Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan oldanátok meg?...

Ti hogyan oldanátok meg? Nagyon szökdösős benti cica, hosszabban lent. (? )

Figyelt kérdés

A történet: 2011 őszén befogadtunk a családi házunkba egy gyönyörű vörös hosszú szőrű cicát, aki akkor kb. 5 hós volt, és azelőtt is benti cicaként élt, így a szép külsejéből adódóan meg sem fordult a fejünkben, hogy kiszoktassuk. Az ősz, tél még jól telt, a nyár pokoli volt. Folyamatosan próbált az ajtón kirohanni a lábunk alatt (2x sikerült is neki, 3 órás vadászat után szedtük össze a kertből, ha kirohan az útra, annyi neki..), a teraszról kiesett, az ablakokon (még ha kis résre van is nyitva) megpróbált kiugrálni. Családi ház lévén van egy pár ajtó, ablak.. A másik cicánk kijárós, miatta is menne biztos, benti cicákhoz képest szokatlanul érdekli a külvilág. A tavaly nyár egy folyamatos, 24 órás stressz volt, hogy mikor szellőztessünk (zárt ablakoknál élni nbem lehet fél évig), hogy közlekedjünk ki-be, hogy a lábunk közt ki ne rohanjon 1 pillanat alatt.. Tudnátok írni megoldásokat? Hogyan tudnánk ezt megakadályozni, hogy ne arról szóljon 6 hónapunk, hogy a macska miatt stresszelünk (aki amúgy egy cukorfalat)? Gondoltam az elektromos nyakörvre - eddig ilyet még csak kutyánál láttam - létezik macskánál is? Vagy a macskabiztos szúnyogháló, megoldható (vajon mennyiből?) minden ablakra, erkélyajtóra? A bejárati ajtóra az se megoldás.. El vagyok keseredve.. Milyen ötleteitek vannak?

Köszönöm a segítséget előre is!



2013. febr. 23. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Kandúr a cica? Mert esetleg egy ivartalanítás segítene valamennyire, bár a cicák szeretnek kint lenni amúgy is. Ha egyszer megérzik a kinti világot, akkor mennének. Mi nyaralni visszük magunkkal panellakó sziámi cicánkat, de már előre félünk, mert nagyon érdekli a kinti világ. Eleinte pórázon vittük, most megpróbálunk megbízni benne, és eddig nem ment messzire....
2013. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vicuska87 ***** válasza:
17%

Először is a macska legyen vagy benti vagy kinti, mivel a fent vázolt dologból is látszik, hogy ezt nagyon nehéz megoldani! Nem értem, miért kellett kiszoktatni, ez ellen mostmár nem nagyon tudsz mit tenni! Ivartalanítsd minélelőbb, ha ez még nem történt volna meg!

Ablakra egyébként is teszünk szúnyoghálót, jó minőségűt, hogy nyáron ne jöjjön be az összes bogár...

Megoldás nincsen! Vagy kinti a macska, vagy benti!

2013. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ivartalanítottuk, ahogy idekerült. Kandúrka volt.

Utolsó, hát Te sem érted?? BENTI a cica. Nem vagy-vagy, nem ez meg az, nem kinti, BENTI. Csak folyton szökne. Olvasd el légyszi rendesen, amit írtam, mielőtt válaszolsz, nem hinném, hogy olyan érthetetlenül fogalmaztam volna.

A macskaháló jó ötlet, csak tekintve, hogy van 15 ablakunk, 2 erkélyajtónk, és 2 ajtónk, ez kb. több 100 ezres költség. És az ajtónál, lábunk alatt kisurranásra (amivel folyton próbálkozik), ez sem megoldás.

2013. febr. 23. 17:11
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Hát pedig a csibeháló jelenthet megoldást! Akár! Vagy egy erősebb szúnyogháló, ami fémből van. Azért meg lehet nevelni a macskát, hogy nem megy ki az ajtón! Mész ki az ajtón, előtte visszafordulsz, és virág spricnivel ráspriccelsz... Az ablakokra muszáj, amelyiket kinyitjátok nyáron, és nem tudsz minden ablak mellett ott ülni, és figyelni, hogy most kimegy, vagy nem megy!
2013. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted. Nekem is van egy ivartalanított kandúrom (sziámi) és szintén kertes házban lakunk. Eleinte én is kizárólag benti cicának szerettem volna, mert eléggé aggódós vagyok és féltem. Viszont azt sem bírom nézni, hogy bezárom mikor ő ki akar menni (szerintem szenved). Ő a tetőre is sokszor kiszökött mikor szintén szellőztetés miatt nyitva hagytuk az ablakot. Féltem, nehogy leugorjon, de jó is volt látni, hogy boldog, hogy élvezi.

