Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom macskájai összevi...

A szomszédom macskájai összevissza trágyázzák a kertem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szomszédom macskájai(8 db) olyan szinten összekaparják összekakil ják az udvarunkat, hogy az már észveszejtő.Ráaadásul terhes vagyok, nemigen szeretnék kapcsolatba kerülni macskaürülékkel, mert terhesekre veszélyes is lehet(toxoplazma(.Van két gyermekem is akik pedig igencsak túrnak a homokban és szeretnek homokozni, hát rájuk sem egészséges.Eltakarítjuk, aztán egy hét alatt megint lerendezik a kertet, de még ha csak a kertet, de az ablakok alá is rendesen odapiszkítanak.Mit tegyek?A szomszédomnak hiába mondanám a macska nem értené ugysem, hogy nem szabad.Milyen módszerekkel lehetne elriasztani a házunk körül ólálkodó idepiszkító macskákat?Kutyánk nincs emiatt nem is szeretnék meg a gyerekek még kicsik is.2,4 évesek)2 éve itt lakunk eddig nem ide jártak, de most nagyon ideszoktak hozzánk.Hozzáteszem egy macskával sem találkoztam még eddig, szerintem éjszaka járnak át, mert csak a lábnyomaikat meg a kaparásokat látom, meg persze a temérdek sok ürüléket.Hiába ássák el, de következő túrásnál kifordul a földből.Mit tennél a helyemben?Tegyem lapátra és hajítsam át a szomszéd kerítésén?Vagy mit tennél a helyemben?
2013. febr. 20. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez jó kérdés...hozzánk is átjárnak mindig a szomszédok macskái, irtó zavaró, itt is összesz*rnak mindent,pázsitot, anyukám virágos kiskertjébe is belecsinálnak állandóan, van ,hogy a kocsi tetején is sáros macskalábnyomok vannak. Nagy kár, hogy a macska nem tartható udvaron belül, mert meggyűlik a bajunk velük mindig. Valami tippnek én is örülnék.
2013. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tetris ***** válasza:
62%

Láttam a Frashnaph-ben Macskariasztó Sprayt. Valami növényi kivonatot tartalmaz, amit nem bírnak a macskák. Jó nagy flakon, és párszáz forint. Esetleg körbe lehetne fujdogálni vele a homokozóban.

Az is megoldás lehet, hogy olyan homokozót készíteni a srácoknak, amit használat után le lehet fedni. Láttam ilyet műanyagból, és drágább fajtát fából.

A kakihajítós módszer is nagyon hatásos lehet, én biztos bevetném. Lehetőleg a szomszédék ajtaja elé essen, úgy kell célozni.

Mégegy ötlet. A macskák azért járnak át hozzátok, mert a homokozóban finom puha a közeg, amiben könnyen el tudják ásni a kakit. Javasolni kéne a szomszédnak, hogy kerítsenek el a kertjükben egy kis homokos részt a macskáknak, ahova mehetnének piszkítani. Így talán nem hozzátok járnának át.

2013. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Amikor a kertedbe látod őket ólálkodni, zavard el őket! sajnos ezellen többet nem tehetsz. De ez csak az én véleményem.
2013. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kutyán kívül nincs semmi hasznos macskariasztó.
2013. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudtam, hogy a terhes kutyádnak is árthat a toxoplazma. Akkor ne engedd ki a kertbe. A macskaszart meg szerintem szedd össze, sokkal higiénikusabb, mint ha közötte élnétek, nem nagy meló.
2013. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok terhes, nem pedig a kutyám, ezt utolsónak írom.Amúgy meg nincs sajnos kutyánk, a gyerekek miatt nem szeretnék, majd csak ha nagyobbak lesznek.
2013. febr. 21. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem inkább ne legyen kutyátok később sem. Már a kutya érdekében.
2013. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a normlis válaszolóknak üzenem, hogy macskakérdést megoldottam.Már nem jönnek ide az balakunk alá, mert letérköveztük,mert már untam a macsakakitakarítást,amúgy meg nem azt mondtam, hogy nem akarok kutyát, hanem azt, hogy megvárjuk míg meszületik a legkissebb és nagyobb lesz ő is, mert addig nem lesz annyi időm egy kutyára, meg hát a másik kettő gyerek hiába akar kutyust, hogyha ők még kicsik, hisz még magukat sem tudják ellátni, és mit minden kutyatartó tudja, nagy felelősség egy kutya, három gyerek mellett nekem is vele kell foglalkozni, tehát ezt vagy 2 évvel eltoljuk.A macska meg egyáltalán nem hiányzik a portámra hisz van belőle így is bőven e kertemben.Amúgy meg szerintem egy ember sem kíváncsi más állatának az ürülékére memigaz?
2013. febr. 26. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
A macska riaszt rosszat is tehet vele azzal ne.Szolj a szomszédodnak lehet hogy rossz kajával eteti , vigye el orvoshoz és kerítsd el ott ahol átjön .
2015. máj. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Riaszó bocsi
2015. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!