Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy ivartalaníttassam,...

Hogy ivartalaníttassam, illetve inkább hogy vigyázzak rá utána?

Figyelt kérdés
Van egy cica, a nagymamámnál, tavasszal szeretném őt megműttetni, de az a baj, hogy teljesen kinti cica, nem tudom mit csináljak vele utána, míg lábadozik. A nagymamám nem hiszem, hogy beengedné, nem is nagyon szereti a macskát, (kíméljetek meg attól, hogy akkor meg miért tartja, mert valaki csak bevágta hozzá, vagy nem tudni de egyszer csak ott volt, és azóta nem megy el, ő meg nem fogja bántani, hogy elmenjen, megtűri, eteti, de ő megfogni sem tudja, csak nekem áll meg, én simogatni is tudom) szóval, ez a macska életében nem volt bent a házban, és nem is tudom mit művelne. Nincs garázs, egy kamra van, de az nem épp tiszta, csak föld az alja meg mindenféle lomok vannak ott, biciklik, meg szerintem ki is juthat belőle. Valahogy ápolnom kéne utána, de hova tegyem? Meg meddig kell? Nekünk szoba macskáink vannak, azoknál nem volt ilyen gond... Itt el lehetne nálunk, de hát négyszáz kilométert nem tudok vele vonatozni. Van valami ötletetek arra, hogy hogyan tudnám ápolni, mit találjak ki? Muszáj lenne kiharcolnom, hogy bent lehessen egy ideig? Akinek kinti macskája van nem jár be, az hogy oldja meg? Vagy azokat nem is ivartalanítják? Én nagyon akarom szegényt, jobb lenne neki.
2009. szept. 11. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak az első két nap kéne kicsit jobban figyelned ha nőstény a kandur nem igényel nagyobb gondozást kérni kell az orvost mivel kinti cica felszívódó varratokat alkalmazzon
2009. szept. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiú, észre se fogja venni, hogy történt vele valami, csak az ébredési idő nehéz, figyelni kell, hogy ne essen le sehonnan.

Ha lány akkor kicsit nehezebb a helyzet. Akkor pár napig, nem szabad hagyni ugrálni, kerítésre mászni, erölködni, mert felszakadhat a hasán a varrat.

Ezen kívül ha tavasszal akarod műtetni, az már tüzelési időszak, jöhetnek a kandúrok erőszakoskodni.

Mi beleestünk, a műtét után még hetekig tele volt az udvarunk udvarlókkal.

2009. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kihagytam, lány, azért is erőltetem jobban. Tudom, hogy beleesik, de akkor lenne időm elmenni egy-két napnál hosszabb időre, mást meg nem igazán izgat, mamámat meg izgatja végül is, hogy ne legyen neki állandóan kismacska, csak nem tud mit kezdeni vele. Ezért akarok segíteni.
2009. szept. 12. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj le két napra és vigyázz rá. Milyen helyiség van ahová bezárhatnád? Csinálj neki valami helyet ahol lehet.
2009. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hajjaj. Csak be kéne zárni valahogy. A nőstények gallért is kapnak, hogy ne tudják kiszedni magukból a varratot, és azt egy hétig rajtuk kell hagyni. Az én macskám, mikor fölébredt az altatásból, annyira bepánikolt tőle, hogy megpróbált kibújni belőle, de a gallér beszorult a két fogsora közé.


Legalább két napig folyamatosan őrizni kell, és utána is bezárva tartani, amíg ki nem szedik a varratokat, és le nem szedik a gallérját.


Ráadásul amíg nincs jól, az első 1-2 nap alatt, összevissza h*gyozik majd szegény.


Szerintem az a legjobb megoldás, ha elviszed. A macska simán kibírja a 400 km-t a vonaton a hordozóban.

2009. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kb a spájz, ahol nincs szőnyeg, nyugalmas hely a szobán kívül, de ott meg kaja van, meg hozzávalók, szóval oda tuti nem engedi be. Kint nekem semmi nem olyan, hogy egy frissen műtött macskát ott tartsak. Lehet más bevágná a kamrába, de ott annyi lom van, még valami bajt csinálna magának azok közt.