Aztán oké megadtam magam, már elég nagy hámmal kivisszük a kertbe, hogy azért érezze a szabad világot úgy is. Persze nagyon nem jött be neki, földhöz vágta magát és nem is nézte a külvilágot, mert zavarta a hám. Csak nyakörvvel nem akartam őt kivinni. Aztán kimehetett simán úgy, hogy mellette voltunk. Persze átszökött a szomszédba és direkt nem jött, ha hívtuk, mert szaglászott és nézelődött, nagyon elvarázsolódott az új világtól. Én nem akarom ettől megfosztani őt csak azért, mert én aggodalmaskodok. Nekik is hozzátartozik ez az életükhöz. Én direkt olyan cicát vettem, akiről azt hittem jobban benne van a vérében, hogy jó neki bent, de a tapasztalat nem ezt mutatta. Megbízom benne, hogy okos és van annyi esze, hogy túlélje kint azt a pár órát amit kint eltölt. Ehhez hozzátartozik, hogy a szomszédaink elég normálisak és nincs a környékünkön sem kutya, sem gyanús kinézetű kóbor macska a forgalom meg kicsit messzebb van, arra nem is megy. Tudom nem a legjobb megoldás, mert még így is sok veszély van kint, de így teljesebbnek látom az életét. Amúgy sokat van itthon, minden este bent alszik ilyen időben is szinte csak bent van, sőt ilyenkor be is zárom. Tavasszal és nyáron van kicsit szabadabb járása, de akkor is sokat van itthon. Mindig aggódok és szeretném ezt is megszüntetni, most lesz neki egy társa, hogy ne legyen egyedül bent és azon gondolkodok, hogy a kertben összehozok nekik egy szupi kis helyet, ahonnan nem tudnak kimenni és más se be. Persze ez is költséges, de majd valahogy. Amúgy nagyon okosak ám a cicák, megszokják a külvilágot, a szomszédoknak nem is engedi, hogy megsimogassák vagy közelebb menjenek hozzá. Hogy pontosan mi a legjobb megoldás azt sajnos nem tudom. Csak leírtam egy változatot a sok közül.

2013. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mecse ***** válasza:

Szerintem 2 lehetőségetek van, vagy tesztek acél szúnyoghálót azokra az ablakokra amiken surrangat kifelé illetve amiket nyitogattok gyakran (gondolom mindet azért nem), vagy bezárjátok valahova amíg szellőztettek.


A másik lehetőség az hogy elkezditek kihordani hámmal és pórázzal. Nem úgy hogy egyik nap ráteszitek és azt várjátok tőle hogy úgy jöjjön mint a kutya, hanem megszoktatjátok vele szép lassacskán odabent először, majd pedig kiviszitek vele. Mivel ennyire érdeklődő, szerintem ha kint lesz észre sem fogja vinni hogy hám van rajta, élvezni fogja.


Ez azért rizikósabb, mert amelyik cica rászokik, azt nem lehet leszoktatni róla, és élete végéig sétáltatni kell majd :) De ha tudjátok neki biztosítani, akkor remek.


Én ha kertes házban laknék nem pedig 10 emeletes környéken 18738746287346 póráz nélkül sétáló kutyával körülöttem, akkor tuti így csinálnám, persze az acél szúnyoghálók mellett.


És nem kell sajnálkozni itt néhány embernek a benti macskákon, nem tudom nem láttatok még boldog benti cicát? Ha le van fárasztva, tud mire vadászni, érdekessé vannak varázsolva a napjai, az energiái le vannak kötve akkor olyan boldog hogy eszébe sem jut kifelé vágyni. Nekem a negyediken van cicám aki életében nem lépett ki a lakásból (utazásokat kivéve, nyilván, hordozóban), és nem hiszem hogy láttam nála elégedettebb viccesebb és boldogabb cicát, és nem egy ismerősöm van csak benti cicával akiknek semmi bajuk nincs, sőt.


Komolyan mondom azt hittem ez csak kutyáknál dívik amikor valaki le-állatkínzózza azokat akik lakásban napi 4 sétával tartanak kutyát, mikor azoknak jobb dolguk van mint az összes többinek akik egy kertes ház hátsó udvarán vannak megkötve a "szabad levegőn".

2013. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha építenél neki egy kennelt, kifutót? Kint is lehetne és bent is, amikor kedve tartja ott van.

Ha kertes házban laknék biztosan nem csak a lakásban lenne a macska. Építenék neki kifutót. Panelban is kimehet a macska az erkélyre, tud napozni, levegőzni. Pont egy kertes házban ne kapná ezt meg? Ablakokra mindenképp kell háló, rács, had érje a levegő a macskát.

