Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Szeretnék egy...

Macskások! Szeretnék egy macskát, de nem vagyok teljesen tisztában az alapdolgokkal, ebben kéne segítség!?

Figyelt kérdés
Lehet egy macskát lakásban tartani? Mik az elengedhetetlen kellékei egy macskának? Mit szabad és mit nem szabad enni adni egy macskának? Mitől érzi magát rosszul? Hol lehet Budapesten macskát szerezni (14.ker lehetőleg)? A menhelyeken a macskáért tényleg nem kell fizetni? Kérlek segítsetek az alap dolgokban, abban is, amit nem írtam le!

2013. márc. 3. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon, ha szétnézel, mindent megtalálsz.


[link]


De még sok más macskatartással, gondozással foglalkozó oldal van a neten.

2013. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én cicám abszolút szobacica, sose megy ki, és teljesen jól megvan (mondjuk ő azért nem mehet ki, mert volt egy balesete, és kicsit érzékeny a csípője, mindegy). Most 2,5 éves, eddig még nem volt vele gond, legalábbis nem abból, hogy szobacica.

Kell neki kaparófa, ez nagyon fontos, ugyanis másképp minden mást szétszed... Amikor kijelöli magánka, mit akar kaparni, tegyél rá egy kétoldalú ragasztócsíkot, és mellé a kaparófát, mint alternatíva - a ragasztót a franc se akarja majd kaparni, ellenben a kaparófa máris jobban hangzik.

Kell alomtepsi, bele alom, nálam eddig minden cica magától szobatiszta volt, talán egyszer pislantott mellé, akkor beledugtam az orrát, és kapott egyet az orrára, ne úgy képzeld, hogy szétvertem a fejét, csak jeleztem, hogy ez nem tetsző viselkedés, és onnantól rendben voltunk. Én sparban kapható 2-500 ft-s alamokat használok, jobban bevált, mint egy-két 1800-as alom, mert jobban összeáll benne a pisi. Ezt illik 1-2 naponta takarítani, a "két hetente takarítom az almot és két nap után össze-vissza végzi a dolgát" probléma elkerülése végett... Ismertem ilyet, és nem értette, mi a gond... Két macskánál ajánlott a két alomtepsi már.

Én sima házimacskát ajánlok, azt nőstényt tartóktól biztosan kapsz akár ingyen is, mert sokan nem ivartalanítják a cicát, az meg viszi haza a kölyköket... Menhelyről valószínűleg egyből ivartalanítottat kapsz, ráadásul egy felnőtt cicánál már látható a jelleme, egy abszolút kölyöknél még nem.

Enni nálam Friskies száraz tápot eszik, de ez mindegy, én nem szeretek neki konzervet adni, mert beleragad a fogába, és fogkövet okozhat, inkább nyers, vagy főt, sült húsokat adok még mellé néha. Mindig van előtte kaja, de mehet úgy is, hogy napi 2-3× adsz neki, víz viszont mindig legyen előtte.

Attól pl. rosszul érzi magát, ha sokat van egyedül, és nem foglalkozol vele, az enyém kimondottan felháborodott, mikor elmegyek itthonról, és nem érek vissza (szerinte) időben. :)

Nyers, vagy főtt sertéshúst én nem adok neki, mert kihányhatja, nehezen emészti, sültből is csak mértékkel.

Nálam van egy kis cicakosara, fent a szekrény tetején, mert ott imád feküdni, és mióta feltettem az ágyikóját, azóta alig tudom levakarni onnan, ha épp szunyókálni vágyik, de ez már cicafüggő - de egy kis macskamentával jó eséllyel érdekessé lehet tenni számára a dolgot.

Ha nem koptatná eléggé a karmait, akkor le kell vágni, lehet kapni macskának karomvágókat, de vigyázz, hogy ne vágj bele a karmába, úgy kell vágni, hogy ahol látod, hogy futnak az erek, oda már bele ne vágj, mert vérzik és fáj neki... Időnként én át szoktam nézni a szemét, fülét, szőrét, hogy egészséges-e.

Abszolút szobamacskát nem muszáj oltatni, de érdemes, évente egyszer, illetve évente kétszer féreghajtózni, bár ez is ritka, hogy ténylegesen is kéne, de jobb a bizonyosság.

2013. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, kihagytam, hogy imádnak labdázni - lehet kapni sok helyen ilyen 4-es csomagban kis labdákat nekik. Ha van fölös zoknid, azt felgöngyölve imádni fogja szintén. Illetve kapni ilyen botokat, rajta madártollal, akármivel, arra imádnak vadászni, de csinálhatsz otthon egy sima faágból, pénzt ezért én már nem adnék.

Na meg persze a jól ismert mozgó piros pötty... (lézer).


Mikor elhozod a cicát, sokat legyél vele, de ne agresszíven közeledj, hiszen új vagy neki, legyél a közelében, hogy szokja a szagod, de ne akard mindenáron ölbe venni, ha ott marad, jó, ha el akar menni, had menjen.


Ja, és a nyitott ablakok... Vigyázz, hajlamosak lehetnek kiugrani, ha nem figyelsz szellőztetésnél.

2013. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kinga1995 ***** válasza:
0%

Lehet persze, az enyém is szobacica :-)

A macska ragadozó, de néha emberi ételt is elfogad. Az enyém pl a pirítósért őrül meg :-) Csokit tilos neki adni! A csoki mérgező a macska szervezetének, belehalhat! Én speciel a tápoknál többre tartom a nyers húst, ha van hely, ahonnan tudsz szerezni (a nővérem barátja tud nekem), akkor olcsóbban is kijöhetsz, mint a táppal.

