Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kb 4 hónapos...

Mit csináljak a kb 4 hónapos cicával nyaralás alatt?

Figyelt kérdés

Be fogok fogadni egy 1-2 hónapos macskát az utcáról. Mire nyaralni mennénk, ő már 4-5 hónapos lenne, nyaralásra semmiképpen nem vinném, mert a kutyát viszem.

Benti cica lesz majd, de féltem, mert rengeteg szobanövény van nálunk, nehogy megrágcsálja őket, és esetleg megbetegszik tőlük. Valamint az megoldható lenne, hogy minden nap eljöjjön hozzánk valaki megetetni. De unalmában nem fogja szétromolni a házat?



2013. febr. 21. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy unatkozni fog, mert még kölyök cica lesz.

Keress olyan embert aki megeteti, itatja és kicsit játszik is vele. Nem tud kijárni kertbe?

Egyébként ez örök probléma lesz így, hogy mit csináljatok hasonló helyzetben a cicával. Szóval gondold át, mielőtt befogadod.

2013. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A cica legfeljebb a karmát élezi, esetleg véletlenül leborít valamit. A kutya sokkal intenzívebb ilyen téren.


Szoktasd rá játékokra. A mienk imád játszani az üdítősüveg kupakjával, keljfeljancsival, labdával, hajgumival. Sok mindent adj neki oda, mikor játszik. Akkor később is el fogja foglalni magát. Cérnagombolyagot ne adj neki, szereti a cérnát lenyelni!

2013. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem merem kiengedni az utcára, mert bár külvárosi részben lakunk, ott az erdő is, de az autók itt is száguldoznak, valamint rengeteg kutya van kint. Esetleg megbeszélném a szomszéddal, neki is egy bent tartott macskája van, csak nem tudom, kijönnének e egymással, ha mindkettő nőstény.
2013. febr. 21. 08:14
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen vennénk kaparófát, de hogyan lehet leszoktatni arról, hogy ne a bútorokon élezze a karmát?

Köszi a válaszokat! :)

2013. febr. 21. 08:15
 5/11 anonim ***** válasza:
A bútorról? Hát ne engedd hogy rászokjon! Amikor kaparja, akkor rá kell kiáltani, hogy nem szabad!
2013. febr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel még nagyon kicsi a macska, jó lenne, ha sűrűn rá tudnának nézni. Meg lehet próbálni összeismertetni a szomszéd macskával, kis korban könnyebben ismerkednek.

Egyébként kóbor cica? Csak mert nagyon kicsi az 1-2hónap, ha van anyukája, jó lenne ha 3 hónapos korig vele maradhatna. Vagy az anyukával együtt befogni, ha ő is kóbor, majd gazdát keresni neki. Nem ismerem a körülményeket.

Felnőtt korban már el lesz a macska pár napot egyedül a lakásban, ha van aki megeteti időnként.

2013. febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen hosszú nyaralás lesz ez...?
2013. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyi időre maradna egyedül? Max. 4 napot el lesz, de hosszabb ideig ne hagyd egyedül, nagyon fiatal lesz még. Olyan nem lenne, aki magához venné arra az időre? (OFF: mi a két cica miatt évek óta nem nyaraltunk, de idénre már találtam olyan helyet, ahova vihetjók őket :) ON )
2013. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan otthon hagyhatod, emiatt nem fogja tönkretenni a lakást. A kaparófára rá kell szoktatni, ha mást kapar oda kell tenni a fához, esetleg ha máshova már odaszokott, használhatsz távoltartó sprayt vagy vízipisztolyt. A lényeg, hogy legyen aki nyaralás alatt eteti-itatja, almot cserél.
2013. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémáim vannak, mert egyszer egy kéthetes transzszibériait be akarok vmikor tervezni, ha gazdag leszek. :) Nekem a nyári fesztiválidőszak okoz gondot, de annál jobb ötletem nincs, hogy a barátommal elmenjünk a szüleihez a cicával, ott alszunk minden nap és este megyünk fesztiválozni. De lehet, hogy akkor az új hellyel lenne gondja. :(
2013. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!