Nekünk két lány lett műtve itthon, ők csak közvetlenül az altatás után pisilték össze magukat, mikor kitisztultak, már kibotorkáltak a dobozba. Bár ők már előtte is tudták, hogy van doboz..

A vonattal az a gáz, hogy magam hamar ott vagyok, de macskát nem vihetek ICn csak simán. Ami azt jelenti, hogy két, esetleg három átszállással egy csomó várakozással mehetek csak a "felszállok az ICre és leszállok az ICről helyett" -.-. Nem is értem maguknak csinálnak problémát. Valószínű az ICzést végig aludná, mert úgy nem hosszú, csendes, nem zötyög, a normál úton meg lenne cirkusz, pisi-kaki-hányás is akár. Erre már gondoltam, hogy írok a mávnak, hogy miért nem tudok normálisan utazni a macskámmal, elvégre, ha a dohányosokat felengedték, akkor lehetnek állatos/nem állatos IC kocsik, mint mondjuk a finneknél, de úgy sem lenne belőle semmi, max tíz év múlva...

Az a baj, hogy tök fanatikus nagyanyám, a szőnyegre kis falvédőket tesz le, azon kell járni már évek óta, nehogy baja legyen az új szőnyegnek.

Más nem hangos ordítással úgy is kiveszekszem, hogy bent lehessen, ha addig nem tudok kitalálni valamit.

2009. szept. 15. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor legutóbb ic-vel mentem, ült mellettünk egy fiatalember macskával. Mondta, hogy ez már a 40. vonatútja a macskának. Senki nem szólt neki semmit, a kalauz se. Biztos, hogy hordozóban sem lehet fölvinni...?
2009. szept. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A máv szabályzatában az van benne, hogy nem szállítható élő állat első osztályon meg pótjegyköteles vonatokon. Múltkor hordozót vittem Pest-Szeged között, ott lehet pótjegyes és nem pótjegyes részen utazni, mikor kértem pótjegyet a pénztáros egyből közölte, hogy állattal nem mehetek az ICre, megmutattam, hogy nincs benne semmi és akkor adta ki a jegyet.

Olvastam a neten egy beszámolót, hogy egy csajt meg egyszerűen leszállított a kalauz macskástól, mert nem lehet... és akkor csodálkoznak, hogy inkább kocsiba ül, aki teheti. Ha kidobnának a vonatról az még a zötyögős hosszú útnál is gázabb lenne.

Tök jó, eldöntöttem, hogy segítek szerencsétlen macskán, aztán nem megy valami könnyen.. már írtam a megye állatmenhelyének, hogy nem-e tudnak valamit, aztán annyit mondtak, hogy kölcsön adnak ketrecet, amivel befoghatom, ha nem boldogulok. Hát az a legkevesebb, amit meg kell oldani, elvégre nekem megáll, valahogy csíp engem, mindig ott ül a bejárati ajtó előtt, mikor tudja, hogy ott vagyok, meg bár eleinte összerezzen, de mindig hagyja, hogy simogassam, mástól meg elrohan...

2009. szept. 16. 05:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Jájj.


Gondolom, ezek szerint minden azon múlik, hogy jó arc-e a kalauz. Semmi értelme ennek a szabálynak.


Mindenesetre szerintem még mindig jobb, ha akárhogy is, de hazaviszed. Tiszta, békés, meleg hely kell neki a felépüléshez, és az első napokban folyamatosan szemmel kell tartani, meg kímélő táplálékkal kell etetni.


Busz esetleg, vagy valaki, aki kocsival teszi meg ugyanazt a távot...?


Ha tényleg nincs más megoldás, szerintem kibírja a vonatot is. Ritkán esznek-isznak-pisilnek-kakilnak, főleg, ha meg vannak ijedve.

2009. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!