Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek miért csinálja...

Szerintetek miért csinálja ezt a szomszédom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy négyemeletes panel földszintjén lakom, erkélyem van. Észrevettem, hogy éldegél a környéken 1-2 kóbor cica. Kitettem az erkélyem elé egy kistányért. Abba szoktam tenni tejet, meg ha van, akkor egy kis ennivalót. Az egyik szomszéd állandóan eldobálja a tányéromat (legutóbb kb. 50 méterrel arrébb találtam meg). Nem tudom, miért bántja egyesek szemét, ha én megetetek egy éhező állatot. Talán van arra valami előírás vagy házirend, hogy emeletes ház előtt nem etethetek állatot?? Vagy az zavar valakit hogy albérlő vagyok és nem a saját lakásom? Én már mindenre gondoltam, kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.
2011. jan. 31. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Pedig egyértelmű. Nem akarja, hogy odaszoktasd a macskákat. Öszintén szólva van benne némi igazság, mert nem éppen az erély alá szokás rakni az eleséget, hanem akkor már a ház mögé, vagy eldugodtabb helyre.

És a tehéntej kifejezetten árt a macskáknak, ne kelljen már minden egyes alkalommal ismételgetni.

2011. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
gondolom valami vén szatyor szarakodik veled folyton,gondolja ha eteted oda szoktatod a macskákat,és azt ő rossznak látja,valakit zavar de nagytöbbséget nem,engem se zavarna,sőt én is dobnák a tálba valamit nekik.
2011. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
80%

Több oka is lehet.

1/ Nem szereti a cicákat.

2/ Nem akarja, hogy odaszokjanak, mivel egy gondozatlan állattól rendesen bolhás lesz a pince. (Saját házbeli tapasztalat)

3/ A nem gondozott állat - akár cica, akár kutya - olyan betegségeket okoz, amitől - főleg a gyerekek - akár meg is vakulhatnak.


Nálunk a be nem kerített játszótér körül mindig összeszedi a sintér a kóbor macskákat, és plakátokkal hívják fel a figyelmet arra, hogy miért ne etessék az ilyen állatokat és szoktassák oda őket. Az egyik hölgyet meg is büntették, mert ennek ellenére vagy 20 cicát etetett és direkt oda szoktatta őket. Nem fogta fel, hogy a legkisebbek védelmében kérik ezt. A saját, gondozott cicájával semmi baj, csak az orvosilag gondozatlan, beteg állatokkal van gondjuk.

2011. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy odaszoknának, mert azt sem szoktam látni, hogy esznek egyáltalán (csak annyit látok, hogy már üres a tányér). AZ első hozzászólónak pedig annyit: szerintem semmi baja nem lesz a macskának, hogy néha kap egy kis tejet. 12 éve van saját macskám, az anyósomék macskái pedig minden nap tehéntejet kapnak és köszönik jól vannak.
2011. jan. 31. 12:18
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja, és a cicák nagyon szépek, egészségesek. Csak elég vadak, nem lehet őket befogni. Kit lehet hívni ilyen esetben, ha kóbor macskákat találok? Ha vadak, akkor is be tudják őket fogni?
2011. jan. 31. 12:20
 6/20 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: Ja a tehéntej árt a macskáknak! Persze több millió macska pusztult el már miatta!Tök rosszindulatú vagy tudtad?

Én azt hittem, hogy az állatok témakörben többnyire állatbarátok írogatnak egymásnak, de tévedtem.

Szemét a szomszédod! Biztosan kicsesznék vele valahogy!

2011. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a szomszédot,hogy miért zavarja,hogy te macskákat etetsz.

Egyébként én sem örülnék annak ha a szomszédom ide szoktatná a macskákat. Azért nem örülnék, mert a kóbor macskák rengeteg fertőzést hordoznak.

Ha annyira etetni akarod őket menj a lakástól 20 méterre és oda tedd a tálat.

2011. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Platypus ***** válasza:
100%

A szomszédod egy tapló, mert ezt csinálja ahelyett, hogy becsöngetne, elnézést kérne, megmagyarázná miért csinálja és megkérne hogy hagyd abba. Mivel te egy normális ember vagy, neked kéne becsöngetned és érdeklődnöd.

Valamelyik állatvédő szervezettel kéne felvenned a kapcsolatot. A sintérek kijönnek, begyűjtik és ha valaki nem menti ki őket, egy idő után elaltatják őket.

A kóbor állatok veszélyeztetik ember és állat egészségét is, a bélférgektől kezdve mindenféle parazitát ontanak magukból. És mivel ivartalanítva sincsenek, ha eteted őket és jól érzik magukat, termelni fogják a kiscicákat.

2011. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a természetes szelekciót fenn kellene tartani, meg hasonlók. Én csak egyszerűen megsajnáltam őket, hogy fáznak és éhesek.
2011. jan. 31. 12:41
 10/20 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, ki dobálgatja a tányért, 12 lakás van a házban. De most már figyelni fogom.

Az eddigi hozzászólásokat köszönöm.

2011. jan. 31. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!