Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát hogyan tudom betanítan...

Macskát hogyan tudom betanítani dolgokra?

Figyelt kérdés
1 macskát hogyan tudok betanítani pl: arra hogy 1 helyben maradjon.
2009. szept. 8. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Miért kellene egy macskának egy helyben maradnia? Ha ez a vágyad, akkor plüsscica a megoldás.

Egyébként macskát erre nem lehet idomítani, csak kutyát.

2009. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Betanitani sehogy se tudod, nem kutyak ok.
2009. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
kedves előző válaszolók! a macska is rendelkezik aggyal. szóval meg lehet tanítani őket olyan dolgokra mint egy kutyát! (ezt mindig is utálom hogy lenézik a macska teljesítményét) egyébként ez a dolog jó ötlet hogy megtanítod rá! például ha enni adnak neki lehet hogy nem ugrik egyből a gazdi nyakába hanem türtőzteti magát a parancsra. vagy más szitukra is jó lenne. szóval ha elég elszánt vagy tanítsd meg őket. egyébként mennyi idősek a cicák? ugye tudod hogy 10-12 hetes korukig kell várni hogy más gazdihoz kerüljenek? ha pl.: 6 hetes korukban adold őket el az anyjuktól nem tanulnak meg vadászni,mászni stb... stb... azaz nem lesznek kész macskák. ráadásul még a szőnyeget is megfogják szopni ha nagyon elvetemültek
2009. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis békítés...

Igen, a macskának is van agya, meg lehet tanítani sok dologra (talán inkább meg lehet velük állapodni :) pár dologban), de már a farkasok is keresték az együttműködést egymással, a kutyák pedig direkt 'megfelelési kényszertől szenvednek' (szerencsés esetben), míg a macskák nem rég óta függnek annyira az embertől (szerencsére ma is csak a lakásban élők), hogy kiemelkedő együttműködésre specializálódhattak volna. Arra nem hiszem, hogy megtaníthatod a macskát, hogy egy helyben maradjon, de megdöbbentően sok, az együttélést segítő viselkedésmódra azért igen. Nem hiszem, hogy a fajra egységes nevelési útmutató lenne vagy lehet, 'személyes kapcsolatotokból' próbálj meg rájönni a teendőkre.

Jó 'szenvedést'! :)

2009. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy lenezzem oket, nem errol van szo. Vilag eletemben volt macskam, most is van, eddig ez a legokosabb. De egy helyben maradni sose fog ha megkerem. Annyit ert, hogy "gyere" es visszahozza a kisegeret ha eldobom. De nem tanitottam, az egernel magatol talalta ki, hogy ha visszahozza, tovabb lehet jatszani.

Nem varom el, hogy cirkuszi majom legyen, elvegre macska!

Szep napot!

2009. szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
89%

az én macskám is visszahozza a kisebb dolgokat (amit elbír) ha eldobom neki. és ő is magától jött rá, hogy így tovább tart a játék.

wc-használatra is rá lehet szoktatni, gondolom egy kutyát is.

és hadd idézzek a wikipédiáról:

San Diegóban megfigyeltek egy esetet, mely során egy macska egy fiókból kiszedett egy nedvszívó hajgumit, melyet a vizes táljába beáztatott, majd a benedvesítette vele a szárazeledelét


egyszerű vezényszavakkal a legegyszerűbb őket tanítani. a lényeg, hogy ha valamilyen parancsra az elvárt módon reagál, akkor jutalmat kapjon.

ez rögzül és a reakció állandó lesz. de ez nagyon sok idő és nem valószínű hogy egy hétköznapi embernek van erre ideje és türelme.

2009. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a macskák nem erre valók. Nagyon okosak, de nekem elég a kutya a nevelgetésre, a macskám meg azért van, hogy olyan legyen mint egy macska :)
2009. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Én sok kiscicát neveltem fel,és a legtöbb dologra rávezetéssel vagy mutatással tanítottam őket.Feltettem őket egy fatörzsre és Óvatosan lemásztak.Eleinte féltek,de utána imádták a mászást.Vagy elétettem egy üveg tejet és lassan rájött ha beledugja a mancsát lenyalhatja a tejet.Azt akarod hogy egyhelyben maradjon,adj fel neki feladatot ami kajával kapcsolatos.Csodákat lehet ezzel elérni.
2009. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Belehet,de inkább játssz vele,mert ez neki nem jó...

Ha van lézered bekapcsolod és szalad utána,mérőszalagot kihúzod és húzod a földön,vagy felemeled és ugrál utána,vagy kis gombolyag,vagy egy kis felhúzós egér..

2012. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A macskám nagyon okos ;-) ennek örülök amúgy nem szeretem ha a macskákat lemondjákert nagyon bátrak erősek szépek nekem egy brit macskám van még egy középázsia juhász kutyám és a macskám 2 éves a kutyám pedig 2 hónapos és kijönnek egymással a macskám be van tanitva hogy kakilni a saját kis modern wc jébe menjen ijet ti is vehettek ijen kis modern wc-t a macskásoknak kb 100 euró!! De megéri nagyon nekem is bevált mert megtatítottuk a cicusomat ;-) és a macskám okosabb a kóborló tacskó kis kutyusoktól is mert a kapuhoz ment egy tacskó kutya a macska pedig nem ment ki a kapun hogy megcsikarhassa hanem hátatfordított a tacskó kutyusnak és a macskám elment pihizni ;-)
2016. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!