Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt az egyik fodrász üzletből elkezdtek etetni cicákat. Amikor elmentek, a cicák jöttek, és enni adtunk nekik. Nem csak én, hanem a környéken jópáran adnak nekik enni. (Városban lakom.) Azóta folyamatosan van. Tisztában vagyok vele, hogy ez így nem jó.

Szeretném befogni őket, és ivartalanítattni.

Amikor enni kapnak oda jönnek, de se megfogni, se megsimogatni nem lehet őket.

Hol tudnék segítséget kérni? Tudom, hogy vannak macskabefogó ketrecek, talán még állatorvost is tudnék keríteni aki segítene az ivartalaníásban. De egyedül nem tudom megcsnálni. Vannak erre szervezetek, alapítványok esetleg?

Nagyon szeretném megoldani ezt a problémát! Kitől kérjek segítséget?



2013. febr. 15. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod merre laksz, könnyebb lesz mondanom. Nálunk is vannak macskák, de két kandúrt meg is tudtam fogni, úgy vittem be őket. Amúgy nagyra tartom a nagylelkűségedet :) A menhelyek általában segítenek:)
2013. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Egy menhelynek nem biztos, hogy van csapdája, de nézz körül a facebookon, hátha vannak macskamentők a közelben, vagy írj valamelyik nagyobb csoportnak, hátha vannak embereik felétek.


Egyébként nagyon jól gondolkodsz, végre valaki, aki felfogja, hogy káros a kóbor ivaros macskákat etetni.

2013. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom. Egyszer egy beteg cicát akartam megmenteni (évekkel ezelőtt volt, láttam, hogy beteg), szombati nap volt, reggeltől estig telefonáltam, és estére sikerült találni egy alapítványt. A hölgy aki eljött, hozott egy hordozót, nagy nehezen megfogtuk a cicát, és elvitte egy állatorvoshoz.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nagyon kedvesek a telefonban, de a legtöbb alapítvány nem tudott segíteni sajnos.

2013. febr. 15. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen gondolkodok, mint te. Nagyvárosban lakok, írtam az egyik nagy szervezetnek. Átirányítottak a város oldalára. 0 válasz. Az ivartalanítást még el tudnám végeztetni, de a macskának lábadozni kell, 1-2hetet, ideiglenes befogadó kéne. Nálam nincs hely, kis lakás, nem tudnám elkülöníteni a macskát, így az ivartalanításba sem tudok belekezdeni sajnos. Budapesten talán jobbak az esélyek, több szervezet van. Azt ajánlom írj minél több helyre, hátha valaki visszaír. A macskát/macskákat el tudod helyezni, míg lábadoznak? Ha el tudod az már jó lenne, mert ideiglenes befogadó nem igen van. Egy városi macska több hónapot várt befogadóra, végül eltűnt szegény. Nem hiszem, hogy ne lenne több ember a szervezeten belül, aki mondjuk kertes házban lakik, legalább egy garázsa lenne, ahol tudna macskát fogadni. Az emberek belépnek a szervezetekbe fb-on, több ezer tag, de senki nem tesz semmit. Ki is fogok lépni, mert érdemben még nem tudok hozzájárulni a dolgokhoz jelenleg. A másik dolog pedig, hogy a kóbor macskákat nagy erőkkel be kéne fogni minél többet és egyszerre ivartalaníttatni, mert így ugyanúgy szaporodnak, egy párat ivartalanítanak, de a létszám marad. Pénzügyileg is próbálj segítséget kérni, de vannak ivartalanítási akciók, Pesten szinte egész évben sok helyen. ketrecet inkább menhelytől kéne kérni, akik fel vannak szerelve, kis szervezeteknek nem hiszem, hogy lenne.
2013. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Írok privit, hogy ki tud segíteni csapdával!
2013. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
NOÉ Állatotthon macskamentőivel próbálj meg beszélni erről.
2013. febr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!