Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nyers hússal etetem a...

Ha nyers hússal etetem a macskám és jobb minőségű konzervekkel, mit kapjon calcium kiegészitésként és mennyit?

Figyelt kérdés
csontos húst nem adok neki...pl 10 pörkölt nagyságú marhahús darabkákhoz milyen mennyiségben és mit kapjon mellé?
2013. febr. 28. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Nyers húst úgy adj neki, hogy előtte néhány napra lefagyasztod. Disznót nem szabad, de pl csirkenyakat adhatsz neki, attól nem lesz baja.

Szerintem ne konzervet kapjon mellé, hanem valami jó minőségű száraz tápot, az nem jó ha mindig csak puhát szik. És így nem kell semmiféle calcium kiegészítés sem.

Ha esetleg azért akarsz neki csak puhát adni, mert már öreg és nem tud úgy rágni, akkor a száraz kaját felöntheted egy kis vízzel, vagy sótlan húslevessel.

2013. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
száraz kajától beteg ....
2013. febr. 28. 10:09
 3/19 anonim ***** válasza:

Ja, akkor nem szóltam.

Akkor szerintem mindenképp kell valami plusz calcium forrás, de azt nem tudom, hogy mennyi. Ha itt nem kapsz okos választ, akkor kérdezd majd meg a dokit.

Még arra gondoltam, hogy kaphatna minden nap egy kis tálka laktóz mentes tejet. Attól nem lesz bajuk és nagyon szeretik. :)

2013. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A zöldbab és a borsó pl. tartalmaz kálciumot, ezeket keverhetsz is nyugodtan az ennivalóba neki, de úgy tudom csak párolva szabad adni a cicának.

Emellett pl. a sajtot-tejfölt nagyon szeretik, azokban rengeteg kalcium van.

2013. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A marhahússal kapcsolatban: rendszeresen ne adj a cicának, mert nehezen emésztik, túl rostos nekik. A dokink mondta, ő csinált már gyomorműtétet amiatt, hogy összeállt gombóccá a gyomorban. Jobb a csirkenyesedék.
2013. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm.....utolsótól kérdem csirkecomb is csinál ilyet?mi az a csirkenyesedék konkrétan?
2013. febr. 28. 14:45
 7/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: csirkehús nem, azt könnyebben emésztik. A "csirkenyesedék"-en azt értem, ami csirke feldolgozásnál leesik, azt árulják "apróhús" és "nyesedék" címen. Jó minőségű, csak olyan cifit-cafat általában, amit főzéshez nem igen lehet használni. Időnként szoktam venni egy kg-t, még tovább aprózom és kb. 10 dkg-s adagokban lefagyasztom, este előveszem, reggelre pont ehető hőmérsékletű lesz. Ezt 2 cica eszi meg.
2013. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

én még nem hallottam, hogy a marhahús nem jó-sőt!! De a változatosság amúgy is jobb!!

Amúgy: Ca 80mg/ testtömeg kg ajánlott- leginkább a BARF-osok összetört/finomra! tojáshéjat adnak;a táp 5-10% legyen csont!!

De foszfor,magnézium,natrium,kálium,vas,cink,jód....stb is kell.

Legfontosabb a taurin és nem mellékesen a vitaminok A,D E és a bék,biotin,folsav,pantoténsav...

[link]

2013. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Maxitabi: nem azt írtam, hogy nem jó, hanem ritkán célszerű etetni vele a nehéz emészthetőség miatt. Néha én is adok, de keveset és igen apróra vágva.
2013. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

én is váltogatom hol csirke hol marha és kap nedves kaját

köszönöm a válaszokat

2013. febr. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!