Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy 43 éves nő...

Hogy lehet egy 43 éves nő ilyen felelőtlen?

Figyelt kérdés
Kaptam egy karthauzi macsakot, 3 éves, nagyon kövér, 10 kg. Amikor jött anyám látogatni, mondtuk neki, hogy reméljük fog fogyni, kevesebb ételt kap, mint az előző gazdájánál. Erre elkezdi anyám, hogy akkor szép egy szobacica, ha több mint 10 kg, sőt, több mint 12 kg. Mondom neki, hogy de ez már egyáltalán nem egészséges, lóg a hasa, a lábai is alig bírhatják el stb... Ő meg erre ilyet szól, hogy akkor lenne szép, ha több mint 12 kg lenne. Anyám meghibbant, vagy mi ez a viselkedés a részéről?
2013. febr. 9. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te anyád......szerinted?
2013. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, azért kérdem. Engem eléggé meglepett, és elég éretlen gondolatnak tartom a kijelentését. Másrészről meg nem ezt vártam, hanem mondjuk több élettapasztalattal a háta mögött, adhatott volna valami tanácsot, ha már belefolyt a témába, hogy hogyan etessem egészségesen, kímélően a macsekot. De ez kb olyan volt tőle, mintha az állatot egy dísztárgynak fogná fel, vagy nem is tudom. Mondjuk anyám is elég kövér, belegondoltam abba is, hogy neki az egész témáról teljesen más elképzelései vannak. Talán nem is érdekli maga a dolog, hogy "egészség".
2013. febr. 9. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy a TE macskád, neked kell következetesen etetni, ne hagyd anyukadnak, hogy elkényeztesse.
2013. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudja elkényeztetni, mert ő nem foglalkozik a macsekkal és nem is nálunk lakik, valamint elég ritkán jön. Mondjuk volt már karácsonykor egy hasonló megnyilvánulása, amikor a 8 hónapos fiamnak adtam a tápszert, ugye rajt van a dobozon, hogy hány kanállal kell tenni. Annyit tettem is. Erre odaszól anyám a férjemnek: Nézd már milyen hülye, sajnálja tőle a tápszert? Legalább ezen ne spórolj, vegyek nektek?
2013. febr. 9. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez függ a macska életkorától, a testi adottságaitól is. mekkora macska? Nagyobb fajta, hosszú szőrű? Próbáld meg kitapintani a bordáit. ha érezni a csontjait, akkor még nem vészes. Ne csak diétáztasd, de próbáld megmozgatni is. Nagyon árt az izületeinek ha nem mozog! Játsz vele, próbáld rávenni, hogy sétáljon, futkározzon. Enged ki a kertbe (ha van lehetőség).
2013. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már megfigyeltem, hogy a túlsúlyos embereknek a házi kedvencük is dagadt. Gondolom, amikor ők esznek, nassolnak,

annyiszor adnak a cicnek is. Aztán híznak együtt..:)

Szerintem kilóra nem mindíg lehet eldönteni, melyik macska kövér. Kandúr macskánk 8 kg, de nem kövér, olyan masszív fajta. Azért diétáztasd,ha a Tied nem csak izom, hanem zsír is.

2013. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!