Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknál mennyire gyakori a...

Cicáknál mennyire gyakori a vesebetegség?

Figyelt kérdés
Megelőzésképpen mit érdemes tenni?
2013. jan. 10. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki gyümölcsjoghurtot meg néha egy kis nyers tojást is tejszínnel keverve, az enyémek nagyon szeretik. Megkérdeztem erről az állatorvost, és ő is azt mondta, hogy az csak jó, ha ilyesmit is eszik a cica. Amikor az egyik nagyon le volt gyengülve (másfél hónap után került elő) akkor ezzel a tojásos-tejszínes keverékkel hoztam rendbe.
2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen és is szoktam adni neki nyers tojást, igazából a főttet nem szereti annyira, emiatt is adom nyersen.

Gyümölcsjoghurtot még nem kóstoltattam vele, de majd nézek neki valami természetes összetevöjűt vacsira :)

2013. jan. 10. 14:52
 13/14 Maxitabi ***** válasza:

Jó az étrend,ne adj neki gyógytápot,ha jó minőségű,gabonamentes táppal etetsz!

Amit nem szabad:sós,sózott ill erősen fűszeres kaják;

füstölt ételek; hüvelyesek,káposztafélék (ennek ellenkezőjét is olvastam,tehát ha megeszi,miért ne?; hagymafélék-snidling,újhagyma sem;édességek; alkohol.

Vagyis amit szívesen eszik, az mehet zöldségből,gyümölcsből, bár kevés cica szereti őket.

2013. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Orvossal kell beszélni!

Minimalizalni kell a fehérje 30% alatt! Es a foszfor bevitelt! 0,3-0,6% között szabad lennie.

A fehérje terheli a vesét.

Lehet nyers vafy főtt csirkét adni neki pl felini renal foszformegkoto porral.

A tej a tojás tele van foszforral sajnos. A sajt is.

2017. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!