Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom megkért csináljak...

A szomszédom megkért csináljak valamit a macskáimmal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy macskás problémám, nem gondoltam hogy ez nem az utolsó. Ez volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__928961-a-mac..

Szépen felcseperedett két aranyos kiscica, egyik az egyik fiamé lett, a másik a másiké.

Egyik nap csenget a szomszédom (nem a közvetlen, a második) hogy csináljak valamit a macskáimmal, mert a kertjében fekszenek, szaladgálnak. (Kicsik, játszanak). Én bizony megkérdeztem hogy ez most ugye csak vicc. Mert az én kertemben néha 4-5 macskát látok, igaz mióta ivartalanítottuk az öreg cicust, azóta nincs annyi, de azért idetévednek, azok a rossz cicák nem ismerik a személyi tulajdont. Erre kikérte magának, hogy ő komolyan beszél. Én mondtam hogy elbeszélgetek velük, azonkívül ő mire gondolt. Azt mondta tartsam bent őket, vagy ajándékozzam el. Na erre már kiborult a bili, hogy lehet egy macskát bent tartani, nyitva az ablak, ajtónyitáskor is ki- be jönnek. Igaz van bent macskaalom, meg bent esznek, de nem akarom kínozni őket. A feleségem javasolta vegyen macska risztót, mi is azt vettünk, vannak riasztó szerek, és ultrahangos készülék is. Van egy jó szer, "takarodj a kertemből" a neve, bedifundál a földbe, és utálják az illatát, igaz mi bent alkalmaztuk mert néha rossz helyre pisiltek, de hatásos volt. Foglalkozzak vele? Mit csináljak?


2010. aug. 27. 15:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy a risztóvásárlásra azt mondta, mit képzelünk, nem fog ő erre költeni !
2010. aug. 27. 15:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele. Mármint a szomszéddal. Vagy vegyél neki Te egy riasztót, ha nagyon hisztizne! :)
2010. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
A te macskád miért ő védekezzen?Tiéd a felelősség.
2010. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Réti bubuzér ***** válasza:
Vedd meg te, és add neki oda a riasztót. Vagy azt kockáztatod, hogy megkínálja a macskokat egy kis preparált husival...
2010. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki,hogy ha nem tetszik neki akkor költözzön el..jóhogy nem tesz bejelentést azért,mert szúnyogok vannak a kertjében..mond meg neki,hogy ő meg többet a házad közelében se merjen jönni..ennyi.
2010. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ellene tenni semmit, csak sajnos az a gond az ilyen szomszédokkal, hogy előbb vagy utóbb kárt tesznek a macskákba..nekem megmérgezték..de bizonyítani nem lehet sajna...
2010. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"te macskád miért ő védekezzen?Tiéd a felelősség."

Azért arra is kellene gondolni, hogy nem csak egy szomszéd van. Egy 6-os sorházban lakom kis keretekkel, akkor 6 riasztót kellene vegyek. De akkor mindenki vegyen akinek macskája van, mert én meg a kanmacskákat gyűlölöm, amikor az ajtómra pisilnek.

Egyébként szóba sem jöhet hogy én vegyek neki valamit. Hát, ha csinál valamit a macskáimmal elsiratom, a gyerekeket bántaná inkább. Igazából nekem egy is elég lenne, én el is ajándékoznám, de a gyerekek ragaszkodnak hozzá.

Azt még kifelejtettem, hogy ez a hölgy már az összes szomszéddal össze van veszve. Egy diplomás hölgyről van szó. Például van a sorháza mögött egy jó nagy füves rész, nyíratni szokta a végén lakó szomszéd a füvet, azután összeadjuk a pénzt, 500 forint szokott jutni. Ő nem fizet! Nem tudom az okát! Csak ! Közös tulajdonról van szó. És én vegyek neki riasztót?

2010. aug. 27. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Hagy meséljem el Neked az én problémámat, hátha megérted ebből:

van egy cicánk, 1 évesen ivartalanítottuk, mert nem akartuk hogy izgulnunk kelljen a kiscicák miatt, h átmennek a szomszédba és megöli a kutya. Van 2 kutyánk is, amik bántják a macskákat. A macskánkat kicsi korában megitanítottuk, hogy tudja, hogy nem mehet át, mert a kutya bántaná.

Kb. 5-6 éve költözött új szomszéd mellénk, imádják a macskákat, van 2 kutyájuk amik nem bántják őket. Macskaszeretetük annyiban nyilvánul meg, hogy évente kétszer 6-10 kismacska születik. Ilyenkor mi izgulhatunk, hogy átjönnek, mert kint vannak és megölik őket a kutyáink. Idén nem tudják eladni a 8 kiscicájukat és már akkorák hogy elmászkálnak, és 2 héten belül 3-mat öltek meg a kutyáink, egyet pont meg tudtam menteni, 1 nem pusztult el rögtön és láttuk agonizálni.Sírtunk, veszekedtünk miatta, az utolsó eset után elvertem a kutyánkat tehetetlenségemben, pedig nem kellett volna, hiszen nem az ő hibája, h átjönnek a szomszéd macskái. Mi bűnhődünk, mikor mi felelősen tartunk macskát, ivartalanítva és a kerítést is javítgattam, ahol macskányibb lyukat találtam. Ők nem tettek semit. Mondtuk már az ivartlanítást is.

Az utolsó eset után leültünk és megbeszéltük a családdal, hogy az ő macskáik, nekik kell vigyázni rájuk és ezentúl nem fogjuk megszidni a kutyánkat ha megfogott egyet, nem javítgatom tovább a kerítést és nem fogjuk kennelbe zárva tartani a kutyáinkat, attól félve, hogy megfognak egyet.

(Tudni kell hogy drótkerítés van, amin minden lyukján átférhetnek a kiscicák, tehát ez elég reménytelen eset és a kutyáinkat nem nevelhetjük le hogy megöljék a betévedő állatokat, mert akkor majd beengedik a nyestet is pl., aztán majd megöli a állatainkat.)

Ettől függetlenül továbbra is izgulnuk, összerándul a gyomrom ha kutyaugatást hallok, hátha macskát fogtak és nekünk kell a halott kiscicát megnézni, eltüntetni a tetemet ami nagyon megterhelő lelkileg, mert a kedvenc állataim közé tartoznak.


Tehát:a te macskádért kizárólag Neked kell tenned, hogy ne menjenek át a szomszédba, és ha a szomszéd nem akar macskát a kertjébe, joga van ezt követelni. Vegyél neki macsariasztót(bár nem értem, ha neketek is van, akkor a saját macskáitokat is elzavarja a kertetekből).

2010. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú hozzászólást. Ismerni kellene a környezetet, ezek kis pici kerítések, ugyanis ez egy sorház, picke elő és hátsó kertekkel. A környék macskái úgy közlekednek a kertekben mintha az utcán járkálnának. Igazából nem is lehetne elkeríteni állítólag. És ebben az esetben már abba sem szólhatnánk ki és mi járkál a kertben. Nem vagyok hajlandó riasztót venni, abból az indokból, hogy akkor mindenkinek kellene vegyek, ahol "járkál" a macskám. A sajátunk miért nem fél? Mert megszokta, ezek az ultrahangos riasztók kicsit nevetséges készülékek. Félre lett értve, én nem vagyok macskatenyésztő, sohasem lesz 8 macskánk, ezek is véletlen lettek. És ha megmérgezi, vagy megfogja egy kutya, nem fogok nyomozgatni mi történt, elegem van az ilyen pitiáner mondva csinált problémákból.
2010. szept. 1. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!