Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak a macskámma...

Most mit csináljak a macskámmal? Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve mert szörnyen kellemetlen helyzetbe kerültem. Kb 3 hónapja költöztem a barátomhoz aki a családjával lakik. Beleegyeztek hogy vigyem magammal a 13 éves cicámat ha nem lesz vele gond, szobatiszta és én viselem gondját. Eleinte nem is volt különösebb gond, de nagyjából egy hónapja a cica megbetegedett, leromlott az állapota, az orvos májelégtelenséget, valamilyen bélproblémát állapított meg nála illetve fogíny gyulladást. Ennek az a következménye hogy sajnos minden nap hány és gyakran van hasmenése is ami nagyon büdös és néha nem ér ki vele az alomba.:( A szőre is csomókban hullik a betegség miatt. Sajnos a hányás gyakran sikeredik rossz helyre, szőnyegre ágyra, papucsba stb., amit a barátom családja már nem tolerál, pláne a végterméket nem. Amúgy sem túl jó a cica viszonya a családdal, elég zárkózott, antiszociális ezért nem is kedvelték meg. A doki azt mondta sokáig tarthat amíg javul az állapota az autoimmun betegség miatt, az is lehet hogy nem fog látványosan javulni. A család viszont kijelentette hogy ez így nem maradhat, mert nem akarnak "disznóólat" a lakásból és a lényeg az, hogy egy hetet kaptam hogy helyezzem el a macskát a valahol, vagyis el kell vinnem. Haza vissza nem vihetem mert édesanyám is hasonló állásponton van, de akkor hova vigyem?? Kétségbeesetten érdeklődtem barátoknál, rokonoknál de senki nem akar egy barátságtalan, beteg, idős macskát a nyakába venni. Menhelyre nem adhatom be, de akkor hova?:( Nagyon el vagyok keseredve.
2013. jan. 3. 15:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért egy 13 éves macskának betegen egy idegen helyen a gazdája nélkül... Az enyém bele őrülne.

Ha már nem működik a máj, autoimmun betegség, sajnos nem sok esély van, hogy felépül, persze ha saját lakásodban lenne, én is mindent megtennék érte, de még betegen költöztetni....

2013. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg valahova elhelyezni!

Nekem is van egy 15éves cicám, szerencsére ő egészséges, de ha baj lenne én mindent megpróbálnék. Persze ha pár hónap alatt se javul, akkor tényleg nincs más megoldás mint az altatás.

2013. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen betegsége van a cicának?

Én nem altatnám el,bár én a végsőkig küzdök az állataimért.

Hasmenésre kap valamit?Vettek tőle vért?

Ha a barátod családja nem tolerálja ok(bár hozzáteszem lehetnének megértőbbek is)na de anyukád is a cicával élt és biztosan kedveli is.Talán megoldás,hogy ne az egész házban legyen a cica hanem zárd be a ti szobátokba.

2013. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 etickett válasza:

Én sem altatnám el, főleg, hogy van még esélye a javulásra!

Igaza van az előttem szólónak, ha anyukád is együtt élt a cicával ilyen sok időt, akkor biztos, ő is szereti. És az is megoldás lehet, hogy csak a te szobádban lakjon.

Az írásodból az derül ki, hogy imádod a cicád, tehát bizonyára nem a "kényelmes" megoldás mellett döntesz.

Valószínűleg a költözés, és a nem túl szívélyes fogadtatás miatt lett beteg a cica.

Kívánok a cicádnak mielőbbi javulást, és még hosszú boldog egészséges életet!

2013. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Vicuska87 ***** válasza:
Egy autoimmun betegségnél az elaltatás nem számít kényelmes dolognak kedves előző!
2013. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez egy hasonló betegség mint az embereknél az ibs, valahogy így magyarázta az állatorvos, elég bonyolult. A lényeg hogy egyelőre biztosan nem lesz elaltatva mert az állapota szinten tartható és amíg van esély a javulásra addig ezt meg is adom neki. A szomszéd néni úgy tűnik biztosan befogadja magához, ez a legjobb megoldás ebben a helyzetben, így minden nap fogom látni hiszen a szembe lakásba fog csak átköltözni.
2013. jan. 5. 10:52
 17/17 anonim válasza:
Addig, amíg még nincs nagyon rossz állapotban ne altattasd el, de ha már látszik rajta, h nm egészséges, meg már nm bírod nézni, h szenved ink jobb neki holtan:P.....egyszer nekem is volt a macskám ilyen helyzetben...szomorú, de neki is jobb igy:(...
2013. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!