Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska a panellakásban?

Macska a panellakásban?

Figyelt kérdés

Bár már volt macskám egy pár évvel ezelőtt panelban, most lenne néhány kérdésem ezzel a témával kapcsolatban, főleg azért, mert akkor még eléggé kiskorú voltam, most meg már nagyon nem :)


1. Menhelyről lehet kiscicát hozni? Tudom, hogy a nagy is aranyos meg minden, de mindenképp ragaszkodnánk a 8-12 hetes cicához. Ilyet lehet vajon menhelyen találni? [Miskolcról van szó, ha esetleg ez segít.]

2. Mit kezdjek a vezetékekkel? Van jó pár, amit egyszerűen lehetetlen lesz eldugni előle (pl. telefon, 220). A telefonvezetéktől tartok a leginkább, azt könnyebben elrágja, aminek nem igazán örülnék. Eldugni vagy a falon elvezetni kizárt.

3. Hogyan lehetne a macskahálót szúnyoghálóval kombinálni? Jelenleg egyik sincs, viszont ha már macskahálót felrakok, a szúnyogháló sem lenne elvetendő ötlet.

4. Kaparófa, etető-itató, alomtálca. Ezeken kívül van bármi, ami tényleg igazán fontos?

Asszem egyelőre ennyi, a válaszokat előre is köszönöm.



2013. márc. 2. 04:52
1 2
 1/20 Emyke031 ***** válasza:

Lehet menhelyről hozni, vannak kicsik is bőven (felétek konkrétat nem tudok, de ha keresel, biztos találsz majd megfelelőt).

A vezetékekhez nekem még egyik macsekom sem "vonzódott" soha (nem úgy mint anno a rágcsálóink), így nekünk elől vannak.

A 2 háló kombinálását nem tudom. Nekünk szúnyogháló van csak, de az ablak mindig csak akkor van nyitva, ha látjuk őket(biztos ami biztos), bár nem történt még semmi szétszedési/ felmászós, ... "kísérlet" eddig. :)

Szerintem a leírt felszerelés bőven elég, csak valami cicafésű(-mi sima fésűt használunk a perzsa-mixünknél, és tökéletes), és némi házi gyártmányú játék kellene még majd mellé. :)

2013. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

nem fogja elrágni

van mindenhol kiscica a menhelyen pl itt pesten is a Noéban

lehet kombinálni de minek kell ablakra akraod?

2013. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet, persze, sajnos sokan vannak kicsik is.

2. Az enyém se rágja, így nálunk nem téma. Sztem várjátok meg, hogy érdekli e egyátalán.

3. Szerintem elég a szúnyogháló. Sajnos nálunk nincs, így mi nagyon figyelünk a cicóra vagy bukón szellőztetünk. Nagyobb korában nem hiszem h felmászna a hálóra, kicsiként rá kell szólni. Szerintem elég ha kiesés ellen véded, nem hiszem h szökni akar majd.

4.Karomvágó!! :D meg fésű. És esetleg hám pórázzal, a kicsi könnyen megszokja, s ez később a javatokra válik, h engedi magára rakni, nekünk bejött. Fegyelmezéshez meg ajánlott vizipisztoly.

2013. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Mecse ***** válasza:
77%

Van acél szúnyogháló, én panelban lakom 4. emeleten egy gyönyörű kandúrral, aki a sima szúnyoghálóba első napon beleakasztotta a karmát kíváncsiságból, és kisuhant az erkélyre az így keletkezett lyukon, szóval nem javasolnám hogy ezt megrizikózd. Persze annyira megijedt a kinti világtól hirtelen hogy iszkolt vissza és nem is óhajt azóta bepróbálkozni, de nem is lenne rá lehetősége.


Az acél szúnyogháló a cicát bent, a rovarokat kint tartja, az összes ablakomon ez van, plusz az erkélyajtón egy nyitható ilyen acélszúnyoghálós ajtó. Nagyon tudom ajánlani neked.


A többi kérdésre már nagyjából válaszoltak, annyira figyelj oda hogy legyen még fésűje, macskahordozója hogy el tudd vinni orvoshoz vagy bárhová, játékai, és hogy mindig játssz vele annyit hogy az energiái le legyenek vezetve, a vadászatra való ingerét ki tudja élni, mert ha ezt nem teheti meg, mint általában az unatkozó állatok - rombolni fog :).


A vezetékek nagyon cica-függőek hogy érdekelni fogja-e a delikvenst, lehet venni ilyen műanyag borítást rájuk, amiket ha ráteszel akkor nem tud hozzáférni a kábelhez, nem tudja belemélyeszteni a fogait.


Nekem rengeteg vezetékem van, így olyanokra tettem ezt rá amik a legjobban "szem előtt" vannak, mikor hozzám került a cicám, de olyannyira hidegen hagyta őt a sok kábel hogy le is szedtem a borítást ilyen 2 hónap után, azóta is le sem kakkantja a kábeleket, telefontöltőt sem, semmi ilyesmit. Szóval ha szerencséd van kifogsz egy ilyen cicát és akkor nem lesz semmi probléma :).

2013. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A menhelytől csak azért tartok, mert finoman szólva is pofátlanságnak érezném, ha beállítanék, hogy nekem kicsi kell és ha nincs, akkor meg kijönnék...


A szúnyoghálót azért akarom keverni a macskahálóval, hogy macska bent, rovarok kint.

Hallottam már [meg még tapasztaltam is], hogy a sima szúnyogháló nem volt túl nagy akadály.

És nyáron nálunk egész nap nyitva van szinte minden ablak, mégsem állhatok őrt a macska fölött 0-24.

2013. márc. 2. 15:20
 6/20 Mecse ***** válasza:
Hát pontosan így írtam körül az acél szúnyoghálót :).
2013. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

[link]

Mit szólsz hozzájuk??:) szobatiszták is.

[link]

Vagy itt nézelődhetsz, minden cica a miskolci menhelyen van elvileg.

2013. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy utolsó kérdés: a menhelyen fizetni kell a macskákért? Ha igen, mennyit? Fix ár van vagy becsületkassza?

2013. márc. 2. 18:33
 9/20 Emyke031 ***** válasza:
Konkrétan a cicáért nem fizetsz. Menhelytől függően kifizettethetik veled az addigi költségeket(szurik,...), ill. általában ivartalanítási kötelezettséggel jár az ilyen cica.
2013. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Aha! Gondolom ivartalanítási költség egy 12 hetes macskánál még nincs.

Milyen árat kérhetnek el érte?

2013. márc. 2. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!