Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletben hogyan vettétek...

Albérletben hogyan vettétek rá a tulajt, hogy engedjen macskát tartani?

Figyelt kérdés
A szerződésben aláírtuk, hogy nem tartunk állatot. Lassan egy éve itt lakunk, rendes lakók vagyunk, vigyázunk mindenre. A tulaj is szeret minket de elég szigorúnak néz ki. :) Hogy vezessem fel neki a témát, hogy szeretnék egy kiscicát a lakásba? Tudom, hogy simán meg kéne kérdeznem és akkor kiderül, de örülnék bármilyen tippnek, amivel esetleg nagyobb eséllyel megy bele a dologba. :)
2013. febr. 6. 16:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy a bútorok nagy része saját bútor, ami pedig itt volt, az nem egy nagy érték, sőt... Köszönöm az ötleteket :) Még írhattok nyugodtan :)
2013. febr. 6. 16:55
 12/19 anonim ***** válasza:
Ivartalanított macska nem büdös, nem jelöl, ez fontos érv. Sokan azért nem engedik, mert félnek a szagtól, de aki már tartott ivartalanított macskát, tudja, hogy az nem pisil be, nincs szaga. Mondd, hogy fésülni fogod, nem fog szőrözni, lesz kaparófája, azt fogja kapargatni. e ha saját bútorotok van leginkább, akkor ez sem gond. Az ablakokra viszont kelleni fog valami, fém háló vagy rács. Fém szúnyogháló elég esztétikus, mondd, hogy te fizeted, az neki is jó, ha van fent az ablakokon. Ha viszont a főbérlő leginkább a vidéki macskatartást ismeri nehéz lesz meggyőzni.
2013. febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Azt mindenképp magyarázd el amit már többen is írtunk (én is egy korábbi válaszomban), hogy nem lesz büdös.

És igen, jó ötlet, ha írásban vállalod a felelősséget az esetlegesen okozott károkért. Ha jó viszonyban vagytok, szerintem bele fog menni. :)

2013. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

Eleve nem megyek olyan helyre ahol nem engednek macskát. Nem börtönben élek, hanem úgy ahogy nekem tetszik és ahhoz bizony a macska is hozzá tartozik.

A mi szerződésünkben ez nem volt benne, de a tulaj húzogatta a száját. Kitértem rá, hogy talán fel kellett volna tüntetni és már késő, a macska jön!

Viszont a te helyzetedben én szimplán nem szólnék neki.

2013. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ááá azt nem merem megcsinálni, hogy nem szólok! Abból csak baj lesz, ha meg mégis kiderül. Szerintem nem lenne fair. Akkor ez lesz, elmagyarázom neki az érveimet és szépen nézek rá, aztán majd kiderül. Köszönöm a válaszaitokat!
2013. febr. 6. 21:34
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám, hogy elkezdek másik lakást nézni, ahova lehet vinni. Nem véletlen van az a szerződésben, ami. Aztán mikor van egy kilátásban, akkor megkérdezném emezt, hogy esetleg mégis lehet-e hozni, hátha nem, akkor sajnáljuk, de megyünk olyan helyre, ahova lehet. Ez csak egy bérelt lakás. Ha nem tetszenek a feltételek felpakoltok és továbbálltok.
2013. febr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, amire az utolsó válaszoló, hogy keress olyan lakást, ahol lehet állatot tartani. Ez a szépsége az albérletnek, ha valami már nem jó úgy, ahogy eddig volt, akkor könnyű váltani.