2013. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig a másik macska kimehet, akkor természeted, hogy ő is ki akar menni. Nem lehet köztük különbséget tenni. vagy mindegyik kimehet vagy egyik sem. A benti érzi a másikon a szagokat, jó, hogy megbolondul. Vagy macskabiztos kerítés vagy kennel és legalább pár ablakra háló, ami sűrűn van használva.
2013. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szintén kertes házban lakunk. Szúnyoghálót szereltünk fel, ahol nincs, ott becsukom az ajtót, ne menjen be addig.

Mienk már nem vágyik ki. Sajnáltam én is, olyan szomorú szemekkel nézett rám, mikor szeretett volna kimenni. De véglegesen szoba cica lett. Főút mellett lakunk, itt járnak az iskolás gyerekek,a szomszéd utálja a macskát.Sok a kóbor kutya. Szerintem, ha megszokja, benti cic lesz. De hogy néha kimehet, néha nem, az nem válik be.

Ül cicám az ablakban, és nézelődik. Beéri ennyivel.

2013. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 borcsi02 ***** válasza:

Elég gyakori dilemma..:( Ha bent akarod tartani, akkor keményen el kell határoznod, hogy ez már pedig így lesz, és ahogy írták, megoldani pl a szúnyoghálózást. Teljes életet bent is tud élni, ha jut friss levegőhöz és eleget foglalkoztok vele, főleg ha azt nézed, ezzel megmentheted, meghosszabbíthatod az életét, és ez már elég jó ok. A hámos megoldás nem egyszerű, egy példa: egy ismerősünk cicája, Garfield (hasonlóan hosszú,vörös szőrű) az egész életét hámon töltötte, amikor a kertben volt, 19(!) évig élt, de rendszeresen felcsavarta magát a hámra,amire kikötötték,és állítólag meg is viselte nagyon a dolog, bekattant. Ennek akkor lett vége, amikor elköltöztek egy nyugodtabb, átlagos kertvárosi környékre,de akkor már annyira megszokta a 'pórázt',hogy nem akart sehova menni. Ezt a megoldást én is próbáltam,türelmes voltam, de nem bírtam sokáig nézni a cicámat,ahogy kínlódik a pórázon. Viszont a 19 év nagyon szép,hosszú élet egy cicának, ezen lehet gondolkodni,hogy megérte-e. A szúnyoghálós megoldás drága lehet ugyan, de mi próbálkoztunk már az általad felvetett elektromos, láthatatlan macskakerítéssel a kertben,ami beszereléssel ugyanúgy kb 100.000-be került, és hogy meddig tartotta vissza a cicámat? 'Sokat' mondok, kb 30 másodpercig, teljesen lenullázott minket anyagilag és hatalmas csalódás volt,még az volt a szerencsénk, hogy visszaadták a pénzt. Arról nem beszélve, hogy olyan hatalmasat üt az a nyakörv,hogy én eldobtam,amikor kipróbáltam a kezemen. Viszont a gyártó emberei,szerelői szerint máshol tök jól működött,csak meg kell szokni a cicának, hogy meddig/merre mehet. Szóval talán működhet jól is,csak nálunk nem vált be.

Én úgy szoktam csinálni, hogy kimegyek 'sétálni' a cicával a kertbe, póráz nélkül, ott vagyok vele,néha 40 percet (játszunk, szaladozunk,stb.),most a hidegben csak 15-öt,és terelgetem,ha szökni akarna. Nem egyszerű,meg fura is,de meg lehet csinálni. Ja,és mivel 3 cica van, akik 4 felé mennének, elég húzós:)

Szerintem az a cica,akit hosszú bezártság után engednek ki, hajlamosabb arra,hogy messzebbre akarjon bóklászni,és ne akarjon hívásra visszamenni, hülye lenne ott maradni a gazdi mellett, aki bármikor felkaphatja és beviheti,és persze nyilván vigyázni sem tud annyira magára,mint egy rutinos kinti macska. Ez sajnos tény. Ha esetleg mégis szeretnéd megadni neki a kinti élet örömeit (amit teljesen meg tudok érteni),akkor vagy kennel kéne,ahogy írták (benne kaparófákkal, pihenőkkel,stb), vagy egy magas,macskabiztos,állatkerti jellegű kerítés, aminek a leírását a neten megtalálod. Persze ez is költség,de legalább aggódnod nem kell majd. Én is ilyet szeretnék majd, addig meg marad az erkély meg a kinti séták.

2013. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!