Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Albérletben lakom, és nagyon vágyom egy cicára

Figyelt kérdés

Már évek óta nagyon szeretnék macskát, egyszerűen bolondulok értük. Amikor a szüleimmel laktam, persze ők nem engedték, hogy legyen.

Mikor elköltöztem tőlük egy albérletbe egy ismerősöm lakásába felderültem, hogy végre nem tiltják meg; erre kijelentette a lakótársam, hogy az ő lakásában bizony nem lesz macska, mert utálja őket. Két évig éltem vele, sikerült annyit összeszednem, hogy egyedül költözhessek egy albérletbe, belváros, eszméletlen jó helyen van, jó áron is van.

Kivettem, egy álomlakás, gondoltam most már semmi sem állhat az utamba, végre veszek egy meseszép macskát. Gondoltam szimpla udvariasságból, de megkérdezem a főbérlőt belemegy-e. Erre ő kijelentette, hogy nem lehet macskám, mert a felesége allergiás rá. Másik városban laknak, eddig bármit kellett intézni csak a férj jött, a feleség soha. Nem értem miben befolyásolná felesége allergiáját egy vidéki kisvárosban, ha én itt Pesten cicát tartok? Már egy hónapja lakom itt, a főbérlőm azóta nem jött meglátogatni, telefonon tartjuk a kapcsolatot.


Szerintetek szerezzek be egy macskát? Ne érdekeljen mit mond a főbérlő? A szerződésünkben nincs szó kisállattartásról, tehát nem hiszem, hogy ez szerződésszegésnek minősülne.

Vagy szerintetek kitenné a szűrömet macskástól mindenestől? Vagy ha meglátogat és meglátja a macskát mondjam neki, hogy csak egy barátomé és addig vigyázok rá amíg elutazik? Nem tudom mi tévő legyek, olyan üres a lakás, amikor hazaérek.



2012. okt. 7. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálsz úgy albérletet keresni, hogy már a tárgyalásnál kikötöd, hogy kisállatot vinnél. Így nem kell izgulni, ha lebuksz mi történik.
2012. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Most muszáj itt maradnom 1 évig, mert addig tart a szerződés. De úgy érzem eleget vártam már, nem bírnék ki még egy évet.
2012. okt. 7. 18:57
 3/20 anonim ***** válasza:

Én laktam albérletben és tartottam macskát. Igaz kb csak egy évig laktam ott, tudtam, hogy el fogok költözni. A i főbérlőnk nem jött soha át, bár ezt előre nem tudtuk, mert azt mondta, hogy havonta fog jönni. De láttuk, hogy ne jön, így hazavittünk 2 macskát. Bútorozatlan volt és nem volt tapéta, úgyhogy semmiben nem tudtak kárt tenni, ami a főbérlőé volt. Rácsot viszont egy ablakra tettünk, és az az ablak volt többnyire nyitva. Egyszer viszont átjött, de szólt előre. A biztonság kedvért átvittük szüleimhez a macskákat és elpakoltam mindent, almostálat, kaparófát stb. Nem szóltunk neki, mert tudtuk, hogy nem fogunk sokáig maradni. Viszont beköltözés előtt még nem tudtuk, hogy szeretnénk majd macskát, akkor jött az ötlet, mikor már ott voltunk.

Ha hosszú távon szeretnél ott lakni, mindenképp meg kell beszélned a főbérlővel, különben nagy bajok lehetnek, ha váratlanul beállít és kiderül, hogy utálja a macskákat.

ha beleegyezik, akkor szerencséd van.

Viszont ha nem és szeretnél macskát, csak úgy oldhatod meg, ha keresel másik albérletet, de alapból úgy, hogy egyeztetsz az állattartásról.

