Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 19 éves barátnőm, és...

Van egy 19 éves barátnőm, és is lány vagyok (23). Másfél éve volt egy terhessége, amit megkellett szakitani, fiatalsága miatt...Ki hogy látja ezt a fura hozzáállást? Nem kicsit felelőtlen.

Figyelt kérdés

Most ismét terhes lett.Ez kb két héttel ezelőtt derült ki.Én vittem el a dokihoz, akihez én is járok.A lényeg hogy akkor volt 6hetes, pár napos.Még aznap elmentünk intézni a papirokat mert ezt sem akarja megtartani.Megvan minden, csak pénz nincs.Szülei nem tudják, csak én, meg a barátja.A fiu nem tud beleadni még, majd csak kb egyhét múlva, mert nem dolgozik.A barátnőm sajna nem nagyon töri magát ezen.A fiu akarja a babát, lehet hogy idő húzás részéről?

A kérdésem az lenne hogy mivel kapott időpontot a műtétre, és megvan minden, csak a pénz nincs, és nem ment el, akkor ha jövőhéten elmegy, akkor is megtudják még műteni? Én attól tartok hogy kifut az időből. Próbáltam rá beszélni hogy tartsa meg, mert ez már veszélyesebb a második abortusz. De hajthatatlan. Én meg annyira szeretnék már egy csöppséget.


2009. máj. 4. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 12 hétig el lehet vetetni. Bár elég szomorú hogy így gondolkodik.Mért nem védekezik akkor kellőképpen? Ha így vélekedik egy kis életről:(.Csak nehogy később kelljen majd küzdenie hogy terhes legyen.
2009. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes dolog már 2 abortusz ,de nem tudsz mit mondani neki ha egyáltalán nem akarja a babát nem szabad erőltetni .Vagy talán jobb lenne ha megtartaná és utánna nem foglalkozna vele?
2009. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy 12.-ik hétig. Csak annyira féltem:( Mi van ha meddő lesz utána? Hiába mondom neki. Köszi hogy irtál.
2009. máj. 4. 12:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem. Ugy ő sem akarja megszülni, hogy nem is akarta. Meghát cigizik, nem jó ez igy. Inkább akkor vetesse, el, de akkor számoljon neadj isten a következményekkel.
2009. máj. 4. 12:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én szememmel nézve, akinek olyan nehezen és sok szenvedés után adatik meg a baba, minősíthetelen ez a cselekedet, mert hát 19 évesen ha valaki mondjuk felelősségteljesen gondolkodik, akkor fel tud nevelni egy picit, pláne ha az apuka is támogatja.Én 19 évesen nem vetettem volna el, bár nem voltam hanyag, és védekeztünk a párommal, így nem lett belőle sose gond.Most 27 vagyok, és ez a harmadik terhességem, az előző kettőt elvetéltem, és majdnem belepusztultam én is, mások meg "nevetve" járnak zsinórban vetetni.Hol itt az igazság.Most pedig azon izgulhatok hogy a nyíló méhszájam miatt ne legyen már meg koraszülés.És az hogy elkezdett nyílni a méhszájam félidősen, lehet hogy a két tágítás miatt van, pedig azt nem én akartam.De ha a barátnőd ezt akarja.....
2009. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ehhez csak annyit fűznék,hogy 20 éves vagyok...18 hetes terhes...mi nem terveztük a babát, de összejött(5 éve együtt vagyunk a párommal,2 éve együtt lakunk)és EGY PILLANATIG SEM JUTOTT AZ ESZEMBE HOGY ELVETESSEM!!!!!
2009. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

utolsó válszadónak:

Nagyon sajnálom ami veled történt, és szoritok hogy akkor szülessen meg a pici,amikor itt az ideje. nincs ő még megérve rá hogy babát neveljen. Túl fiatal minden téren:S

Az ő ismerősének van két fia, de már 8 abortusza volt, mert véletlen terhes lett. És egyik sem missed ab volt. Sajnos aki nem akar babát annak mindig összejön, egymás után többször is. Aki mek szeretne évekig kell várniuk.Minden jót neked.

2009. máj. 4. 15:02
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsi utolsó előttinek szólt. utolsónak gratulálok:)
2009. máj. 4. 15:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg szomorú. De nem próbáltad rábeszélni a nyílt örökbeadásra? Csak meg kellene szülnie, aztán lemondania róla egy kedves család részére, akik már nagyon vágynak egy babára, de nem lehet nekik.

Tény, nekem is volt egy abortuszom, még 16 évesen, nem vagyok rá büszke, felelőtlen voltam. Azóta aggódtam, hogy lehet-e újra babám. Most 27 éves vagyok, a mostani párommal 2 éve vagyunk együtt, és első perctől nem védekeztünk, mégsem jött a baba. Már arra gondoltam, hogy az abortusz miatt. De szerencsére január végén kiderült, hogy terhes vagyok, így most 19 hetesek vagyunk és nagyon örülünk neki.

Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy milyen veszélyekkel járhat egy újabb abortusz, és másképp is meg lehet oldani, ha nem akarja a babát. De lehet, hogy ha elmondaná a szüleinek, sok segítséget kapna, és megváltozna a hozzáállása, felnőne a "feladathoz". Nem hamarkodnám el a helyében a dolgot.

2009. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De eleve megszülni nem akarja. Nem akar gyereket, se ugy hogy megtartja, azt meg végképp nem hogy megválik tőle. Az első babát is megakarta tartani a barátja, azt tudták a szülők is, ők is azt mondták tartsák meg. Tudja hogy mivel jár az abortusz. Én már nem tudok rá hatni. Voltunk védőnőnél is. ő se tudta rá beszélni.SAJNOS.Neked is szivből gratula a bébihez:)
2009. máj. 4. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!