Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska egyedül vagy társaságban?

Macska egyedül vagy társaságban?

Figyelt kérdés
Vidékre fogunk költözni, és szeretnék még egy állatot a szobacicám mellé. A kertben van egy póni és egy kutya, de mivel benti, ezért azokkal nem fog érintkezni. Amin gondolkodtam: Bengáli, Hócipős, Maine Coon, Ragdoll, Norvég erdei. A mostani cicám egy sima házimacska, kandúr, nincs ivartalanítva mert 4 hónapos de majd lesz, ha eljön az ideje. Esetleg ha kutyát vennék mellé? Kis olasz agárra gondoltam vagy whippetre.

2013. jan. 5. 15:17
 1/10 Vicuska87 ***** válasza:
60%
Én egy másik cicát vennék mellé. Hidd el sokkal jobban elvannak együtt! A fajtatiszta macska ára 80.000-nél kezdődik. De szerintem egy komplett tatarozás után egy menhelyi cicát is örökbefogadhatsz mellé!
2013. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha cicát, akkor fajtatisztát szeretnék. Egyet már örökbe fogadtam. Nem tudom, a szívem kicsit a kutya felé húz.. Azzal nem lennének meg jól?
2013. jan. 5. 15:45
 3/10 anonim válasza:
100%
Az én tapasztalatom az, hogy a kandur macskám jobban elvan a szuka kutyámmal :) én is társaságot akartam neki, elõsszõr jött egy kutyus persze kicsike, a macskám akkor volt olyan 1 év körüli. Majd jött még egy kandur, amit egyenesen ki nem állhat. Úgyhogy a legkisebbel én foglalkozok, de már jön neki is a kutyapartner :)
2013. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mecse ***** válasza:
100%

Az agarak nagyon jó választás benti cica mellé mert nem aktív fajta (a tévhittel ellentétben), 2 sebessége van; az "ezerrel loholok sosem kapsz el" és a "szobamacskának képzelem magam pedig kutya vagyok és elhevergetek bárhol ami puha" :) Ezért nagyon fontos hogy mindig behívható legyen ha agarat választasz, azzal nem engedheted meg magadnak hogy esetleg elinaljon mert soha az életben nem kapod el. De ez már kutyás témába tartozik!


Én nagyon csípem az agarakat, a whippet is gyönyörű okos, barátságos jó természetű kutyus, szerintem remekül kijönne a cicáddal hogyha az is csípi a kutyukat.


Mindenképpen addig lenne egyszerűbb másik állatot hozni amíg fiatal a cicád, minden sokkal könnyebb úgy.


A macskafélék többsége a vadonban magányos állat, ezért is nagyon körülményes nekik összeszokni általában, mármint a háziasított verziónak is.


Viszont ha összeszoktak és barátok lettek akkor vlsz. nem fogod tudni levakarni őket egymásról, remekül tudnak együtt játszani, fárasztani és szórakoztatni egymást.


Nekem ragdollom van, csak ajánlani tudom szívből, hogyha kifogsz olyat amilyen a "tipikus" ragdoll, akkor csak örömöd lesz benne. Persze kifoghatsz problémásabb cicut aki nem olyan igazi szeretetgombóc, de ezt le fogod tudni beszélni a tenyésztővel hogy mik az elvárásaid, mesélsz majd a cicádról, és akkor tuti fog tudni neked olyat ajánlani illetve segít majd választani. Legyen ez bármilyen fajta cicus :).

2013. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem maradok a kutyánál, de ha abból nem találok megfelelőt, akkor valamelyik cica lesz :) Még tapasztalat valakinek cica+agár párosítás? Esetleg még a felsorolt macska fajták közül ha van valakinek?
2013. jan. 5. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Schnauzerrel próbálkozz,tuti bejön.
2013. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem azok annyira nem tetszenek, vagy a fent említett agarak közül valamelyik vagy más macska. :) De azért köszönöm a válaszodat! :)
2013. jan. 5. 18:53
 8/10 anonim válasza:
Társaságba jók és idővel csinálnak új kicscicákat nyú kleinekatzék :D
2013. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kosz a hasznos valaszt, szerencsere nem vagyok olyan feletlotlen hogy ivarosan hagyjam a macskat.
2013. jan. 13. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem macska mellé macskát vegyél. féléves kortól lehet ivartalanítatni a cicát.
2014. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!