Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát, de honnan?

Macskát, de honnan?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy veszek egy cicát, de nem házi cicát szeretnék, hanem valamilyen fajtacicát... nem sziámi, meg ilyenek, hanem valami különlegesebbet. Láttam egyszer egy műsorban egy tenyészetet, szürke cicák voltak érdekes csíkokkal a hátukon... de nem jut eszembe a neve. Szóval ha valaki tudja írja már meg nekem légyszi.


Illetve ha tudtok olyan cicát, olyan fajtát, amelyik kijön a kutyákkal (mert van két kutyám), nem csavargós (tehát nem olyan, mint a házi macskák, hogy mindenhol van, csak otthon nem), barátságos, kint is jól elvan, tudnátok mondani? Köszi!


2013. febr. 12. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A házi macska sem csavarog, ha ivartalanítva van. A macskatartás alapjaival kezd, google-ivartalanítás, stb. Törzskönyves macskát pedig nem is szabad kint tartani, szerződésben le van írva. Tájékozódj!
2013. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Vicuska87 ***** válasza:
35%
Menhelyről hozz el egy cicát ivartalanítva, és akkor nem fog csavarogni! A fajta cicák ára 80.000 ft-tól kezdődik, de azokat nem lehet kint tartani, ez a szerződésükben is benne van! Az expresszen, és társain lehet kapni olcsón fajtatisztának mondott keverék macskát DE EZEK NEM AJÁLATOSAK? MERT SZAPORÍTÓTÓL SZÁRMAZNAK!
2013. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem! Bent is tudnám tartani, nem gond, a kinti tartást úgy gondoltam, hogy legyenek el az udvaron is pár órát mondjuk. Úgy se lehet? Utána fogok akkor jobban nézni ezeknek, köszönöm! Volt régebben pár házimacskánk, de folyton csavarogtak és nagyon dühített a dolog, igaz nem voltak ivartalanítva! Az ára nem számít, mármint úgy értem, hogy szaporítótól nyilván nem vennék, akkor inkább kifizetem egy normális tenyésztőnek azt a pénzt! Tehát akkor az, hogy mennyire jönnek ki mondjuk a kutyákkal, nem fajtafüggő? Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 12. 13:09
 4/20 Vicuska87 ***** válasza:
35%

Nézz ki egy fajtát, és érdeklődj tenyésztőknél. Van olyan tenyésztő, ahol a cica kutyákkal együtt nő fel. Így abszolút kutyakompatibilis!

Nem fajtafüggő, inkább egyéniség függő, és attól függ hogyan, és hol nevelkedik!

2013. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha valóban fajtatiszta, törzskönyvezett macskát szeretnél akkor csak a vételárra számolj minimum 70 ezer forintot. Rengetegen adnak el olcsóbban is "fajtatiszta" cicákat, de törzskönyv nélkül, ez egyértelmű átverés, szaporító, a macskák keverékek, ne adj nekik pénzt. Ha valóban rászánsz ennyit komolyan úgy hiszed, hogy jó gondolat hogy kinn legyen a kertben? Az első az lenne, hogy valaki felkapja, a nem kívánt párosodásról, betegségekről nem is beszélve. Nem véletlenül vannak a jobb tenyészetekben kifutók kialakítva.


Egyébként macskamentőknél is ki lehet fogni nagyon különleges cicákat, de ha valóban fajtatisztát akarsz, akkor ragaszkodj a törzskönyvhöz.

2013. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok annak a híve, hogy egész nap benn legyen a macska... pont ezért kellene olyan, amelyik nem csatangol... És nyilván akkor lenne kinn, mikor itthon vagyok, mert valóban nem szeretném, ha ellopnák...


Köszönöm a válaszokat... Sajnos amelyikről írtam, nem találom a fajták között :(

2013. febr. 12. 14:17
 7/20 anonim ***** válasza:
Olyan macska nincs, amit ha kiengedsz a kertbe nem fogja elhagyni a kertet, hacsak nem tartod állandó felügyelet alatt.
2013. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szürke cicák csíkokkal, nem a brit rövidszőrűre gondolsz?

Ha kertes házban laknék az enyémek sem lennének csak bent. Ugyanis építenék nekik kifutót. Panelban is kimennek az erkélyre, ami ráccsal van védve, így tudnak levegőzni, napozni. Fajtatiszta macskát ivartalanítva kapsz, ezért nem fog csavarogni sokat. Ha nem lenne ivartalanítva ugyanúgy csak enni járna haza. Ivartalanított macska nem kóborol, viszont a szomszédig ő is elmegy, és mivel különleges, biztosan hamar ellopják. Macskabiztos kerítést vagy kennelt ajánlok.

2013. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves 8as! Nem arra gondolok, mert ennek, amit én mondok, nem olyan csíkjai vannak, de nem igazán tudom elmagyarázni, keresek róla képet és linkelem. Az is lehet, hogy az, csak egy alfaja, ha van ilyen, nem tudom, csak eddig nem láttam a britek között. Én tudok olyan házimacskáról, amelyik nem volt ivartalanítva, de mégsem csatangolt, a szomszédig sem...
2013. febr. 12. 16:27
 10/20 anonim ***** válasza:

Lehet 100ból egy kivétel, de olvass utána a dolgoknak a neten, sok jó cikk van.

Néhány példa:


[link]

[link]

2013. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!