Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan tekintetek a macskát...

Ti hogyan tekintetek a macskátokra? (gyerek/kedvenc/társ stb. )

Figyelt kérdés
Mint ha egy gyerek lenne? Vagy ő kis házkedvencetek? (jaj, de utálom a "kedvenc" kifejezést -_-) Vagy úgy tekintesz rá mint egy társa? Barátra? Egyenragú félnek tekinted, vagy "csak" egy alsóbbrendű állatnak? Vannak előítéleteid? (sokaknak vannak macskokkal kapcsolatban) ... és még sorolhatnám végtelenségig, de remélem értitek mire gondolok. :)
2013. jan. 27. 00:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van cicám és kutyám is, imádom őket! A kutyám embernek, a macskám istennek képzeli magát! Eszerint bánok is velük! :)
2013. jan. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem volt itt semmi szottyos válasz, megnyugodtam. :)

Az egyik cic éjjel szeret rajtam aludni, alig mozdulok meg,

nehogy megzavarjam. Másik mellettem, ágyról félig lelógok..

Megérzik, ha rossz a kedvem, ilyenkor vigasztalnak.

Magamnak nem kelek fel hajnalok hajnalán, mert valamelyik jódolgában már nem tudja, mit, mikor enne. Vagy éppen mit is akar. Nekem unokapótlók. nyugodt cicák, mert mitől is lennének idegesek, hiszen mindent szabad nekik.

Nem gondoltam volna magamról, hogy "vénségemre" ilyen macskabolond leszek.

2013. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A Gyermekem, a Kislányom a cicám :)
2013. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Van egy cicám, babám(egy éves), férjem. Egyenlőként tekintek rájuk. Fontos, hogy mindegyikőnk szeresse a másikat. Ha az apuka haragszik a picire, mert ő szétszedett valamit, akkor tudatosítjuk, hogy nem a pici hibája, hanem a mienké, mert mi hagytuk elől. Ha a pici ütögeti a cicát, akkor megmutatjuk neki, hogy kell simogatni. Van egy napirendünk, hogy időben felkelünk, reggelizünk, stb... A macskusz is napirend szerűen kapja az ennivalóját. Úgy tekintünk rá, mint akármelyikőnkre. Ha használja az almot, és észrevesszük, egyből kitakarítjuk, mert ő ugye nem tudja. Mint amikor észrevesszük, hogy a baba bekakil, azt is. Mint ahogy mi sem szeretnénk piszkos wc-ben végezni a dolgunkat. Arra figyelünk, hogy a baba ne csak egyedül játsszon egy nap, hanem többször is mindkettőnkkel, és a macsekkal is. Arra is figyelünk, hogy a macsekkal legalább háromszor fél órát játsszunk, és ne teljen ugy el nap, hogy mind a hárman ne simogattuk volna sokat. (fél `ora kb) Őt is fésüljük napi szinten, mint magunkat. Ha vendégek jönnek, a macsek bemegy a kanapé alá. Olyankor kivesszük, hogy szocializálódjon. Megunja, akkor úgy is vissza megy. Mind a négyen egyenlő félként tekintünk a másikra.
2013. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tekintek rájuk, mint kisgyerekekre :) A macska természetes környezetében csak az anyaállatnak nyávog úgy, ahogy a házimacska nekünk...nekik mi vagyunk a gondviselőik :)
2013. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az előző cicámat szó szerint imádtam, lestem a kívánságait, ha már választani kell akkor a legjobb barátomnak tekintettem. Semmiképp sem volt az alsóbbrendű kategóriában.

A mostani cicám még csak pár hónapja van nálam, őt házikedvenc kategóriába tudnám sorolni egyelőre, de jól kijövünk. Majd idővel biztos ő is más lesz, de az előző cicusomat nehéz überelni.

2013. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
nekem olyan mintha a gyerekem lenne, de a legjobb barátom is. ha szomorú vagyok megvigasztal. teljesen egyenrangú velem. 14/L
2013. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!