Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem bír kussba maradni...

Zsizsik666 kérdése:

Miért nem bír kussba maradni és békénhagyni a macska?

Figyelt kérdés

Eddig nem voltam a kedvence. Most, hogy eléggé nem érzem magam jól lelkileg, folyamatosan dorombol, hiába minden, jön velem a budira, gépezni nem hagy, mert eléfekszik. De folyamatosan recseg-ropog reggeltől, nagyon hangosanés idegesít már.

Mikor fárad el és marad csendbe? :(


2013. jan. 12. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azért csinálja. A kismacskái is ugyanezt fogják csinálni, sőt az anya és a kicsik is, amint ivarérettek lesznek jelölhetnek is, ami borzasztó büdös. A tied is elkezdhet jelölni, mellépisilni összevissza a lakásban. Miért szeretnél kismacskát? Se az anyának, senkinek nem jó, ha szeretnél még macskát hozz egyet menhelyről.
2013. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tenyésztő vagy, miért kell még kismacska? Nem értem. Ha kiscicázni akarsz, a menhelyen tavaszkor rengeteg a pár hetes, napos kiscica, akiket kidoptak!
2013. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. *dobtak
2013. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ha kidobottat találok, akkor azt is hazaviszem. Azért kell kismacska, mert nagyon szép, és elvinnék, ha meg nem, akkor elfér. Nem értek egyet azzal, hogy műttessük meg, itt nincsenek elszaporodva, az ott jó, ahol elvannak szaporodva, az úgy oké. Itt elfér, kaja van.

Nem most lett ivarérett, hanem már az, szóval ez már nem újdonság neki, nem jelölget.

Veszek max. egy füldugót, ha a kicsik is ezt fogják csinálni.

2013. jan. 13. 22:21
 15/19 A kérdező kommentje:
Már volt ivartalanított macskám és utána megváltozott, nem játszott többé, depis lett :( Nemtudom mennyire gyakori, de ettől is tartok.
2013. jan. 13. 22:23
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanított macskáim vannak, mind játékos, most is itt játszanak, futkosnak.

A párzással a macska akár betegségeket is összeszedhet, pl. macska Aids-et. [link]

Szülésnél is lehet komplikáció.

Kinti-benti macskát oltatni is kell, nem tudom vannak e, évente mindet beoltatni már egy komolyabb összeg, így gondold meg, hogy tudnál e vállalni esetleg még 3 macskát.

Az ismerőseid akik vinnének macskát, mert szép, ajánlok nekik ingyen macskákat, akik már megszülettek és gazdát keresnek, ne vegyük el előlük a lehetőséget. Millió kismacska várja helyét az országban.

Olvass utána neten a macska betegségeknek és az ivartalanítás előnyeinek.

2013. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Bocs utolsó, de nem szeretem, az ilyen drasztikus, természetellenes dolgokat. Én megértem az álláspontod. De nekem kicsit sok(k) megműttetni az enyémet, mert túl sok a kóbormacska. Visszavadulnak simán a természetbe is. Amit tudok, megteszek, egyet sem hagytam még magára, amelyiket megláttam az út szélén. Inkább azt vágnám nyakon, aki kitette oda, s nem tudta vállalni. szóval azért megoszlik a felelősség.

Ez egy kis közösség, nincsenek AIDS-es macskák. Nagy valószínűséggel, sőt, macska sem sok van.

Ha úgy látom, nem tudok tartani több macskát, persze, keresek megoldást rá, hogy ne legyen akkor. Nem is csak és kizárólag az enyém, szóval nem is csak én döntöm el.

2013. jan. 13. 22:54
 18/19 anonim ***** válasza:
De ha nálatok nincs kóbor macska, hogy befogadsz? Hol fogadsz be?
2013. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

XD

Pl. buszmegálló, út széle máshol, nem csak a lakóhelyemen vagyok. Mondjuk, most egy darabig igen, baleset miatt, de ez más kérdés. Szóval általában nem itt vagyok. Most a szomszédnak adtam, amelyiket legutóbb találtam, kis hü.lye fekete macsek. :D

2013. jan. 13. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!