Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok, mi lehet a...

Mit gondoltok, mi lehet a baja a cicusunknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményeteket kérném a cicusunkkal kapcsolatban, nagyon köszönök minden segítő szándékú választ!

1,5 éves kandúr cica, két testvére van. Nálunk is születtek, kinti-benti cicusok. Nos a problémás cicánk volt a legnyugodtabb mindig is a három közül, igazi kis Garfield, egész nap tud aludni, szereti a gyerekeket, szereti, ha fosztorgatják.:) Tegnap óta viszont nagyon elbújós lett, ha a gyerekek fel akarják emelni, vagy akár simogatni, morog és kap. Tagnap a férjemet is megkapta, amikor kivitte az udvarra.

Amúgy külsőleg nem látszik rajta semmi sérülés, a mozgása is normális, a szőre szép, de egyszerűen agresszív lett és a tekintete is más...Gyanítom, hogy esetleg fájhat neki valami, de megnézni sem tudom, ha közelítek, már kezdi a fura nézést, morog egyszerre, pedig én vagyok a kedvenc gazdi.:)

Segítenék neki, de jelenleg megfogni sem engedi magát, igazság szerint féltem a gyerekeimet, ha valami baj van a cicussal, nehogy elkapják.

Van esetleg tanácsotok, ötletetek, mi lehet a gond?

Köszönöm szépen!



2013. jan. 12. 16:46
 1/6 anonim válasza:
Lehet hogy ilyen napja van, vagy lelki problémája. Ha lenne valami betegsége akkor lehet hogy lennének tünetei. Ha egy párnapig így viselkedik akkor keres fel egy dokit hát ha tud segíteni.
2013. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy veszem ki a soraidból, mivel nálad születtek a cicák, nincsenek ivartalanítva. Így egy kandúr rengetegszer megsérülhet, napi szinten megy a harc a területért. Én is arra tippelek, hogy fáj neki valamije. Eszik rendesen? Ez fontos lehet, ha nem eszik, azonnal orvoshoz kell vinni, akár ügyeletre, ha eszik, akkor talán ráér hétfőn elvinni. Elkapni biztos nem kaptok el tőle semmit a mostani esetben. A gyerekeidet úgy tudod megóvni, ha a macskát ápolod, oltatod, féregteleníted 3 havonta és ha beteg, orvoshoz viszed, ne kelljen a gyereknek azt látni, hogy elpusztul a macska.

A lényeg, hogy ivartalaníttasd, oltasd és nézesd meg orvossal. Vidéken ahol nincs rendelő, oda kijön az orvos.

2013. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
62%
Én orvoshoz vinném, pláne hogy gyerkőcök is vannak! Bármi baja lehet neki, akár az ivarzás, akár férgesség, akár belső szervi probléma, vírus, vagy bármi!
2013. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ! Ment a zöld kéz mindhármotoknak.:)

A fiúcicák valóban nincsenek ivartalanítva, a nőstény cicus "szed" gyógyszert. Igazából az ivartalanítástól azért tartunk, hogy nem tudnak majd jelölni és megvédeni a területüket, esetleg ki lesznek téve az idegen kandúrok támadásainak. A féregtelenítést szigorúan negyedévente elvégezzük náluk, de oltva nincsenek. Ezt most mindenképpen meg fogjuk ejteni, kicsit megijedtem, hogy utánanéztem a macskabetegségeknek a neten.

Reggel evett a cica, az biztos, de két óra körül kiengedtük, azóta nem látom, hiába hívogatom.

Bízom benne, hogy vacsira előkerül, de legkésőbb reggelire, akkor majd meglátjuk, hogy viselkedik.

2013. jan. 12. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy ivartalaníttatod, nem fog kóborolni, nem kell magát megvédenie.

A gyógyszer a lánynak is jobb, mint a semmi, de hosszú távon káros, őt is majd ivartalaníttatni kell, amint tudjátok.

Jobbulást a cicának!

2013. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, közben hazaérkezett a kis Mogorva:)

Evett jól, elég sokat, most a megszokott kis helyén pihen, nem bújt el. Megsimiztem, de csak a fejét mertem, dorombolt és nem morog.

Remélem, hogy tényleg nincsen semmi szervi baja, de ez a 180 fokos viselkedésmegváltozás olyan fura.

Nagyon köszönök mégegyszer minden választ, további szép hétvégét Nektek!

2013. jan. 12. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!