingáznak (persze nem gyakran)?
2012. szept. 12. 13:25
 1/3 Hans Regenkurt válasza:

saját tapasztalatok alapján próbálok válaszolni de macskafüggő is 1-2 dolog tehát nem ugyan úgy reagálnak dolgokra.

Ha olyan helyen van amit már megszokott és olyan emberek laknak ott akiket megszokott akkor egy hétévégét kibír, hagysz neki elég kaját meg vizet, de ha megoldható hogy valaki ránézzen néha úgy tökéletes.

én egyszer utaztam vele autóval 300 km-t kibírta a kosarába de ez egyszeri alkalom volt, nem tudom az a "nem túl gyakran" mit jelent talán megszokná, egy próbát megér

és megnézed hogy viseli(nem lehet tudni hogy mit szól az utazáshoz). ha mind a két helyet megszokta és otthon érzi magát akkor az sem gond szerintem. egyébként hány éves a cica?

2012. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A cica idén áprilisban született, tehát még nincs egy éves. 2 hetes koruk óta (a testvérével együtt) én neveltem őket, cumisüvegből etettem, mert az anyukájuk elpusztult. Most mindketten otthon vannak a családommal, ott nagyon jól érzik magukat.És egyikük költözne fel hozzám az albérletbe.Nem igazán ismerjük itt még a szomszédokat, sajnos nem tudom, ki tudna rákukkantani egy hétvége alkalmával, ha egyedül marad. Nehéz kérdés tényleg, nem tudom mit csináljak, nem tudom érdemes-e felhoznom.Nagyon szeretem, és "ő is engem", ha lehet ilyet mondani, de tényleg nem tudom, hogy megéri-e. Mondjuk igen, egy próbát megér, megnézni, hogy hogy viseli a dolgot, ha nem működik, még mindig "hazaköltözhet " :)
2012. szept. 12. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző cicámat -ha nem is gyakran- hagytuk egyedül 3 napra.Muszáj volt, mert máshol nem maradt meg (fiamék éjjel fél 2-kor hozták haza, mert ült az ajtóban és ordított). Sok vizet hagytunk és több tálban szárazat. Jól elvolt. Utazni pl. nem tudtunk vele, mert ha csak meglátta az autót, őrült módon próbált kiszabadulni a hordozóból és csomókban szállt a szőre. Meglátod egy próba után.
2012. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!