2012. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy szó nélkül kivágjanak a lakásból akkor nyugodtan szerezz macskát. Megkérdezted, nemet mondott, teljesen mindegy hogy miért, mivel az ő tulajdonában laksz. Ha annyira szeretnél cicát, akkor keress másik albérletet, ahol már az elején tisztázod, hogy állatot szeretnél tartani.
2012. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ha csak egy év, akkor inkább várd ki. Elég nagy stressz lenne izgulni a macska miatt.
2012. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vágyom egy cicára, de eleve olyan albérletet akarok majd, ahol a tulajdonos beleegyezik. Szóval így is keresek albérletet. Neked is e szerint kellett volna, amikor elköltöztél a lakótársadtól.
2012. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tudom mit kellett volna tennem, de hirtelen kellett dönteni a lakással kapcsolatban, mert rajtam kívül még ketten pályáztak rá. Nagyon örültem, amikor végülis én kaptam meg, ekkor kérdeztem rá a macska dologra. A főbérlő elgondolkozott rajta, látszott, hogy egy kis rábeszéléssel meggyőzhetném, a felesége viszont a telefonon keresztül ráripakodott a férjére, hogy nem jöhet mert allergiás rá. És a férje úgy kelletlenül, de azt mondta, hogy akkor nem. Viszont látogatni, ha jön egyáltalán akkor csak a férj fog jönni, és előre egyeztetett időpontban, szóval nem meglepetésszerűen fog felbukkanni.
2012. okt. 7. 19:41
 8/20 anonim ***** válasza:

Akkor kb ugyanolyan a helyzeted, mint nekem volt. Bútorok, függöny, tapéta van?

Viszont ha átmegy a nő amíg ott laksz vagy később és kijön a macska allergiája, akkor gáz van. Elég nagy kockázat.

2012. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az én főbérlőm hál istennek engedi a cicákat, bár nekem még telefonon ez volt az első kérdésem, különben nem vettem volna ki a lakást.


Két lehetőséged van, ha mindenképpen cicát akarsz.

1. Befogadsz egy cicát, titokban tartod. Amikor átjön beteszed a szállítódobozba, arra a rövid időre kirakod az erkélyre ha van, vagy megkéred egy barátodat hogy vigyázzon rá a lépcsőházban, vagy ilyesmi.

2. Befogadsz egy cicát, és nyíltan vállalod. Mivel a szerződésedben nincs benne, hogy nem lehet cica, ezért emiatt nem rakhat ki. Illetve ha mégis ki akar rakni, akkor pedig vissza jár neked a kaució, vagy a szerződésedtől függően akár a kaució duplája is, mivel ő szegi meg a szerződést!! Ha nem akarja visszaadni, akkor meg nem fizeted ki az utolsó albérleti díjat és rezsit, és már nagyjából a pénzednél vagy.


Tudom hogy egyik sem jó megoldás, de teljesen megértelek. Megőrülnék ha cicák nélkül kéne élnem.


Egy barátnőm járt egyszer hasonlóan. Neki már volt cicája, de új albérletet keresett. Meg is volt beszélve a főbérlővel, hogy mehet a cica. Erre a főbérlő a költözés napján közölte, hogy bocs, mégse. Szegény lány meg már ott ült a csomagjai tetején, csak a költöztető autót várta. A régi lakásban már nem maradhatott, mert felmondta.

Először komolyan vette, és elvitte a cicát egy ismerőséhez, majd beköltözött a lakásba. Nem tehetett mást. Aztán elege lett, és titokban elhozta a cicát. Végül lebukott, mert egyszer csak hívatlanul beállított a főbérlő, úgy hogy ő ott sem volt. De végül beletörődött, és ott maradhatott a cica. :)

2012. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Teljesen bútorozott. És szerintetek, ha a szerződésben nem esett szó a kisállattartásról, attól még kirakhatnak? Vagy csak leszidnak mint egy gyereket, de nem teszik ki a szűrömet, mert ilyenkor nem olyan könnyű albérlőt keresni... Mi a véleményetek?
2012. okt. 7. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!