ROsszul érzi magát, ha nem ő a főnök :-D Nagyon kezes tud lenni, hallgat a nevére, az enyém reggel az ajtóig szokott kísérni, este felugrik az ölembe a kanapén, néha az ajtóban vár és hozzámdörgölőzik, ha rászólok ottmarad, vagy idejön hozzám, de ezt nem úgy tanulja meg, mint egy kutya, a macsekhoz több kitartás kell :-D És nagyon, nagyon, nagyon nem szereti, ha kényszeríted. Egyszer voltam vele türelmetlen, hát szépen meg lettem karmolva :-D

Gyakorlatilag bármelyik menhelyen szerzel, ingyen odaadják, az ivartalanítás, oltás költségét esetleg elkérik. Amiket amúy is ki kell(ene) fizetned, ha a tiéd már.

Fontos kellékek az etető-itató-alomtálca, a kaparófa, a fésű (van külön cicaféső, de sztem egy régi emberfésű is ugyanolyan jó, csak nem kerül pénzbe) és a vízipisztoly. Az utolsóval tudod megfegyelmezni. Odalősz, ha rosszul csinál vmit. :-D

A macska nagyon fiatalon nagyon jól tanítható, aztán egy éves kora után nagyon nehéz bármit is megtanítani neki. Amit addig megtanult, annyit tud (személyes tapasztalat)

2013. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kinga1995 ***** válasza:
0%

Még annyi, hogy készülj fel, meg fog szökni. Az enyém is szökött már el, aki cicást ismernek mindnek lépett már le.

Ezek oroszlánok unokái, van bennük egy adag vadösztön. Viszont tízből kilenc hazajön, az enyém egyszer szökött el, teljesen kivoltam érte, aztán két hét múlva a lépcsőház előtt várt. Megengedte, hogy felvegyem és felvittem.

Egy picit volt talán lefogyva. Született túlélők és vadászok, elég forgalma skörnyéken lakok, de ő kiment körülnézni és egy darabban hazajött :-D

2013. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb, ha te nézel utána a dolgoknak, mert sokféleképpen gondolkodnak az emberek és lehet csak vita lenne abból, ki mit tart jobbnak.

Szerintem lehet macskát lakásban tartani, de akkor foglalkozni is kell vele, jobban le kell kötni, játszani vele és cicabiztossá tenni a helyet (ablakok).

Az elengedhetetlen kellékek, az alomtálca+alom. Etető ill. itató edénykék, tálkák. Ha pici, akkor több játék. Kaparófákat vehetsz, mert kell, de nem biztos, hogy fogja használni is (viszont a bútort vagy falat annál inkább), ugyanez vonatkozik a saját ágyacskára, fekhelyre és a cicabútorokra. Fésű sem árt, de ez a szőrétől is függ.

Élősködők elleni védelem, szerintem akkor is, ha csak bent van, de ebben nem vagyok biztos.

Az etetés az szintén "veszekedős" téma. Többféle etetési mód is létezik. Van, aki a prémium száraz tápokra esküszik és szinte csak ezzel eteti. Mindenképp kell több helyre friss vizet kitenni neki. Van, aki ad mellé nedves tápot is (konzerves, tasakos). Akkor lehet prémium táp és nyers hús (kivéve a sertést) meg párolt zöldségek, ha megeszi.

Ennek tényleg utána kell olvasni meg tapasztalni is, hogy mit eszik meg, de lehet kis korban még több mindenre rá lehet szoktatni. Macskafüvet is beszerezhetsz, de nálam egyszer sem nyúlt hozzá a cica.

Hirtelen ennyi...

Mitől érzi magát rosszul? Hát gondolom, ha nem megfelelően bánsz vele, nem kapja meg a fejlődéséhez szükséges dolgokat...

Rengeteg helyen hozzájuthatsz cicához. Beírod, hogy keresel macst és kidob annyi mindent...

2013. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az enyém soha nem szökött meg, és soha nem fenyegettem vízipisztollyal. Ha olyan helyre megy fel, ahova nem kéne, ha rászólok, hogy "le!", egyből ugrik le, nem kell fenyegetni, hallgat a nevére, és mindig az ajtóval szemközt ülve/fekve várja, hogy hazaérjek.

Tanulni még most is tanul, ha kell, minimális türelem szükségeltetik azért (2,5 éves).

2013. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Élősködők elleni védelem nem kell szobacicánál, hacsak nem visz be ő maga kullancsot, bolhát... Illetve nálam, egyszerű házi macskához a fésű holt felesleges, rendben tartja ő a saját szőrét, a kaparófát nem akarta használni, kis macskamenta megoldotta a kérdést.
2013. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kinga1995 ***** válasza:
27%

Utolsó!

Nekem ezek a tapasztalataim, de gondolom nem egyformák a macskák sem :-)

2013. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Nniki175 ***** válasza:

Szia!

Nos nekem is van egy cicusom és panelban lakom. Jázmin (a cicám) 4 hónaposan került hozzám egy internetes hirdetés alapján.Nagyon sok mindent megtanult már,szeret labdázni,bújócskázni,lézerezni....Mindenképp legyen neki macskaalomtálcája,saját fekhelye,etető,itató edény.További infókat megtalálhatsz ezen az oldalon [link] (én is sokat olvasom,pedig már több cicám is volt,de azok nem szobacicák voltak)Vigyázz az ingyen elvihető cica hirdetésekkel,mindenképp kérdezd meg kinti vagy benti cica volt (ajánlott már szobacicát haza vinni) és hogy oltásokkal rendelkezik-e,illetve hogy volt-e féregtelenítve,mert én ezzel faragtam rá)Nos bármi kérdésed lenne privibe szívesen leírom a tapasztalataimat.

2013. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!