Egyébként megértem, ha valaki nem engedi az állattartást, elvégre nem tudhatja, hogy kiből milyen gazdi lenne. Mert fogadkozhat a bérlő, hogy ő rendben tartja az állatot, de ezt nem köteles elhinni a tulaj, hiszen egy kis kételkedésre a legtrógerebb ember is bősz fogadkozásba kezdene, hogy nála rend lesz, aztán mégse. Én vettem már ki úgy lakást, hogy csupa macskapisi volt a padlószőnyeg, és le volt karmolva a tapéta, csak amikor mentem megnézni a lakást, akkor ez gondosan el volt rejtve. Meg is mondtam utána a főbérlőnek, hogy a szőnyeget kitisztíttatom, de annyival kevesebbet fogok következő hónapban fizetni, mert ez nem az én dolgom lett volna.

2013. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

Igen,sajnos elég sok főbérlő nem engedi meg az állatott.

Ez álltalában azok az emberek írják bele a szerződésbe,akik nem szeretik az állatokat.

Valószínű a te főbérlőddel is ez a probléma.

Úgy hogy valószínű nem fogja meg engedni!

Mi mikor kivettük a házat,a főbérlő azt mondta azt csinálunk amit akarunk,csak falat ne bontsunk,mert ahoz engedély kell az önkormányzattól(külföld) :))

2013. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 poetic válasza:

Elég régi a téma, de mivel egy másik dolog miatt valamiért kidobta és bele olvasgattam én is írnék pár dolgot.


Sokan fogalomzavarban vannak. Nem arról van szó, hogy valaki szereti-e az állatokat vagy nem. Ez nem valami okos megközelítés. Én foglalkoztam kiadó ingatlanokkal, ahol az esetek többségében ez természetesnek véve belekerült a szerződésbe, sőt saját tulajdonomban én is kikötöttem.


Nekem van kutyám, nagyon szeretem az állatokat. Nagyon kevesen tartanak felelősen állatot. Vegyük csak azt az egyszerű példát, hogy egy-egy parkosabb területen, ahol mondjuk sok (akár panel) épület található, mennyire van tele a kutyák szarával fű... Ez sem azon múlik, hogy szeretem-e az állatokat, hanem a gazdán. Itt nem arról van szó, hogy tele szaratja valaki a lakást, de nyilván olyan esetben, amikor mondjuk berendezett lakást ad bérbe, szeretné valamilyen szinten megőrizni az értékét a bent lévő tárgyaknak, a természetes amortizációt figyelemben tartva. Főleg, ha nagyobb értékű tárgyakról, magasabb kvalitású kiadó ingatlanról beszélünk.


Szinte mindenkivel előfordult szerintem, hogy az állata valamilyen kárt okozott. Azon kívül, hogy akinek van állata, az tudja milyen nehéz egyes tárgyakból eltávolítani a szőrt. És igen, az állat akkor is "vedlik", hullat, ha amúgy nem olyan fajta. Az sem vicc, hogy sokszor az ember még hónapok vagy évek múlva is talál szőrt, annak ellenére, hogy már régóta nincs állata.


Ilyen esetben azért gondoljunk bele a másik helyzetébe is és abba, hogy mi milyen pontokat tennénk bele a szerződésbe, amit egy teljesen idegen emberrel kötünk. Olyan világban, ahol rendszeresen élnek vissza az albérlők is törvény adta mozgástérrel, kiskapukkal és nem fizetve hónapokig, van hogy évekig nem hagyják el az ingatlant.


Ez bizalom és üzlet kérdése. Az emberek többsége nem felelős állattartó, akár tetszik akár nem. Egy idegen embernek meg nem mindenki ad egyből bizalmat.


Javaslom azt, hogy beszéld meg az ingatlan tulajdonosával és ha belemegy, akkor kérj egy hiteles szerződésmódosítást és egy hiteles nyilatkozatot, amiben egyértelműen hozzájárul. Utóbbi dolog mindkét fél, de leginkább a te védelmedet szolgálja. Nyilatkoznia akkor is fontos erről, ha ezt amúgy a szerződésben nem kötötte ki.


Valószínűleg ez az eset azóta már nem aktuális, de másnál is szóba jöhet, így remélem segítettem kicsit másképp látni, megoldani a dolgokat.


Üdv.

2014. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!