Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknál mennyire gyakori a...

Cicáknál mennyire gyakori a vesebetegség?

Figyelt kérdés
Megelőzésképpen mit érdemes tenni?
2013. jan. 10. 12:36
1 2
 1/14 Mysticista ***** válasza:
83%
nagyon gyakori. megelőzésképpen...hát fontos a folyadék, a megfelelő táplálkozás (ivartalanított állatoknál külön van amely a húgyúti, vese gondok megelőzésére van - royal canin, hills tápok). valamint sokan adnak az állatnak szalámiféléket, virslit, gépsonkát, parízert. ez tilos!!!!! a sótartalma átlag egy teljesen egészséges állatot 2,5-3 év alatt a sírba tesz. tehát mindenképpen a táplálkozás...vesekímélő eledelek.
2013. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamosak rá, ezt az állatorvos mondta nekünk. Nagyon érzékeny a vese és a húgyrendszerük. Mit kell tenni? Mindig gondoskodni kell arról, hogy a cicának friss, tiszta vize legyen. Én van, hogy napi 2x is cserélem a vizet. Akkor szívesen isznak. Egyébként lehet kapni vesevédő macskatápokat meg vitaminokat is. Fressnapf-ban érdeklődj.
2013. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Az én Maine Coon cicám is "vesés", mi csak így mondjuk. Nem tudom, hogy megelőzés van-e ilyen esetben, hiszen nem tudom elképzelni, hogy a prémium kaja, sok főtt husi, tiszta víz ellenére mégis beteg lesz a macska, ugyanis ilyenkor valamilyen genetikai probléma áll a háttérben. És legtöbbünknél ez van, főleg ha már fiatalkorban jelentkezik. Ráadásul nálunk is fajtatiszta cicáról van szó, akiknél ez kiélezettebb.

Diétával karban tartható, amit az 1. hsz írt, én is azokkal etetek, de kénytelen az ember kiegészíteni ezt a fajta táplálást, mert egy hét alatt elunja ezeket a kajákat (én sem enném minden egyes nap ugyanazt...). Szóval én "megszegtem a törvényt", adok neki más finomságokat is. Amíg nincs újra bármilyen tünet arra, hogy rosszabbodna az állapota, ezt tartjuk.

2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mysticista ***** válasza:
100%
amit elfelejtettem mondani. fehérjeszegény táplálkozás a jó a veséseknek! a fehérjedús eledelek megölik az állatot, ha "vesés"
2013. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ivartalanított kandúrokra jellemző. (de nem kizárólag az ő bajuk lehet.)


több macskánk volt, mind ivartalanított kandúr, és az egyiknek volt ilyen baja, húgyúti elzáródás, húgyhomok.


megelőzhető, ha a cica sok folyadékot iszik. sajnos nem lehet az orrukba nyomni, hogy igyanak, mert akkor nem fognak. és ha nem friss a víz, akkor inkább oda se mennek.


legyen a cicának friss vize (cseréld naponta 2-3x), akkor megissza, és a tálkát ne tedd közvetlenül az etetőtányér mellé, mert akkor hajlamos csak evés idején iszogatni.


mi úgy próbálkoztunk, hogy a kertben több helyre tettünk ki vizestálkákat és akkor ittak, bárhol, ahol épp kedvük tartotta.

(érdekes, hogy kerti locsoláskor a fák alatti kis földtányérból imádtak inni, illetve a vödörből az esővizet is kilefetyelték, de többnyire a nekik kiöntött vizet csak kerülgették. érdekes állatok, na. :DDD)


vannak még speciális tápok, ha ezeket fogyasztja, az rengeteget segít, elő sem jön ez a betegség. :)


mi inkább 'kúraszerűen' adtuk neki ezeket a kajákat, mert olyan macska volt, hogy a házikosztot (nyershús maradéka, főtt zöldségek) és mindenféle olcsó-vacak, drága-minőségi kajákat szerette, a gyógytápot meg sajnos nem igazán. (nem tudom, miért.)

2013. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És kb. mennyit kell innia egy nap? Mennyi a minimális adag? A vizet naponta többször fogom cserélni, mert eddig csak naponta cseréltem.
2013. jan. 10. 13:32
 7/14 Maxitabi ***** válasza:

Mielőtt még gyógytápot adsz nekik..

Mivel a macskák alapból nem isznak sokat, ezért nem szabad kizárólag száraztáppal etetni őket!!!

Adj neki jó minőségű, gabonamentes,cukormentes, min 60% hústartalmú konzerv-nedves tápot, vagy húst. Nyersen a legjobb (disznó tilos így), ha van friss,ellenőrzött forrásod. Ha nincs, fagyaszd le, utána felengedve add (BARF etetés) Ehhez azonban olvasni kell hozzá sokat, mert nem elég a színhús/csirkenyak stb, hanem zöldség,gyümölcs, taurin és kiegészítők is kellenek.

2013. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg még annyit, hogy tojást, túrót, laktózmentes tejet,friss húst (néha nyers állapotban),sütőtököt, ill. tápot kap enni.Ez az étrend megfelelő a vesebetegség megelőzésére? A tápot akkor váltogatni fogom a vesebetegeknek valóval.
2013. jan. 10. 13:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Az egyik cicám nyers csirkemellet eszik, mellette vitaminos száraztápot. A kicsi meg csak konzervkaját hajlandó enni. Szemmel látható a különbség a 2 cica között: a nagy erős, izmos, keménykötésű, szép testű (sokan kandúrnak hiszik az izmossága miatt) a kicsi meg egy kis kövér gombócartúr és sokkal büdösebbet kakil. Őt is szeretnénk átszoktatni a húsra, de nem eszi:(
2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Husiból csirkét szoktam adni (sertés és marhát nem adok), ill. halat. Csak csirkét szoktam néha nyersen. Zöldségek közül miket adhatok neki? Főzött sütőtököt nagyon szereti, ill. a répát is megeszi, ezenkívl még mit lehet? Ill. milyen gyümölcsöt?
2013. jan. 10. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!