Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek megszoknák a...

Szerintetek megszoknák a cicáim a panelban?

Figyelt kérdés
3db 2éves ivartalanított kandúrom van a szülői kertes házunkban-s egy hónapja költöztünk élettársammal erkélyes panelba (8-ra)! Ideszeretném költöztetni őket-otthon is legtöbbet a szobámban vannak-s alomba végzik dolgukat. Nagyon keveset szoktak kikéredzkedni levegőzni.Most keresnek engem-meg vannak kavarodva-hátha lenyugodnának,ha itt lennének velem...

2013. jan. 4. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megszokják, főleg, hogy eddig sem voltak kint sokat. Nyugodtan vidd őket magaddal.

Az ablakokra, erkélyre viszont fémrács kell, vagy fém szúnyogháló, mert bármikor kiugorhatnak egy madár után.

2013. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy arra én is gondoltam,hogy elsőnek macskadobozból megmutatom nekik a magasságot,majd vigyázunk,hogy ki ne lógjanak...majd pedig tavasz felé szerelünk valamit a konyha kisablakra+erkélyajtóra

2013. jan. 4. 18:47
 3/13 anonim válasza:
Szerintem simán. Onnan gondolom, mert a nagyszüleimnél is van egy nagyon játékos kiscica(aki kóbor volt, az utcáról hozták be), és ők is panelban laknak, és ők is a nyolcadikon. Milyen az erkélyetek? Csak azért kérdezem, mert minekünk pl. olyan az erkélyünk, hogy az erkély rácsa alatt akkora a hely, hogy kieshet a macsekunk, és ezért bedróthálóztuk alul,és az biztos lett eddig. A nagyszüleimnél meg olyan kajla a macska, hogy már 4-szer kiesett a 8.-ról. De túlélte szerencsére...
2013. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem sokat járnak ki van rá esély, hogy megszokják. Az én ivartalanított kandúrkám képtelen volt bent lenni, hatalmas hisztiket vert le, hogy kiengedjem. Próbáld ki, veszíteni nem veszítesz vele, de nagyon vigyázz, hogy ki ne essenek!
2013. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az erkélyen nincs alul lyuk..nagy tágas..egyenlőre nem szeretném kiengedni őket oda.Csak bent lennének..1,5szobás lakásban lakunk-nagy konyhával..stb..szóval elszaladgálhatnak idebent-s zárható macska dobozukban pedig levegőztetnénk őket időnként az erkélyen...ekkora erkélyt mire berácsozunk-vagy hálózunk...amin nem is törnek ki...érdekes lesz... :(
2013. jan. 5. 06:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi behálóztuk az erkélyt és az ablakot is, nem volt nagy ügy. Lehet kapni nagy méretű macskahálót, még ha nem is olyan mint a fém, látták a cicák hogy ott van és nem jutott eszükbe szétrágni/felmászni rá. Jobb mint a semmi, ha semmit nem raksz fel állandóan figyelni kell az ablakot, főleg hogy úgyis az lesz a cicák kedvenc helye, mert onnan jól tudnak mozizni, nézelődni, mi történik a nagyvilágban. Szerintem az ablakra feltétlenül rakjatok fel hálót.
2013. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek is imádnak nézelődni, most télen is rendszeresen ki be kell nyitogatnom az erkélyajtót. Nem fáznak, van, hogy el is alszanak kint. van egy pad, rajta párnákkal, egy most is kint van :)

nekünk van redőny, így 3 részre van osztva az erkély, vannak fa lécek, így könnyebb volt befedni. gyors megoldás kellett, csibehálót vettünk, az nagyon olcsó és nem csúnya.

2013. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!Kedves tőletek...:)
2013. jan. 5. 16:43
 9/13 anonim ***** válasza:
megszoknák persze. csak nagyon nagyon vigyázz, h ne essenek ki, mindenképpen szereltess fel hálót. ez nagyon fontos, mert a cicák imádnak nézelődni :) enyémek folyton az ablakban ülnek :)
2013. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Párom,azon mesterkedik,hogy lemérjük az erkélyt és elhúzhatós üveglapokat szerel fel rá...de én mondtam,hogy elég egy erősebb háló is...

Az enyémek is mindig az ablakban nézelődnek amúgy...

A leesésüktől én is rettegek..míg elkészül az erkély nem engedem kiszökni őket..max a kezemben macskapórázon:)

2013. jan. 6. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!